Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

Pszczelarnia 16:35, 21 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak, z tą kocimiętka to jest różnie. Mam 2 i każda inna. Zestawienia Danuśka pokazała mistrzowskie.
Ostrogowce mi do gaury Lindheimera pasują - ale musi być dużo. Nawet do żółtego berberysa (Maria), one i przy irysach mogą być na rabacie kwitnącej przez cały rok. To rośliny lata.
U mnie też z zakupami cicho. Aż się sobie dziwię.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MilenaP 17:08, 21 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Alinko mogę się założyć, że jak tylko sezon wiosenny nastanie, to co nieco jednak dokupisz do ogrodu
____________________
Milena - zielonastrefa
Pszczelarnia 17:59, 21 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Alino dopieszczaj: zobacz, to od Danusi:
Kulki z towarzystwem

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
alinak 19:58, 21 sty 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
eliza3 napisał(a)
Ładna ta kocimiętka, też o niej pomyślałam, jak dziewczyny zaczęły nakręcać, ale Twoja wygląda całkiem nieźle i nie widać, aby się pokładała, a koty faktycznie się na niej wylegują ?


Ela u mnie jakoś nie widzę zainteresowania ,a mam 5 kotów nie własnych , ale sąsiadów . umiłowały sobie mój ogród - chwała im za to , bo norniki przynoszą na chodnik, jednak kocimiętki jakoś nie tarmoszą
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 20:06, 21 sty 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Pszczelarnia napisał(a)
Tak, z tą kocimiętka to jest różnie. Mam 2 i każda inna. Zestawienia Danuśka pokazała mistrzowskie.
Ostrogowce mi do gaury Lindheimera pasują - ale musi być dużo. Nawet do żółtego berberysa (Maria), one i przy irysach mogą być na rabacie kwitnącej przez cały rok. To rośliny lata.
U mnie też z zakupami cicho. Aż się sobie dziwię.


wiesz miałam kiedyś gaurę i byłam z niej bardzo zadowolona ,ale przemarzła . jakoś nie trafiłam na nią w innych latach i kombinuję czy nie można wysiać . do Irysów ...no to ci powiem że fajny pomysł mi poddałaś , bo jak przekwitają to gdzieś mi się tam pusto robi . już nawet tam jeżówkę zakupiłam w oszałamiającej ilości ...szt. 1 .liczę na naturę że się wysieje

w tym roku to jestem bardzo podekscytowana , bo wysiewam cynie ...pierwszy raz w życiu i to od Ani ASC. mają być limonkowe . już nawet w jesieni lokalizowałam siewki firletki różowej .
do spółki z cyniami myślę że będzie fajnie . w końcu w tym roku coś muszę więcej poświęcić pielęgnacji bo na spotkaniu będzie surowe jury...o mamo już dostaje dreszczy
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
eliza3 20:07, 21 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Ja kota nie mam, ale sąsiedzkie przychodzą i wcale myszy nie łapią, raczej "prezenty" zostawiają i ptaki łapią zwłaszcza teraz...
Wolałabym, aby kocimiętkę zostawiły w spokoju jak posadzę, bo inaczej to jeszcze częściej będą przychodziły
Słyszałam, że nie wszystkie odmiany jednakowo wabią koty ?
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
alinak 20:08, 21 sty 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
MilenaP napisał(a)
Alinko mogę się założyć, że jak tylko sezon wiosenny nastanie, to co nieco jednak dokupisz do ogrodu


nawet bym się nie odważyła założyć z tobą ...nie znasz dnia ani godziny ..kiedy .....mnie znowu dopadnie szał kfiotuszkowy
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 20:24, 21 sty 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Eliza no własnie ....ja to też słyszałam , ale i tak chcę tę wyższą . po pierwsze u mnie duże te rabaty , więc ta wyższa lepiej się będzie prezentować . ...
.skontaktowałam się jednak z Martą Finką i nie pocieszyła mnie ...te piękne kocimiętki z artykułu Danusi kompletnie u nas nie zimują .
jedna odmiana jest co zimuję ,ale sama Marta przyznaje że nie spotkała się z nią nigdzie .
więc problem będzie czy zrezygnować z poszukiwań . czy dopiąć swego , kupić na allegro i w końcu i tak okaże się że to ta moja odmiana , a fotki pokazują zupełnie co innego





____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 20:39, 21 sty 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
alinak napisał(a)

do spółki z cyniami myślę że będzie fajnie . w końcu w tym roku coś muszę więcej poświęcić pielęgnacji bo na spotkaniu będzie surowe jury...o mamo już dostaje dreszczy


Jury na pewno będzie zachwycone Jakby co, to masz duuuużego piesa - a raczej piesę I jeszcze gołębie......
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
eliza3 20:49, 21 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Czytałam u Irenki wykład Finki i najwyższe mają 50 cm, jak tak patrzę na Twoje zdjęcie to chyba te twoje nie są duże wyższe. Faktycznie kupować i jak ma się okazać, że to to samo...
Może dlatego nie lubię kupować w necie, wolę na żywo.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies