Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

Ozz 20:00, 08 paź 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Pszczelarnia napisał(a)
Odpowiem na gorąco i wracam czytać. Jedno jakby się rozkłada i kładzie, a to drugie właśnie nie. I ja mam misz masz w prosach. Poza jednym charakterystycznym Haevy Metal nie do podrobienia.


A ja właśnie mam problem by w swoim misz-maszu z prosami wyznaczyć które to Heavy Metal a które Prairie Sky Nie wiem jak je rozróżnić... zwłaszcza, że może się okazać, że mam tylko jedno z nich, bo oddawałam niektóre odmiany znajomym
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Pszczelarnia 10:20, 09 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Coś w tym jest w ogrodzie Aliny. Chociaż ja uwielbiam kule bukszpanowe.... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:24, 09 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ozz napisał(a)


A ja właśnie mam problem by w swoim misz-maszu z prosami wyznaczyć które to Heavy Metal a które Prairie Sky Nie wiem jak je rozróżnić... zwłaszcza, że może się okazać, że mam tylko jedno z nich, bo oddawałam niektóre odmiany znajomym


Haevy Metal ma szersze źdźbła i jest proste a Priare Sky chyba się przewiesza i ma wyżej osadzone kwiatostany i wcześniej zakwita. Ale nie dam głowy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
alinak 22:32, 09 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Uff-mniej więcej skończone ,
dziewczyny i panowie dziękuje za wpisy i porady .
trochę posprzątałam za poradą Danusi na rabacie i rzeczywiście ( może wy tego nie dostrzeżecie na fotkach ) zrobiło się bardziej spokojnie .
jeszcze kulka trzmieliny została , ale też ją wysadzę .red barona wysadziłam z wrzosów i dałam bardziej na tło .klonika palmowego przesadziłam też na tył pierwszej rabaty .zostały mniej więcej tylko wrzosy i berberys admiration .jeszcze modrzew do usunięcia .....ale tu muszę użyć podstępu ...
ścieżka zgodnie z sugestią Danusi ,Justyny i wszystkich dziewczyn wyprostowana w miarę możliwości . trochę mi komplikuje sprawę studnia opadowa ale woda do podlewania bezcenna ,więc została . obsadzona irgą ale będę bardzo krótko formować .
buksy bardzo chciałam mieć , więc na pewno ich nie pozbędę ...



















____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
MarekW 22:59, 09 paź 2014


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Alinko podziwiam za pracowitość, a u mnie dłuższy przestój z wszelkimi pracami i pomysłów brak bo czasu niet
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
alinak 23:08, 09 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Urszulla napisał(a)
Po tylu wczorajszych wpisach muszę zaglądnąć co się u Ciebie działo
pomysł Danusi z wyspą Magnoliową fajny, ale o ile pamiętam to zawsze narzekałaś na trawnik z tej strony z powodu wysychania. Może zostałabym przy ścieżce. I wiem że wrzosy są ładne i koniecznie bym je zostawiła...mało tego zrobiłabym samo wrzosowisko. A wysadziłabym z wrzosów wszystko inne.

To tyle żeby Ci jeszcze pomieszaćA tak naprawdę rób jak Ci serce dyktuje, Ty najlepiej znasz to miejsce.


no własnie to serce to mi głupwke wprowadza , bo mnie się FFFSZYSTKO podoba ....to tak apro -po serca



zbigniew_gazda napisał(a)
Głosuję za pomysłem Danusi. Wprowadza ład i ogranicza ilość gatunków. Słup w trawniku najmniej boli.


TAK JEST --melduje że wyciepałam co się dało a i tak jeszcze zostało sporo ...
na słupa coś kupie ( czyt.upoluję )



07_Rene napisał(a)
na słup moze dławisz okrągłolistny?


No własnie Rena ..i ładnie w jesieni wygląda .ale za bluszczem przemawia zimozieloność



Nikita napisał(a)
A mnie się podoba trawiasta "rzeka"... i wtedy słup tak nie razi.
Winobluszcz bardzo szybko rośnie, ale i masakrycznie się rozrasta... na rabacie nie dasz rady go okiełznać. Ja mój traktuję kosiarką, bo włazi na trawnik... brrrr, brrrr i już po winobluszczu, ale wyrywać go z pomiędzy innych roślin... koszmar. Nie zmienia to faktu, że słup trzeba czymś obsadzić, ale czym.... nie mam pojęcia... może zasłonić go milinem amerykańskim... albo inaczej... posadzić jakiś kwitnący krzak ???

Masz nie lada problem, czeka cię burza mózgu... pozdrawiam słonecznie... będę monitorowała poczynania. Pa pa


właśnie mam winobluszcz przy tarasie i wiem co on oznacza w przedogródku . wrzosów teraz nie byłoby spod liści widać , co ja pisze kostki by nawet nie było widać ..wiem ,wiem ...z niego nie ma nic . co dzień zamiatam albo odkurzacz włączam i cały czas są liście ..masakra


ewa004 napisał(a)
Alinko pozdrawiam cieplutko
Widzę że i u Ciebie zmiany ,tez spokojnie nie możesz usiedzieć


Ewka a kto tu może siedzieć spokojnie . nawet nie wiesz jak się cieszyłam na te wykopy ,bo wiedziałam że mam pretekst do dziubania łopatą


Agania napisał(a)
Ale u Ciebie się zmienia


Agata ,kiedy możesz wpaść?czekam



Malgosik napisał(a)
Witaj

Piękny masz busz.
Ale przyszłam tu, bo wygooglałam Twoje nadstawki na palety pod warzywa.
Możesz pokazać jak one teraz wyglądają?
Jakie masz wymiary i jak się ogólnie sprawuję?


Gosiu nadstawki już nieaktualne .nie zdały egzaminy .trzeba było podlewać , bo podniesione rabaty tego wymagają , a ja nie podlewam w ogrodzie , zastała tylko jedna na cukinię , bo ogromnie się rozrasta i dużo miejsca zajmuje. ofocę w niedzielę i pokażę. ale co do wytrzymałości to są super , bo wykorzystałam je do budowy jeszcze jednej komory kompostownika i trzymają się bez zarzutu od jesieni 2013.



malgorzata_szewczyk napisał(a)
No i co??? Pracujesz Alinko w ogrodzie? Poprawki?


Gosia fajrant ,jak to się mówi na śląsku ..



Pszczelarnia napisał(a)
Szerzej wyprostuj linię trawiastej ścieżki. I sama sobie zrób listę gatunków a zobaczysz, czego za dużo. Ja bym wrzosowisko nawet rozbudowała o elementy iglaków (sosny, słupowi bym porządne brzozy dostawiła, co mu krzywdy nie zrobią). Ale to tak na marginesie rozważań. Na tej rabacie jest generalnie iglakowo-trawiasto - rhowo i może warto to utrzymać (bez buksów?)



Ewka słupowe nieszczęście tak mi głowę zaprzątało , ale już ją sobie oczyściłam . życie jest jedno i zbyt krótkie żeby go na takie głupoty marnować . słup jest i koniec , nie ma nad czym debatować .wrzosowisko zostało ...lubię go .buksy uformuję w różne wielkości na wiosnę . teraz wszystko takie poszarpane , wiesz ..jak po przesadzaniu . traw jest tam dużo ...w sumie 6 gatunków.

co do prosa to trzymam się opisu z jakiegoś bloga ...już nie pamiętam . to co przywiozłam z Wojsławic zaczyna przebarwiać się na bardziej czerwono . moje bardziej żółto -pomarańczowe .


Gardenarium napisał(a)
A ja myślę, że Twój ogród całkiem na bukszpany się nie nadaje, to nie ten styl, robienie na siłę zywopłocików i sadzenie kulek to nie Twój ogród, Zawsze miał swój styl i tego bym się trzymała


Wiem , wiem , ale myślę że mogę tak podzielić ogród na przedogródek bardziej utrzymany w stylu ogrodowiskowym ?( hmmm- czy tylko tak mi się wydaję ?)
i ogród tylni bardziej naturalistyczny. choć Dana nigdy nie odważyłam się nazwać stylu w moim ogrodzie , bo do dziś nie wiem jak go nazwać .
dziękuję ci za poradę . zerknęłaś i już mam w głowie jaśniej. masz racje i teraz to lepiej odbieram jak patrzę.




Ozz napisał(a)


A ja właśnie mam problem by w swoim misz-maszu z prosami wyznaczyć które to Heavy Metal a które Prairie Sky Nie wiem jak je rozróżnić... zwłaszcza, że może się okazać, że mam tylko jedno z nich, bo oddawałam niektóre odmiany znajomym


ty oddałaś znajomym a ja dokupiłam to co nie chciałam a mam w ogrodzie to co myślałam że nie mam ...rozumiesz coś z tego ..



MarekW napisał(a)
Alinko podziwiam za pracowitość, a u mnie dłuższy przestój z wszelkimi pracami i pomysłów brak bo czasu niet



Marek rób tak jak Sebek mówi . zacznij a pomysły same przyjdą . przerabiałam ten przedogródek 4 razy ...uwierzysz .


____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
AgnieszkaW 23:13, 09 paź 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Alinko, mnie się przedogródek teraz bardzo podoba
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
alinak 23:46, 09 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Agnieszka -bardzo cieszy mnie twoja opinia ...myślę że jak na wiosnę poformuję iglaki i bukszpany a trawy dobrze się rozrosną to dopiero będzie widać ostateczny efekt . teraz to jeszcze wszystko poczochrane . pytanie czy wszystkie iglaki przetrwają zimę , bo przesadzane po 4 razy .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
malgorzata_s... 23:49, 09 paź 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Fajrant ale jaki piękny Super jest Alinko
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
renatamama3 07:44, 10 paź 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Alinko ,fajnie wyszło ,jak wzejdzie trawa dopiero będzie efekt .Ja bym tą ruę od studni wpisała chyba w rabatę .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies