Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 20:59, 02 lut 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Romciu nie mam. Kiedyś miałam go na liście zakupów, ale wykreśliłam- za diabla nie wiem dlaczego. Ma go Agnieszka "Ogrodu prawie romantycznego z http://www.ogrodowisko.pl/watek/4589-ogrod-prawie-romantyczny?page=113
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 21:10, 02 lut 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
mirkaka napisał(a)
Zdjęcia sikorek w locie bardzo fajne Super ptaki są u Ciebie, i tak jak u mnie słonecznik wyjadają a pozostałe ziarno ląduje na ziemi. Na wiosnę będzie tam kiełkowało Mam tak co roku Owies, len , moje koty lubią ten młody owies podgryzać.

Mirko u mnie zazwyczaj pod karmnikiem buszowały bażanty, choć w tym roku ich nie ma.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Milka 15:45, 08 lut 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anka_ napisał(a)
Agato tak to jest z tym ogrodniczkowaniem za sucho źle, za mokro jeszcze gorzej... Co do różnicy pH to chcę wierzyć, że to efekt kilkunastu worków igliwia przekopanego w tamtym roku.

Wiosna idzie, biedronki budzą się ze snu....


pokazują się pierwsze bazie...


ruszają ciemierniki


Stipa ładnie przezimowała mimo dużych mrozów i braku śniegu




Aniu, piękna odsłona wiosny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agatek 08:56, 09 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
ciekawa jestem czy moja stipa przeżyje
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
anka_ 11:40, 16 lut 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Milka napisał(a)
Aniu, piękna odsłona wiosny

Irenko bardzo się cieszę, że się odnalazłaś. A wiosna u mnie mocno przystopowała, poza "kotkami" na wierzbie wcale jej nie widać. Cebulowe dały plamę, łyso. I zastanawiam się czy wogóle wyjdą czy coś je pożarło. Jak nic z nich nie będzie to więcej kupować nie będę.

Agatek napisał(a)
ciekawa jestem czy moja stipa przeżyje

Przeżyje Agatko, to twarda sztuka. Choć przyznam, że zabieram się jutro za sianie, bo ponoć młode egzemplarze wyglądają najładniej.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agania 09:29, 17 lut 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nie wiem czy wysiewać stipę, mam ją w ogrodzie i liczę na swoje siewki, jak wychaszczę bylinówkę, to poszukam siewek jak będą, to nie wysiewam, a jak nie będzie to zrobię to co Ty

Gdzie ta wiosna, przecież budzi się u Ciebie, takie cudne foty....a gdzie biedronka zgubiła kropki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Marlenaa 20:36, 17 lut 2016


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Ciekawych rzeczy dowiedziałam się na twoim wątku, o dżdżownicach i ph gleby. Nie miałam pojęcia o takiej zależności. U mnie miejscami jest bardzo dużo dżdżownic więc wszystko jasne
____________________
krowy, staw i my
anka_ 14:38, 24 lut 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agania napisał(a)
Nie wiem czy wysiewać stipę, mam ją w ogrodzie i liczę na swoje siewki,....

Mam nadzieję, że u mnie też siewki same się pojawią. Ale sieję i tak, asekuracja.

Marlenaa napisał(a)
Ciekawych rzeczy dowiedziałam się na twoim wątku, o dżdżownicach i ph gleby. Nie miałam pojęcia o takiej zależności. U mnie miejscami jest bardzo dużo dżdżownic więc wszystko jasne

Marleno ja też nie wiedziałam. A tak się cieszyłam, że tyle się ich pojawiło. Teraz będę się cieszyć jak pójdą na rabatę obok.
Człowiek uczy się całe życie...

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 14:41, 24 lut 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Luty powitał słoneczkiem i pokazały się skromne kolorki


Ale zima przypomniała o sobie i u mnie








____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 14:49, 24 lut 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Uziemiona jestem już trzeci tydzień i moja psychika zaczyna siadać. Ku pocieszeniu zaczęłam szukać światełka w tunelu....



Skromniutkie dwa przebiśniegi- to cała wiosna u mnie. Inne cebulowe śpią (ciekawe czy jeszcze wyjdą- zima w mojej okolicy zrobiła spustoszenia)


Powrót zimy, a później tydzień obfitych deszczy- to chrzest bojowy dla kształtowanego w tamtym roku stawu. Wygląda na to że zdał egzamin. Przy dość szybkim napływie wody brzegi wytrzymały (może tego zdjęcie nie oddaje, ale do pełna brakuje tylko ok 20cm). Można planować nasadzenia.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies