Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

gobasia 15:32, 18 sie 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
wiesz , ja też w garach się nie bawię tylko w piecyku .,chyba żę jakoś małą partię robię....

ale kiszone to zalewam gotującą wodą z solą i to wszystko
...nigdy nie pasteryzowałam zalewasz je tą zalewą od kiszenia ,czy robisz nową ...muszę wypróbować

Gruszki to przysmak mojego M...muszą być
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
ryska 16:07, 18 sie 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
Tą ukiszoną zalewam tylko już bez tych dodatków typu koperki, czosnki...
Edytuję, bo mam przemyślenia odnośnie pasteryzacji. Jeśli ogórki przenosi się do piwniczki albo w inne zimne miejsce to pasteryzacja zbędna ale jak trzyma się po szafkach kuchennych to z pewnością bez niej byłby potop ogórkowy

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
tulucy 16:34, 18 sie 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Też robię ogórki w kamionkach najpierw, dopiero potem do słoików, pasteryzowałam zawsze w garze,
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Donia72 16:45, 18 sie 2016


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Moja koleżanka robiła ogórki w "studni" Też byłam zdziwiona, jak to w studni. A to po prostu ogórki do plastikowej butli i zanurzone w studni
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
ryska 17:07, 18 sie 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
No właśnie, taka studnia też eliminuje pasteryzację
Lucy ten sposób wygodniejszy jak widzę i dla Ciebie. Ja dodatkowo stosuję selekcję i gorsze ogórasy ścieram na późniejszą zupę. Też to pakuję do słoików
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
tulucy 23:58, 18 sie 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja też potem mam gotowe małe porcje na zupę - pakuję zawsze do takich małych słoiczków po musztardzie albo chrzanie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
renatamama3 08:26, 19 sie 2016


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Reniu ,cudny kącik relaksu sobie stworzyłaś ,ale Twoja studentka ma super mamę ,tyle dobroci jej szykujesz .Hostowisko super i jaka piękna kępa bodziszka Ci się zrobiła .Uciekam do Biedrony ,może uchowały się dla mnie jakieś cebulki .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
AgnieszkaW 08:54, 19 sie 2016

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Renatko, zaglądam w poszukiwaniu Twoich ślicznych fotek, trafiłam na tematy przetworowo-warzywne - też bardzo ciekawe buziaki
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Anda 13:13, 19 sie 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
ryska napisał(a)

Źle się wyraziłam, tak czy siak dostęp niezbędny. Już się nie mogę tych przetworów własnych różanych doczekać


Tyle przetworów już robisz, jak jeszcze te zaczniesz, to sklepik ze specjałami w szkle będziesz mogła otworzyć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ryska 16:20, 19 sie 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
Dziewczyny nie jest tego tak dużo, znam osoby, które przetwarzają więcej, kupują mnóstwo ogórków, truskawek...Ja tylko przetwarzam to co u mnie obrodzi albo mam dostęp do ekologicznych owoców i warzyw.
A dziś dla równowagi musiałam wywalić parę słoiczków z sałatką z cukinii, bo się popsuły.
Renatko kępa bodziszka aż za duża, zdominowała całą rabatę. Będę to lada chwila przerabiać.
Agnieszko weny na nowe zdjęcia brak, rabatki mi się opatrzyły a kosmos gigant mnie drażni. Sezon ogórkowy
Ewa ja lubię nowości testować. Ta róża to na moje nóżki
Pozdrawiam Was serdecznie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies