Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Kasya 15:50, 30 cze 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
anka_ napisał(a)


Ano, tak troszeczkę....



Kasiu z dwóch stron mogę pociągnąć leśną (no cóż, dojrzałam do tej decyzji). Od drogi muszę dać coś solidniejszego, ze względu na pług i wysokość zasp. Ale czym by nie grodzić to jest ponad 300m, dla mnie to już sumy kosmiczne wychodzą.
I tak już się wszyscy znajomi śmieją, że wszystko przeliczam na słupki ogrodzeniowe.
Słoneczniki sieję co roku dla ptaków, ale w tym ze względu na suszę nie wzeszły. Ale zajączki i tak nie są absolutnie nimi zainteresowane.
To nie tak, że nic nie robię. Baaardzo pomalutku, ale słupków przybywa. W weekend dojdzie kolejnych 8.
I pocieszam się, że to ta najgorsza część ogrodzenia.


Czy zwróciliście kiedyś uwagę jak cudne, prążkowane liście ma rozpław?




Wiem ze to dużo wychodzi, bo na jesieni robiłam ogrodzenie
Z przodu takie panele 3d a z boku siatka, całość na podmurowce ale nie 300 a 60m
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anka_ 18:05, 30 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
U mnie będzie misz-masz. Od głównego wjazdu do bramy technicznej (ok40m) będzie drewno. Tu chcę się osłonić od widoków z drogi i złagodzić siłę wiatru w okolicach tunelu. Reszta ogrodzenia (ok 70m)wzdłuż drogi ze względu na koszty będzie z siatki. Choć rozważałam panele takie jak u ciebie Kasiu. Łatwiej by było zamontować i ładniej by wyglądały, bo u mnie lekki spadek i trzeba robić schodki. Tyle tylko, że obawiam się że takie panele odkształcałyby się przy naporze spychanego przez pług śniegu. Pozostałe boczki będą z siatki (chwilowo leśnej).
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kasya 19:29, 30 cze 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
anka_ napisał(a)
U mnie będzie misz-masz. Od głównego wjazdu do bramy technicznej (ok40m) będzie drewno. Tu chcę się osłonić od widoków z drogi i złagodzić siłę wiatru w okolicach tunelu. Reszta ogrodzenia (ok 70m)wzdłuż drogi ze względu na koszty będzie z siatki. Choć rozważałam panele takie jak u ciebie Kasiu. Łatwiej by było zamontować i ładniej by wyglądały, bo u mnie lekki spadek i trzeba robić schodki. Tyle tylko, że obawiam się że takie panele odkształcałyby się przy naporze spychanego przez pług śniegu. Pozostałe boczki będą z siatki (chwilowo leśnej).


mysle ze predzej siatka sie odksztalci i trzeba bedzie poprawiac naciag niz takie panele, nie sa tak duzo drozsze a moim zdaniem warto przynajmniej od frontu, moim zdaniem jest mocniejsze takie ogrodzenie

ja tez mam 2 zejscia w dol po 15 cm bo tez jest spadek
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Bogdzia 22:46, 30 cze 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Poczytałam o płocie .Zobaczyłam piękne zdjecia z Kampinosu i pozdrówka zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
07_Rene 23:59, 01 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Cześć Aniu Pooglądałam u Ciebie i u mnie tylko zająców brakuje, ale one chyba najgorsze, bo małe w każdą dziurę wlezą. Nawet dzięcioły zielone widuję
Plany ze stawem powalają. A tunel boski. Też by mi sie przydał.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
anka_ 01:45, 02 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasya napisał(a)


mysle ze predzej siatka sie odksztalci i trzeba bedzie poprawiac naciag niz takie panele, nie sa tak duzo drozsze a moim zdaniem warto przynajmniej od frontu, moim zdaniem jest mocniejsze takie ogrodzenie

ja tez mam 2 zejscia w dol po 15 cm bo tez jest spadek


Dałaś mi Kasiu do myślenia. Muszę na spokojnie rozejrzeć się i przeliczyć. Nie ukrywam, że w tym wypadku liczy się bardziej ekonomia niż estetyka.


Bogdzia napisał(a)
Poczytałam o płocie .Zobaczyłam piękne zdjecia z Kampinosu i pozdrówka zostawiam.

Bożenko bardzo mi miło, że znalazłaś chwilkę żeby do mnie wpaść. Pozdrawiam również.

07_Rene napisał(a)
Cześć Aniu Pooglądałam u Ciebie i u mnie tylko zająców brakuje, ale one chyba najgorsze, bo małe w każdą dziurę wlezą. Nawet dzięcioły zielone widuję
Plany ze stawem powalają. A tunel boski. Też by mi sie przydał.

Renato witaj u mnie. Oj dają się te zwierzaki we znaki, dają. Ale cóż począć.
Z tunelu jestem bardzo zadowolona, nie ma to jak świeżo rwany ogóreczek.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Marga 09:01, 02 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Tunelu zazdraszczam
U mnie też siatka na 2/3 z 88a, oczywiście ze względu na koszty. I tak chyba już zostanie.
____________________
Ogród dla moich synków
07_Rene 15:25, 02 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Uchyl rąbka tajemnicy w sprawie studni i piwniczki

Ja bym się nawet zadowoliła ogrodzeniem połowy działki, byleby odciąć ciągi komunikacyjne zwierzynie U mnie 350m gdzieś wychodzi, ale eM nie czuje motywacji, by sie za to zabrać.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
anka_ 16:55, 02 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Marga napisał(a)
Tunelu zazdraszczam

Marga musisz postawić, miejsca macie pod dostatkiem. To wspaniała rzecz, zwłaszcza przy moich ogórkożercach.
Co do ogrodzenia to właśnie kasa, kasa....

07_Rene napisał(a)
Ja bym się nawet zadowoliła ogrodzeniem połowy działki, byleby odciąć ciągi komunikacyjne zwierzynie U mnie 350m gdzieś wychodzi, ale eM nie czuje motywacji, by sie za to zabrać.

Renato u mnie jest nieco ponad 320m, z tego na ok 50m stoją dopiero słupki. No i jest jedna brama (donikąd jak to mi mówią), do drugiej stoją słupki (ta będzie wyższa niż standardowe i będzie robiona). Więc jak pomyślę gdzie do końca....


07_Rene napisał(a)
Uchyl rąbka tajemnicy w sprawie studni i piwniczki

Przy studni prace jeszcze nie skończone (czyszczenie kamienia i daszek), ale co tam...
Proszę nie patrzeć na rupieciarnię wokół, trwały wiosenne porządki.





Tu w oddali widoczny murek oporowy przy piwniczce. Ta dopiero będzie przechodziła lifting.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 16:59, 02 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
W wielu ogrodach panuje susza, u mnie tez zaczyna robić spustoszenia.

Tak wyglądają róże.


Moje iglaki.


To Danica, żeby kogoś kolor nie zmylił.


Kiedyś miałam kawałek trawnika.


Zielsko za to rośnie jak szalone, w niektórych miejscach sięga po d....
A w taką pogodę kosić to tylko w nocy z latarką (wczoraj cięłam o 22).
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies