Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Kasya 21:33, 14 mar 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42282
anka_ napisał(a)



A nie będziesz się śmiać? Moja córa stwierdziła, że to kotek wielkanocny....





____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
JoannA 21:46, 14 mar 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Ponieważ ciemierniki nie lubią przesadzania i łatwo uszkodzić ich korzenie to ja bym przesadzała je wiosną dopóki system korzeniowy nie jest zbyt rozrośnięty. Wykop delikatnie z dużą bryłą korzeniową i do doniczki.
Przydała by się teraz Iwonka, bo ona ma doświadczenie z ciemiernikami, a ja dopiero zaczynam.
Ależ piękne są te maluszki Podobno takie siewki zakwitną po 3-4 latach.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Toszka 22:03, 14 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anka_ napisał(a)

I wspominane wcześniej siewki ciemierników.


Czy takie można już przesadzać?


Aniu to jak najbardziej siewki do przesadzenia!
ja bym tylko zaczekała do kwietnia, może nawet połowy kwietnia... teraz bym tylko dolomitem delikatnie posypała, bo widzę, że tam troszkę kwasno

Strasznie gęsto się wysiały - ty musisz ocenić sytuację, ale ja bym spróbowała szpadlem podważyć sporą część i potem jak Kopciuszek trzeba by pooddzielać każdą bryłkę.
Powiem tak - jeśli kłącza sprzedawane w kapersach (torebkach), pomimo przesuszenia, żonglowania jakoś dają radę, to tym bardziej delikatnie wydłubane i od razu przesadzone w lepszą ziemię maleństwa.

czy uznasz za bezczelność jak się zapiszę na jakieś dziecko do adopcji? Wiesz, że ja mam m.in. na ich punkcie świra

edit - widzę, że Joasia to samo napisała
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JoannA 22:06, 14 mar 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
anka_ 23:29, 14 mar 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Toszka napisał(a)

czy uznasz za bezczelność jak się zapiszę na jakieś dziecko do adopcji? Wiesz, że ja mam m.in. na ich punkcie świra

No coś ty, Iwonko. Z radością mogę oddać wszystkie w dobre ręce jak są chętni. Tegorocznych siewek (z zeszłorocznego kwitnięcia) też jest mnóstwo. Tylko one jeszcze bez liści właściwych.
Sypnę im coś pod nóżki tak jak radzisz. A i skorupki gotowe.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 23:32, 14 mar 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
JoannA napisał(a)
Ponieważ ciemierniki nie lubią przesadzania i łatwo uszkodzić ich korzenie to ja bym przesadzała je wiosną dopóki system korzeniowy nie jest zbyt rozrośnięty. Wykop delikatnie z dużą bryłą korzeniową i do doniczki.
Przydała by się teraz Iwonka, bo ona ma doświadczenie z ciemiernikami, a ja dopiero zaczynam.
Ależ piękne są te maluszki Podobno takie siewki zakwitną po 3-4 latach.

Asiu ja też doświadczenia z nimi nie mam. Ot, kupiłam kilka siewek, wsadziłam pod jodłę i rosną. Ale bardzo bym się ucieszyła, gdyby maleństwa po nich "poszły w świat". Mam ogromną nadzieję, że ich nie zmarnuję.
E tam.... co ja gadam.... przy takim wsparciu doradczym napewno się nie zmarnują.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 23:35, 14 mar 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Na te jeszcze czekam.



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Toszka 23:45, 14 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ten ostatni to chyba purpurowy

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JoannA 23:46, 14 mar 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
anka_ napisał(a)

Asiu ja też doświadczenia z nimi nie mam. Ot, kupiłam kilka siewek, wsadziłam pod jodłę i rosną. Ale bardzo bym się ucieszyła, gdyby maleństwa po nich "poszły w świat". Mam ogromną nadzieję, że ich nie zmarnuję.
E tam.... co ja gadam.... przy takim wsparciu doradczym napewno się nie zmarnują.

Ja już widzę u Ciebie ten ciemiernikowy las. A chętni na nadwyżki zawsze się znajdą.
Zapewniłas im Aniu dobre warunki to ładnie rosną i się rozmnażają.
Kupiłam 3 młode egzemplarze i myśle intensywnie gdzie im zacienione miejsce znaleźć. Może właśnie w cieniu jodły lub serba będzie im dobrze...myślę jeszcze, a póki co siedzą te bidule w doniczkach.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 23:49, 14 mar 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
anka_ napisał(a)
Na te jeszcze czekam.




Ale mają piękne kwiaty.
Iwonko,
wczoraj widziałam piękne kwitnące w CO na Płochocińskiej. W dobrej cenie.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies