Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

jona 21:27, 23 sie 2017


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
ryska napisał(a)
Pokażę Wam w jakiej fazie mam różne paprotki. Oj gdybym miała więcej miejsca stworzyłabym kolekcję z tych roślin.
Zwykła paprotka taka co to rośnie od zawsze i nie wiadomo skąd się wzięła, pewnie rosła już wtedy jak dinozaury chodziły po mojej działce
Polystichum setiferum Paprotnik szczecinkozęby - też zimozielona.


Też bardzo lubię paprocie . I też żałuję, że nie mam więcej miejsca na ich sadzenie. Choć w ostateczności będą sadzone w donicach tak jak funkie.
Podoba mi się ten paprotnik . Muszę zapamiętać na wypadek gdyby trafiła się okazja do kupienia.
Wietlicę też mam, szybko przyrasta i można ją dzielić
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
ryska 21:58, 23 sie 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
Joku napisał(a)
Nerecznicę czerwonozawijkową miałam, ale już jej chyba nie ma. Też coś jej nie pasowało.
Paprocie bardzo lubię, marzy mi się rabata paprociowa. Może zrealizuję, na razie mam kilka. Czekam na powrót do sprawności bo trzeba zrobić rewolucję.
Bardzo spodobała mi się kompozycja w przedogródku z funkią i haconecloa.


U mnie chyba jest za ciężka ziemia dla niej. Może wymienię pod nią trochę, szkoda żeby mi padła, bo jest taka piękna.
Ciekawa jestem tej Twojej rewolucji. Masz dojrzały, piękny ogród, do przesadzania dorodnych roślin potrzeba siły
Funkie w tym roku fajnie się trzymają, ślimaki nie dały rady zeżreć takich olbrzymich roślin. Wykopałam też wszystkie czosnki (oprócz 3 główkowatych) i może populacja drastycznie spadła

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:00, 23 sie 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
jona napisał(a)


Też bardzo lubię paprocie . I też żałuję, że nie mam więcej miejsca na ich sadzenie. Choć w ostateczności będą sadzone w donicach tak jak funkie.
Podoba mi się ten paprotnik . Muszę zapamiętać na wypadek gdyby trafiła się okazja do kupienia.
Wietlicę też mam, szybko przyrasta i można ją dzielić


Dobre wieści o wietlicy, mam ją dopiero rok ale rzeczywiście rośnie jak na drożdżach
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 07:24, 24 sie 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Czyli wietlica należy się zainteresować .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
jona 08:55, 24 sie 2017


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Joku napisał(a)
Czyli wietlica należy się zainteresować .


Ma też swoje minusy: uwielbiają ją jeść ślimaki i opuchlaki. Tej ich działalności na liściach nie bardzo widać, ale wieczorem jak sprawdzam z latarką to zawsze znajdę kilka amatorów wietlicy.
Pomimo tego wietlica i tak piękna i warta zainteresowania
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Katkak 12:11, 24 sie 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Reniu od dawna poluję na hortensje ogrodowe, których liście przebarwiają się jesienią, ale ciężko takie trafić. Jeśli mogłabym więc prosić żeby mi patyczek swojej ukorzeniła, albo po prostu napisała nazwę odmiany, to może uda mi się kupić byłoby cudownie .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 12:12, 24 sie 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
O tak, zdecydowanie jestem fanką paproci
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
anabuko1 12:27, 24 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Wszystkie hortensje debolistne ładnie się przebarwiaja na jesieni. Oczywiście i liściach mówimy.
Mam jedną 3 rok.dopiero w tym roku pierwszy raz mi zakwitla.Ale pięknie się wybarwia na jesieni i bardzo wcześnie wypuszcza listki. Krzaczek też szybko duży zbudowała. Co raz ja pokazuje i siebie. Bo stała się jedną z moich ulubienic.
Masz piękne paprocie. I trawy.i hostowe zdjatko piękne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ryska 17:35, 24 sie 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
Katkak napisał(a)
Reniu od dawna poluję na hortensje ogrodowe, których liście przebarwiają się jesienią, ale ciężko takie trafić. Jeśli mogłabym więc prosić żeby mi patyczek swojej ukorzeniła, albo po prostu napisała nazwę odmiany, to może uda mi się kupić byłoby cudownie .

Moje się przebarwiają ale nie wiem czy o tym samym myślimy. To nie jest jakaś spektakularna zmiana tylko powoli na liście wchodzą różne kolory zanim spadną z krzewu. Zrobię zdjęcia jak to teraz wygląda i potem bliżej jesieni.
Ukorzenić Ci patyki mogę oczywiście
Nazw odmian nie znam.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 17:36, 24 sie 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
Katkak napisał(a)
O tak, zdecydowanie jestem fanką paproci

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies