Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początkujący ogród Magdy

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkujący ogród Magdy

Magdalena25 14:23, 18 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Wczoraj skończyłam zrywanie darni, przekopałam teren, wygrabiłam, wyrównałam, Jestem z siebie dumna, bo u mnie ziemia zbita jak kamień, nawet pomimo podlewania i było ciężko...
Teraz można sadzić. Tylko jak???? Pomóżcie!!!


____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
ewakatowice 15:56, 18 cze 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Magdalena25 napisał(a)
Tak moja mała ogrodniczka pomaga mamusi. Jest kochana, rozmawia z roślinkami, przeprasza je, podlewa. Sama słodycz


oj, faktycznie landryneczka słodka
Mój już na tyle duży, że łopate umie obsługiwać i to całkiem sprawnie
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
ewakatowice 15:56, 18 cze 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
ustaw kilka propozycji i zdjęcia poprosimy
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Magdalena25 16:25, 18 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Ewa
Ja mam jeszcze dwóch chłopaków - łobuziaków, 7 i 10-latka , ale oni tylko podlewaniem w ogrodzie zainteresowani. Ale to już coś
A moja Zosia to będzie chyba znawczynią roślin, już teraz pyta, czy na pewno wsypałam kwaśną ziemię iglaczkom
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Magdalena25 16:33, 18 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Jedna taka... trawek musi być więcej..

Nie wiem tylko, co na środek. Mam jeden świerk srebrny na pniu, ale musiałyby być chyba trzy..., albo tak jak pisałam, jakieś fajne bonsai. Nie wiem zupełnie.
Ta rabata jest długa i musi być tutaj dużo roślin, tylko zgodnie z zasadami Danusi, nie miszać zbyt wielu gatunków.
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Patii 16:34, 18 cze 2014


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 45
Magdalena25 napisał(a)
Tak moja mała ogrodniczka pomaga mamusi. Jest kochana, rozmawia z roślinkami, przeprasza je, podlewa. Sama słodycz

ale sympatycznie mam nadzieję, ze też kiedyś będę miała taką pomocnicę
____________________
ogródek pod sosną
ewakatowice 18:03, 18 cze 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Magdalenka mój ma 12 lat, no prawie 13 i kopie świetnie
lada chwila będziesz miała pomoc również w ogrodzie - siłową

co do nasadzenie to nie pomogę, nie znam się

pod oknem jak dla mnie to "bałagan", więcej ale tego samego gatunku
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Sebek 21:10, 18 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj Zakupy świetne Wiem, że one bardzo cieszą, ale na razie bym przystopował Przed wykuszem raczej i tak tego wszystkiego nie upchniesz Pierwsze co mogę doradzić to na pewno nie sadź symetrycznie na rabatach - u siebie mam tak posadzone i czasem mnie kusi, by wziąć buldożer i zrównać z ziemią te nasadzenia Poleciłbym również dosiać trawę, by już była gęsta. Razem z Danusią powtarzamy, że czasem wystarczy piękny trawnik i jedno drzewo i już jest piękny ogród. I chyba najważniejsza rada to zwiedzaj - nasze ogrody, zerkaj na galerie w artykułach, wątki tematyczne (przyklejone w dziale projektowanie ogrodów przeczytaj koniecznie!). Zaglądnij również do wizytówek.

Musowo przeczytaj również tą serię artykułów
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/69-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-3-projektowanie

Twoim najważniejszym "zadaniem" teraz jest uświadomić sobie co chcesz, żeby znalazło się w Twoim ogrodzie i w jakim stylu ma być on urządzony. U mnie trwało to kilka lat zanim zrozumiałem c=jaki styl ogrodów odpowiada mi najbardziej- i teraz jakbym zakładał ogród to wyglądałby całkiem inaczej Nowy mam już w głowie - czy go kiedyś zrealizuję to nie wiem Dlatego życzę Ci, by u Ciebie trwało to znacznie szybciej - dzięki temu unikniesz wielu błędów w postaci nieprzemyślanych nasadzeń i strat finansowych
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
atena35 22:10, 18 cze 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Piękny dom, brakuje tylko ogrodu
Cieszę się, że podoba mi się mój ogród. Nie jestem dobra w projektowaniu i doradzaniu - dlatego zdecydowałam się na projekt Szefowej.
Chętnie odpowiem na pytania ale "ustawiać" na rabatach nie potrafię
Powodzenia. Słuchaj Sebka
____________________
Ogród Tosi
Magdalena25 11:45, 20 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Ewa
wiem, że bałagan, ale ja chyba sama nie potrafię, podglądam inne realizacje, ale u siebie zupełnie nie wiem, jak to powinno wyglądać. Rabata jest bardzo duża i trzeba mieć chyba więcej wiedzy niż moja, żeby miała "ręce i nogi".

Sebku
Dzięki za odwiedziny i rady. Czytam, czytam i jak na razie nie bardzo mam jeszcze pojęcie o wszystkim. A co do symetrycznego nasadzania, to już zupełnie zbiłeś mnie z tropu, byłam przekonana, że jest wskazane.
Jeśli chodzi o trawnik, to w tej części będzie nawieziona ziemia i będziemy zakładać nowy. Jest różnica poziomów po założeniu kostki brukowej, dlatego teraz go nie dosiewamy. Jest też w nim pełno "brudu" po świeżo skończonej elewacji. Ale my dopiero rok mieszkamy, więc wszystko po kolei

Tosiu
Dziękuję za wizytę. U Ciebie pięknie. A u mnie..., no cóż....trwają pertraktacje z mężem o projekt, bo ja już widzę, że sama nie dam rady. Jakoś urządzanie domu zdecydowanie lepiej mi poszło
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies