Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 08:37, 23 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Marta7 napisał(a)
Aniu pospacerowałam u Ciebie,śliczne robisz zdjęcia...
Zauważyłam że mamy podobne upodobania roślinne właśnie niedawno zachwycałam sie Twoim tulipanowcem w szkółce,a jabłonek w tym roku dosadziłam 3,jestem też pod wrażeniem Twojego tunelu, widać że złapałaś wirusa ogrodowego
Pozdrawiam serdecznie

Marto dziękuję. Do twoich widoków bardzo mi daleko, ale mam nadzieje, że pomalutku... Najgorsze jest to, że w sezonie jest tyle roboty w gospodarstwie, że nie zawsze starcza sił i czasu na ogród. A ja sama sierotka się tu rządzę.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Malgosik 10:04, 23 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
No zachecasz do tego derenia. Tylko wysylkowo nie przysla mi tego co mi się podoba. Chciałbym odrazu wysokie na 3 m i pieniek podkrzesac by nie przeszkadzał przy przechodzeniu. W końcu ma rosnąć na środku działki.
____________________
Ogród na glinie
Marga 10:14, 23 cze 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Uwielbiam Twoje zdjęcia przyrody
____________________
Ogród dla moich synków
Agania 15:48, 27 cze 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Na derenie też czekam....mam miejsce na trzy egzplarze
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ewsyg 22:23, 29 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Też mam derenia jadalnego, ale to jeszcze maleństwo,które jeszcze nie kwitło.
Drugi to dereń Causa, też nie kwitł
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
anka_ 10:18, 30 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Malgosik napisał(a)
No zachecasz do tego derenia. Tylko wysylkowo nie przysla mi tego co mi się podoba. Chciałbym odrazu wysokie na 3 m i pieniek podkrzesac by nie przeszkadzał przy przechodzeniu. W końcu ma rosnąć na środku działki.

Gosiu zachęcam do derenia bo to naprawdę śliczne i użyteczne drzewko. Choć zapewne będą trudności z nabyciem tak wysokiego. Będę śledzić z ciekawością jakie drzewko u ciebie zamieszka.

Marga napisał(a)
Uwielbiam Twoje zdjęcia przyrody

Marga bardzo dziękuję.

Agania napisał(a)
Na derenie też czekam....mam miejsce na trzy egzplarze

Agatko ja również mam w planach dokupienie innych odmian, ale na razie muszę ogrodzić teren. Ciekawe jakie odmiany wybierzesz?

ewsyg napisał(a)
Też mam derenia jadalnego, ale to jeszcze maleństwo,które jeszcze nie kwitło.
Drugi to dereń Causa, też nie kwitł

Ewo mój dereń jak kupiłam był patyczkiem niewiele ponad metrowym. Kwitł wprawdzie od drugiego roku obficie, ale dopiero w tym roku doczekam się pierwszych owocków. Derenie kousa to perełki, tyle że bardziej wrażliwe. U mnie niestety wygwizdów i muszę stawiać na sprawdzone rośliny, terminatorki.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 10:44, 30 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Czasami się zastanawiam po co człek z motyką na słońce się porywa? Właśnie straciłam 1,5 metrową himalajkę i ponad 2m perukowca (choć ten pewnie odbije od korzenia). I nawet nie mam siły złościć się na zwierzaki. Choć jak pomyślę o "leśniczych" ... Co się dziwić zwierzakom, że podchodzą pod domy jak całe hektary idą pod piły, tną do gołego. Teraz to tylko zysk się chyba liczy "w gospodarce leśnej".

Do tego teka susza, że nawet duże iglaki padają. Pierwszy raz studnia u nas wyschła. Nic tylko dać sobie spokój z tym wszystkim....

Ale ponoć co nas nie zabije to nas wzmocni....

Tak więc poza ogrodzeniem (No. 1.) na pierwszy rzut wysuwa się staw. Trzeba się śpieszyć z łagodzeniem brzegów i sadzeniem roślinek, bo pierwszych lokatorów już ma.




Pozostając w temacie ... (to już nie u mnie)


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agatek 10:59, 30 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Wskoczyła dzika zwierzyna i Cię objadła?
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Kasya 11:22, 30 cze 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41841
Super ze zwierzaki przychodzá, ale takie szkody ,,,
A nie dasz rady ogrodzic się chociaż taką siatką leśną ? To nieduży koszt
Albo chociaż posiać szpaler kukurydzy albo slonecznikow żeby się odczepily od drzewek ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anka_ 15:20, 30 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agatek napisał(a)
Wskoczyła dzika zwierzyna i Cię objadła?


Ano, tak troszeczkę....

Kasya napisał(a)
Super ze zwierzaki przychodzá, ale takie szkody ,,,
A nie dasz rady ogrodzic się chociaż taką siatką leśną ? To nieduży koszt
Albo chociaż posiać szpaler kukurydzy albo slonecznikow żeby się odczepily od drzewek ?


Kasiu z dwóch stron mogę pociągnąć leśną (no cóż, dojrzałam do tej decyzji). Od drogi muszę dać coś solidniejszego, ze względu na pług i wysokość zasp. Ale czym by nie grodzić to jest ponad 300m, dla mnie to już sumy kosmiczne wychodzą.
I tak już się wszyscy znajomi śmieją, że wszystko przeliczam na słupki ogrodzeniowe.
Słoneczniki sieję co roku dla ptaków, ale w tym ze względu na suszę nie wzeszły. Ale zajączki i tak nie są absolutnie nimi zainteresowane.
To nie tak, że nic nie robię. Baaardzo pomalutku, ale słupków przybywa. W weekend dojdzie kolejnych 8.
I pocieszam się, że to ta najgorsza część ogrodzenia.


Czy zwróciliście kiedyś uwagę jak cudne, prążkowane liście ma rozpław?


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies