Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

babka 20:18, 22 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Przyszłam się przywitać ładnie choć od dawna już podpatruję i podziwiam Twoje prace i efekty. Zazdroszcę Ci terenu, który daje możliwości rozwinięcia skrzydeł. Pięknie je rozwijasz
Pozdrawiam ciepło
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
alinak 18:32, 23 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
marzena napisał(a)
Alinko, naprawdę cudowne klimaty u Ciebie - trawy i klony porywające ...te faktury, kolory, kompozycje


Marzenka pozdrawiam cieplutko od kominka .kolorów już niet ,zimnica .zostały tylko fotki .


Kondzio napisał(a)
ja zapomniałem to ty o nas zapomniałaś zaczęłaś robic z ta ........ rabata i znaku nie dalas ja troche odwyku od ogrodowiska ale cos mi nie wychodzi


Ja teraz mam fazę na książki .Tokarczuk wydała księgi Jakubowe ...


renatamama3 napisał(a)
Alinko ,cudnie ,teraz chyba najpiękniej u Ciebie ,co ?dla mnie chyba tak.Ten klonik na ostatnich fotach jak się zwie ,cudny.pozdrawiam


Renia co nowa pora to zawsze to samo mówię .ale rzeczywiście jesień u siebie lubię
ten klon to podstawowa wersja atropurpureum ,nie mylić z szczepionym klonikiem. pozdrawiam


agniecha973 napisał(a)
Cudny ogród! Te trawy i klony niesamowite. Jak dla mnie już nawet nic nie musi kwitnąć, bo przy tych jesiennych kolorach, to już się nie wypada kwiatom puszyć
Czyżby jesienią jeszcze ładniejszy niż latem?


Aga No coś ty nie wypada absolutnie . dopiero byłby cyrk .jednak choć jesienne kolory intensywne to nie takie żarówy jak na wiosnę .



olaw napisał(a)


Chętnie by się posiedziało w takich okolicznościach...cudnie

Alinko pamiętasz o mnie?


Pamiętam . paczka wysłana .pozdrawiam Olka


Tusiala napisał(a)
Piękne klony


Marta pozdrawiam z naleweczką pigwową w ręku ...



zbigniew_gazda napisał(a)
Helou Alinko. Cudne jesienne barwy. Kloniki, Red Baron i rozplenice robią robotę.


Zbyszek rozplenic za dużo już u mnie . na wiosnę połowa z trawiastej pójdzie precz,ale ja to tutaj po Danuśce byłam pierwszym propagatorem traw ..pamiętasz ?




Agania napisał(a)
Jak ja lubie te kolorki bijace po oczach od klonów, gigganteus też trzyma fason skubaniec, wiosną z piłą spalinową trzeba będzie na niego ruszyć

Marzy mi kawusia w tym kąciku u Ciebie


Agata zastanawiam się czy go teraz nie ciachnąć . wkurza mnie jak śmieci do połowy zimy po całym ogrodzie zbieram liście .na kawusie zaraz z początkiem wiosny zapraszam








____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 18:37, 23 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
W przerywniku odpowiedzi ostatnie słoneczne fotki żurawek











____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Enya73 18:42, 23 paź 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
A to u Ciebie schroniły się ostatnie jesienne promyki słońca
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
alinak 18:57, 23 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Malgosik napisał(a)
piękny ten klon przy ławeczce
jaka to odmiana?


Gosiu podstawowa wersja Acer palmatum Atropurpureum.




07_Rene napisał(a)
Alina, wiesz że ja ślepa jestem, bo jakoś mi umknął ten klonik koło giganta...
Piękny!


Renia bo my w większości to zagadane jesteśmy ...




Tess napisał(a)
Jesienne barwy zagościły w ogrodzie.
Klonik cudny.


Teresa w międzyczasie to zagościła plucha i ziąb . ogród oglądam od kominka przez szybę .ptaki skubańce obdziobały całą jarzębinę .



anabuko1 napisał(a)
Witaj Alinko!!
trawy masz bardzo ładne.podziwiam jer u ciebie, ale mnie one jakoś nie wzięły .
A klonik pięknie teraz kontrastuje z ta zielenią i fajne mu miejsce dałaś


Aniu a mnie wzięły i to chyba bardziej niż kiedyś róże , no i jak zwykle przesadziłam z nimi . będzie redukcja



gusiarz napisał(a)


Alinko... ta fota jak "świętego z obrazka"... taka aureola z kłosków rozplenicy wokół klona! BOSKOŚĆ!!!


Agnieszka jeśli rozmawiamy o moich umiejętnościach fotografowania to raczej o kiepskości a nie o boskości obrazka możemy rozmawiać ,ale mimo wszystko jest mi miło że fajne dla oka


Mala_Mi napisał(a)
A u mnie klony ani myślą się przebarwiać .... jutro z nimi pogadam.


Czyli u ciebie lato ???.Ania u mnie klon już bez liści ,jedynie kloniki trzymają fason.


ewsyg napisał(a)
Alinko, wpadłam pooglądać co w świętym mieście słychać. Cuda zastałam



Alinko, bajka



Ewa taka własnie jest jesień ,magiczna cudna ...ale czy to moja zasługa ?raczej natury


bdan napisał(a)


W folderku "Inspiracje 2015" zapisane

Co to za klonik?


Powtarzam Danuś acer palmatum atropurpureum .o różach napisze osobny post .



babka napisał(a)
Przyszłam się przywitać ładnie choć od dawna już podpatruję i podziwiam Twoje prace i efekty. Zazdroszcę Ci terenu, który daje możliwości rozwinięcia skrzydeł. Pięknie je rozwijasz
Pozdrawiam ciepło


Ola fakt ogród ma 30 ar. to z jednej strony dużo , a patrząc co ja bym jeszcze chciała tam zrobić to mało .
marzy mi się prawdziwy staw kąpielowy a nie kałuża ,
marzy mi się grzybobranie w brzozowym gaju a mam tylko dwie brzozy ,
marzy mi się kort tenisowy a mam ....nic nie mam .trochę trawnika do biegania
marzy mi sie prawdziwa samotnia żeby zginąć w ogrodzie ale na razie to nie mam na to czasu .


Enya73 napisał(a)
A to u Ciebie schroniły się ostatnie jesienne promyki słońca


Anita własnie wczoraj uciekły ..chyba bezpowrotnie ,może w sobotę wrócą.



____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Bogdzia 18:58, 23 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne Twoje trawy i jakie olbrzymy.Klonik tez podziwiam bo moje sie w tym roku nie wybarwiły.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
alinak 19:00, 23 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
winorośl już też bez liści .ten obrazek to juz wspomnienie




____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 19:01, 23 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Bogdzia napisał(a)
Piękne Twoje trawy i jakie olbrzymy.Klonik tez podziwiam bo moje sie w tym roku nie wybarwiły.Pozdrówka.


Bożenka jak to nie wybarwiły ...a liście już opadły?, a sypiesz siarczanem amonu na wiosnę ?
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
olaw 19:11, 23 paź 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Alinko melduję, że paczka doszła
Dziękuję i ściskam
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
AgnieszkaW 19:14, 23 paź 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Alinko, czas deszczowy, a tu niespodziewani goście u mnie... Jesień mieni się u Ciebie tysiącem barw, jeszcze zostało coś kolorów? Siarczan amonu na wybarwienie jesienne? Znów się czegoś nauczyłam u Ciebie Buziaki
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies