Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Odcienie zieleni

Pokaż wątki Pokaż posty

Odcienie zieleni

jazzy 01:29, 22 lut 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Efffa napisał(a)

Co nowego, w sumie to dalej planuję, ale akurat jestem w Twoim wątku i oglądam donice ze str 9, i zastanawiam się z czego są zrobione, masz je u siebie?

To są donice Karabeli i z tego co pamiętam są zrobione z płyty osb pomalowanej na biało
Jeszcze ich u siebie nie mam, ale M obiecał podobne wykonać... kiedyś
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
lindsay80 09:37, 26 lut 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
hello,
przeczytałam, pooglądałam i też wspieram duchowo
Wiesz, że ja też z tego grona niezdecydowanych, co to im za dużo się podoba i wszystko by chciały Mam nadzieję, że przy obopólnym wsparciu i pomocy innych użytkowników forum coś jednak stworzymy fajnego w swoich ogrodach

Jak tam te bukszpany - bardzo poniszczone, chyba już śnieg cały się rozpuścił?

Choć u mnie od strony północnej, kupa śniegu co spadła z dachu nadal jest, co prawda maleje, ale coś powoli to idzie.

Też uważam, że powinnaś robić z nich kule, szkoda takich pięknych egzemplarzy na żywopłot.
Ściskam
____________________
Tu ma być ogród :)
siakowa 09:52, 26 lut 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
jazzy napisał(a)

To są donice Karabeli i z tego co pamiętam są zrobione z płyty osb pomalowanej na biało
Jeszcze ich u siebie nie mam, ale M obiecał podobne wykonać... kiedyś


jazzy penie drążyłas temat tych donic..a zdjecia przeklamuja..przeca surowa płyta osb jest szorstka w sensie wiórowa te donice tez takie beda czy sa jakos wygładzone?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
jazzy 11:34, 26 lut 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
siakowa napisał(a)


jazzy penie drążyłas temat tych donic..a zdjecia przeklamuja..przeca surowa płyta osb jest szorstka w sensie wiórowa te donice tez takie beda czy sa jakos wygładzone?

No właśnie akurat ostatnio ten temat przerabialam z moim M i stwierdził, że to będzie szorstkie i nierówne, mimo malowania. Trzeba chyba zapytać u źródła
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Efffa 12:56, 27 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
lindsay80 napisał(a)
hello,
przeczytałam, pooglądałam i też wspieram duchowo
Wiesz, że ja też z tego grona niezdecydowanych, co to im za dużo się podoba i wszystko by chciały Mam nadzieję, że przy obopólnym wsparciu i pomocy innych użytkowników forum coś jednak stworzymy fajnego w swoich ogrodach

Jak tam te bukszpany - bardzo poniszczone, chyba już śnieg cały się rozpuścił?

Choć u mnie od strony północnej, kupa śniegu co spadła z dachu nadal jest, co prawda maleje, ale coś powoli to idzie.

Też uważam, że powinnaś robić z nich kule, szkoda takich pięknych egzemplarzy na żywopłot.
Ściskam

hello, tak snieg odkrył bukszpany, część jest połamana, a część widze ze się prostują, to właśnie ten śnieg z dachu ich załatwił, ale jestem dobrej myśli. Już wiem,ze raczej kule , bo wszystkie tak radzą, ale ja nie dam chyba rady, wiec zapraszam ciebie do pomocy, bo przypuszczam ze znów mi walce wyjdą albo co gorszego!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 12:57, 27 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
malgorzata_s napisał(a)


Ja mam ten sam problem, podobają mi się zdefiniowane, czyste, linie roślin i w ogóle nasadzeń ale boje się nudy. Dziewczyny podpowiedziały mi rozwiązanie- zimozielony, dość formalny szkielet ogrodu+ trawy i inne smaczki
Pewnie widziałaś już zdjęcia tego ogrodu ale daję je dla zobrazowania koncepcji
https://www.pinterest.com/pin/439875088575615871/

To zdjecie jest swietne, więcej więcej ...
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
lindsay80 13:19, 27 lut 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
jak otworzysz ten link, to zobaczysz więcej zdjęć w tych klimatach:
http://moderncountrystyle.blogspot.com/2014/10/contemporary-country-garden-tour.html
A co do pomocy przy formowaniu kulek, to ja się nie piszę, nigdy mi nie było dane czegoś takiego próbować więc się nie podejmuję, ale mogę wpaść i przyglądać się jak to robisz i wspierać dobrym słowem
Czytałaś wiadomość o ogrodzeniu?
____________________
Tu ma być ogród :)
Efffa 14:10, 27 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
lindsay80 napisał(a)
jak otworzysz ten link, to zobaczysz więcej zdjęć w tych klimatach:
http://moderncountrystyle.blogspot.com/2014/10/contemporary-country-garden-tour.html
A co do pomocy przy formowaniu kulek, to ja się nie piszę, nigdy mi nie było dane czegoś takiego próbować więc się nie podejmuję, ale mogę wpaść i przyglądać się jak to robisz i wspierać dobrym słowem
Czytałaś wiadomość o ogrodzeniu?

Jasne, niema to jak się wykręcić ha ha. Dzięki za zdjęcia , ale wygodnicka jestem co? Ale jak Ci się kiedyś coś rzuci w takim stylu, posyłaj mi! Jejku Lindsay tam nawet jest zdjęcie z platanem , taki parasol drzewiasty planuję u siebie też.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 14:34, 27 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Dziewczyny zapodziałam gdzies kable żeby zdjęcia przerzucić, chciałam zrobić zdjęcia przed domem, gdzie ten mój nieszczęsny trawnik i puste miejsce koło trawnika, ale ze ja niecierpliwa jestem mogłybyście spojrzeć na strone 2, tam jest namalowany odręczny plan działki. Spójrzcie na rabatę nr 3 i na cały trawnik, co byście tam proponowały. Trawnik jest pomiędzy chodnikiem a droga wjazdowa do garażu, bardzo nieciekawy układ.Kompletnie nie wiem co tam zrobić. Jedynie co wymyśliłam to wzdłuż podjazdu do garażu posadzę 5 wiśni umbraculifera! Wiem ze bez zdjęcia trudno, ale może...
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
popcorn 15:12, 27 lut 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
witaj!
pierwszy raz u Ciebie; obejrzalam, bedzie pieknie! Fajne bukszpany, maja tak zielone liscie ze wygladaja jak sztuczne! musze moje dokarmic, bo zabiedzone sa..

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies