Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 00:22, 14 mar 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasya napisał(a)
a jaki duzy ten ciemiernik calkiem pokazna kepa

Kasiu moje ciemierniki mają już kilka lat. Rosną pod jodełką i jakoś im służy. Choć w tym roku muszę je przesadzić, bo iglaczek zaczyna się przez to deformować.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 00:31, 14 mar 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Toszka napisał(a)
Aniu, dziś u Efffy pisałam jak przesadzać siewki. ...
Na ciemiernika bym się pisała w przyszłości... u mnie mam chyba 5 z mojego orientalnego. 5 gotowych do przesadzania. Reszta to setka "tegowiosennych". Z takich siewek czasami fajne niespodzianki mogą wyskoczyć. Zlokalizowałam odmianowe orientalne po 12zł... dzwoniłam i trzeba co najmniej czekać do lata A miałam juz po nie jechać. Nawet eM się zgodził

Już wcześniej próbowałam przesadzać siewki i nic z tego mi nie wyszło. Choć parę poszło do znajomej i mają się ponoć dobrze. Jutro muszę przyciąć pozostałym ciemiernikom zeszłoroczne liście, bo bardzo mocno dostały przez te mrozy 'po dupsku', to luknę czy siewki przeżyły zimę.

Iwonko a dzieliłaś już kiedyś starsze kępy?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 00:38, 14 mar 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
JoannA napisał(a)
Aniu,
przeczytałam o problemach z siewkami. Spróbuj je jakoś ratować!...

Asiu mam rumianek i wodę utlenioną, jutro będę próbować. Dziękuję za radę. Tak to jest jak człowiek zakręcony i nie pomyśli. A na tej partii szczególnie mi zależy, bo to darowane nasionka.

JoannA napisał(a)
Ciemiernik cudny! Jak będą siewki to może kiedyś na jednego się załapię

Asiu masz zaklepane.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 00:55, 14 mar 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Siedzę i studiuję jeszcze raz wszystkie wpisy odnośnie roślinności w stawie. Łagodzenie brzegów zdało egzamin, wytrzymało gwałtowny napływ wody, nic się nie obsuwa. Pora wybrać roślinność. Patrząc od strony pomostu to po drugiej stronie będą metasekwoje i cyprysik błotny, podsadzone tulejnikami. Gdzieś w tym rzucone kaczeńce, długosz królewski i tarczownica. Tak więc roślinność wokół stawu musi być na tyle subtelna, żeby trzymała brzegi ale nie zakrywała widoczności. Zdecydowałam się więc na podstawowe gatunki:
-kosaciec żółty i odm Variegata
-tatarak Variegata
-strzałkę wodną lub szerokolistną (którąś mam, tylko nie wiem czy przeżyła zimę)
W wodzie grzybieńczyk i marsylia. Jak upoluję to rdestnica kędzierzawa.
I zaryzykuję na początek z jedną lilią wodną.

Od strony pomostu wsadzona będzie rozplenica. Coś w tym stylu (zachwyciłam się tym widokiem w Rogowie)


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kasya 06:15, 14 mar 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42280
Ciemierniki podobno nie lubią przesadzania i dzielenia, tak czytałam , wiec lepiej robić tylko to co konieczne
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Marlenaa 09:35, 14 mar 2016


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Plan na obsadzenie stawu super Będzie pięknie.
____________________
krowy, staw i my
Kasya 20:50, 14 mar 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42280
przyszlam zobaczyc jak lepisz zajączka
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anka_ 21:14, 14 mar 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Marlenaa napisał(a)
Plan na obsadzenie stawu super Będzie pięknie.

Marlenko a jak twoje plany stawowe? Jak dobrze doczytałam siatka sprawdziła się na bobry...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 21:17, 14 mar 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasya napisał(a)
Ciemierniki podobno nie lubią przesadzania i dzielenia, tak czytałam , wiec lepiej robić tylko to co konieczne

Trochę boję się je ruszać ale nie mam wyjścia. No i poprzesadzam siewki.

Kasya napisał(a)
przyszlam zobaczyc jak lepisz zajączka

A nie będziesz się śmiać? Moja córa stwierdziła, że to kotek wielkanocny....


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 21:24, 14 mar 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Pogada masakryczna. Rano słonko i mimo mroźnego wiatru było znośnie. Dalszy ciąg wielkiego sprzątania, tym razem w części gospodarczej. Ale popołudniu dałam nogę do domu, bo łapska miałam skostniałe. Chwilę później zaczął padać śnieg, bardzo obfity. Paranoja.


Rano prace posuwały się przy akompaniamencie wrzasków żurawi.





Nie tylko ja przyglądałam się wrzeszczącej parce.



I wspominane wcześniej siewki ciemierników.


Czy takie można już przesadzać?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies