Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Odcienie zieleni

Pokaż wątki Pokaż posty

Odcienie zieleni

Efffa 21:08, 01 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
lindsay80 napisał(a)
Wiem, że u sąsiada, ale jak będziesz sadzić małe cisy to zejdzie z 15 lat zanim ten żywopłot będzie fajnie wyglądał, poza tym już zawsze te brabanty będą stanowić tło dla Twojego ogrodu i może fajnie by było to tło wykorzystać np. jak na tym zdjęciu:

Za płotem u sąsiada w tym przypadku jest szmaragd, a przed nim na drugim podworku Aurescens.
Ty masz to wszystko od północnej strony więc wyjdzie bardzo ciemno.
Z tego samego powodu katalpy u Ciebie się nie sprawdzą wystartuja pewnie w czerwcu, a w październiku po pierwszym przymrozku oblecą im wszystkie liście (tak było u mnie ubiegłej jesieni).
To bardzo ładne drzewa, ale mają swoje mankamenty. Sama zakupiłam dwie, ale mam je posadzone daleko od domu i odmianę Nana chcę puścić wolno, żeby kiedyś stanowiła cień dla huśtawki, natomiast tą pstrokatą będę ciąć w kulę, ale tą odmianę łatwiej okiełznać niż inne.


Lindsay ale te cisy są jakieś 6 metrów przed brabantami, one nie mają z brabantem nic wspólnego.Ja przed tymi brabantami nie dam rady nic posadzic bo tam jest jakies 20 -30 cm na cos zadarniającego,i zaraz jest podjazd pokaże Ci jutro zdjęcie nie zamalowane! Chyba ze ja nie rozumiem o co Ci chodzi?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
lindsay80 22:24, 01 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
a to ja myślałam, że Ty chcesz sadzić te cisy zaraz przy swoim płocie.
Wstaw rzeczywiste zdjęcie i wszystko się wyjaśni
Z tych gatunków, które wymieniłaś wszystkie w ciemnozielonym kolorze: cisy, bukszpany, irga... ja bym wprowadziła jakąś limonkową zieleń żeby nie było tak jednostajnie.
Pomysł z wiśniami i tawułami mi się podoba, znajdziesz takie tawuły, które mają bardzo fajny jasnozielony kolor.
____________________
Tu ma być ogród :)
Matylda 13:38, 02 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Witam, wpadłam z rewizytą. Widzę, że mieszkasz gdzieś w moich okolicach. Jesteś z samego Orzesza, czy gdzieś koło? Ja również będę śledzić Twój wątek, jestem ciekawa, jak będzie wyglądał Twój ogród. Pozdrawiam.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Efffa 13:44, 02 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj Matylda, zapraszam do śledzenia, o ile się na cos zdecyduję, bo to ciężka sprawa u mnie! I dziennie mówię sobie "o to już na 100% zostawię tak" a później wchodzę na O. i już inaczej moje plany wyglądają Widzisz jest nas z Orzesza więcej tu na O.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 13:52, 02 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
lindsay80 napisał(a)
a to ja myślałam, że Ty chcesz sadzić te cisy zaraz przy swoim płocie.
Wstaw rzeczywiste zdjęcie i wszystko się wyjaśni
Z tych gatunków, które wymieniłaś wszystkie w ciemnozielonym kolorze: cisy, bukszpany, irga... ja bym wprowadziła jakąś limonkową zieleń żeby nie było tak jednostajnie.
Pomysł z wiśniami i tawułami mi się podoba, znajdziesz takie tawuły, które mają bardzo fajny jasnozielony kolor.

Masz rację , wszystko zimozielone i na dodatek w ciemnym kolorze, pomyślę na tymi limonkowymi np. żółta hakonechloa All Gold
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
JoannaP 14:14, 02 mar 2015


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Witam cię Ewelinko
Fajny tytuł , będę śledzić postępy
____________________
JoannaP Kochanowy ogród
Efffa 14:17, 02 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witam Cię Joanno! Zaraz biegnę do Twojego ogrodu!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Matylda 14:24, 02 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Efffa napisał(a)
Witaj Matylda, zapraszam do śledzenia, o ile się na cos zdecyduję, bo to ciężka sprawa u mnie! I dziennie mówię sobie "o to już na 100% zostawię tak" a później wchodzę na O. i już inaczej moje plany wyglądają Widzisz jest nas z Orzesza więcej tu na O.



Hehehe mam podobnie, choć puki co jeszcze nie wiele mam do zmiany, bo nie wiele jest u mnie roślin .
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Efffa 14:26, 02 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
U mnie tez jest niewiele roślin, ja ciagle zmieniam plany na kartce oczywiście i nie umiem się niczego zaczepić!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
lindsay80 14:57, 02 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Efffa napisał(a)

Masz rację , wszystko zimozielone i na dodatek w ciemnym kolorze, pomyślę na tymi limonkowymi np. żółta hakonechloa All Gold



Tak to dobra myśl, musisz sobie wyguglować roślinki, które lubią cień.
Hakonechloa, limonkowe żurawki, tawuły, runianka (mlode przyrosty na jasnozielone) i pewnie wiele wiele innych
Katalpy i irgę major mam u siebie, jak się już wszystko ruszy możesz zobaczyć na żywo
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies