Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

zbigniew_gazda 09:15, 04 paź 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Głosuję za pomysłem Danusi. Wprowadza ład i ogranicza ilość gatunków. Słup w trawniku najmniej boli.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
07_Rene 20:43, 04 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
na słup moze dławisz okrągłolistny?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Nikita 11:27, 05 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
A mnie się podoba trawiasta "rzeka"... i wtedy słup tak nie razi.
Winobluszcz bardzo szybko rośnie, ale i masakrycznie się rozrasta... na rabacie nie dasz rady go okiełznać. Ja mój traktuję kosiarką, bo włazi na trawnik... brrrr, brrrr i już po winobluszczu, ale wyrywać go z pomiędzy innych roślin... koszmar. Nie zmienia to faktu, że słup trzeba czymś obsadzić, ale czym.... nie mam pojęcia... może zasłonić go milinem amerykańskim... albo inaczej... posadzić jakiś kwitnący krzak ???

Masz nie lada problem, czeka cię burza mózgu... pozdrawiam słonecznie... będę monitorowała poczynania. Pa pa
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
ewa004 12:21, 05 paź 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Alinko pozdrawiam cieplutko
Widzę że i u Ciebie zmiany ,tez spokojnie nie możesz usiedzieć
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Agania 20:14, 05 paź 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ale u Ciebie się zmienia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Malgosik 16:40, 08 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witaj

Piękny masz busz.
Ale przyszłam tu, bo wygooglałam Twoje nadstawki na palety pod warzywa.
Możesz pokazać jak one teraz wyglądają?
Jakie masz wymiary i jak się ogólnie sprawuję?
____________________
Ogród na glinie
malgorzata_s... 16:45, 08 paź 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
No i co??? Pracujesz Alinko w ogrodzie? Poprawki?
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Pszczelarnia 16:55, 08 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
alinak napisał(a)


Ewka to proso REHBRAUN.jest piękne . nabyłam ale chyba nie te odmianę . mam u siebie Rotstrahlbusch, ale zgłupiałam , bo to co przywiozłam z Wojsławic identyczne .

Odpowiem na gorąco i wracam czytać. Jedno jakby się rozkłada i kładzie, a to drugie właśnie nie. I ja mam misz masz w prosach. Poza jednym charakterystycznym Haevy Metal nie do podrobienia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:16, 08 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Szerzej wyprostuj linię trawiastej ścieżki. I sama sobie zrób listę gatunków a zobaczysz, czego za dużo. Ja bym wrzosowisko nawet rozbudowała o elementy iglaków (sosny, słupowi bym porządne brzozy dostawiła, co mu krzywdy nie zrobią). Ale to tak na marginesie rozważań. Na tej rabacie jest generalnie iglakowo-trawiasto - rhowo i może warto to utrzymać (bez buksów?)
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 17:30, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja myślę, że Twój ogród całkiem na bukszpany się nie nadaje, to nie ten styl, robienie na siłę zywopłocików i sadzenie kulek to nie Twój ogród, Zawsze miał swój styl i tego bym się trzymała
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies