Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Bogdzia 09:48, 29 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anka_ napisał(a)




Bożenko udane łowy były. Szkoda, że ten zielony nie chciał pozować.



Nie narzekaj dziecioły zielone i zielono-siwe są płochliwe. Mnie sie udało tylko raz zrobic tylko jedno zdjecie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Agania 17:26, 29 lis 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)


Ja muszę w niedzielę na targ się wybrać po słonecznik, bo jeszcze spiżarni ptasiej nie zaopatrzyłam.

Ciemiernika kupiłam bez konkretnej nazwy- ot, ciemiernik i już. Kwitną tak:










Pięknie się sieją.


Tych śliczności brakuje mi w ogrodzie, nie chcą się u mnie zadomowić, w glinie nie lubią rosnąć

Ja się zaopatruję w ziarna dla ptaków tutaj
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=90086&us_id=12657011
och te ptaszęta i twój obiektyw i sama Ty...podziwiam Cię za wytrwałaość, sprzedali mi klona, uprosiłam ich jeszcze, bo wszystkie drzewa już wyniesione i handel zamknięty...wiosną będę polować na różowego, odnaleźli dla mnie zielonokorego
Pozdrawiam Aniu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 17:35, 29 lis 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
Kocham iglaki, w każdym wydaniu.
Pinus mugo Jalubi już złapała zimowy kolorek.


Pinus sylvestris Aurea nie chce być w tyle. Muszę ją zacząć uszczykiwać od wiosny.




____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anka_ 23:22, 29 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Filomena napisał(a)
O! tu polowanie i jakie udane
drążę temat derenia, w wolnej chwili może jakieś Twoje wynurzenia? ze zdjęciami? Bo w szkółkach leśnych jest ich dużo, dają też u nas sadzoneczki za makulaturę - taka akcja raz w roku brać czy odpuścić oto jest pytanie

Dla mnie dereń to piękne drzewko nawet jak nie owocuję i warto je mieć. Ale Mariusz jest specem w tym temacie to najlepiej doradzi.

ag_zie napisał(a)
Łosie!!! U nas nie ma hmmm... Może i są ale te za kierownicą

W nas takich na czterech nóżkach jest sporo. Za kierownicą to w okolicy barany królują...

Bogdzia napisał(a)
Nie narzekaj dziecioły zielone i zielono-siwe są płochliwe. Mnie sie udało tylko raz zrobic tylko jedno zdjecie.


To nie narzekanie, to spostrzeżenia.Jakiś mały, kompaktowy aparat by się przydał w kieszeni, bo wiele ujęć umyka.


Agania napisał(a)


Tych śliczności brakuje mi w ogrodzie, nie chcą się u mnie zadomowić, w glinie nie lubią rosnąć

Ja się zaopatruję w ziarna dla ptaków tutaj
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=90086&us_id=12657011
och te ptaszęta i twój obiektyw i sama Ty...podziwiam Cię za wytrwałaość, sprzedali mi klona, uprosiłam ich jeszcze, bo wszystkie drzewa już wyniesione i handel zamknięty...wiosną będę polować na różowego, odnaleźli dla mnie zielonokorego
Pozdrawiam Aniu

Agato klonika widziałam, cudny. Mam nadzieję, że upoluję również. I może wiosną złoże zamówienie u ciebie na różowego jeśli się zgodzisz.
Co do ziaren dla ptaków to ja kupuję u pana na targu, który sprzedaje na kg różności. Ja biorę słonecznik, do tego trochę prosa i kukurydzy. U mnie po wielu próbach to najlepszy zastaw. Na miejscu mam i odchodzą koszty wysyłki. Dzisiaj kupiłam 10 kg, na jakiś czas starczy.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 23:48, 29 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agania napisał(a)
...
Jak się uda, to jutro wpadnę, żebyś mogła wiosną z jakimś konkretem w twoim kierunku ruszyć, pisz o dylematach, u mnie 28 arów stoi i jest, a może i mniej, bo w tym dom


Jedno wiem napewno w części przydomowej chciałabym styl bardziej ułożony. Tu zamiast żywopłotu z ałyczy pójdzie strzyżona ściana ze szmaragdów. Konkretne planowanie zacznę jak skończą kłaść rury i będzie zrobione oczko, bo wtedy będę znać konkretne wymiary.
Co do części dalszej (właściwego ogrodu- za drogą do oczyszczalni) to chciałabym coś w luźniejszym stylu, bardziej parkowym. Najważniejszy jest teraz bok wzdłuż drogi gminnej, tak żeby osłonić się od sąsiadów. Ze względu na różnice terenów, nasadzenia żeby spełniały swoją rolę muszą mieć ponad 5m. I tak mam dwie wersje.
1. Żywopłot z serbów i na ich tle 'coś" liściastego, albo coś na ten wzór
2. https://www.pinterest.com/pin/455496949791507808/ -mieszane nasadzenia. Ta wersja bardziej mi się podoba, z tym że dla mnie jest ona zdecydowanie trudniejsza. Trzeba mieć wyobraźnię, wyczucie i wiedzę której mi brakuje. Do tego ten bok ma prawie 80m długości.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 10:24, 30 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Tak się zastanawiam co w tych ogrodach takiego jest, że człowiek umorusany dłubie w tej ziemi, pot po d...pie się leje, a ..... gęba uśmiechnięta. Wiem, wiem ... endorfiny. Ale przyznajcie sami, że to wbrew logice.

Dzisiaj staw wzięty w obroty. Masakra. Ziemia mokra, ciężka jak diabli, ślisko na tej skarpie jak nie wiem, wiatr łeb urywa, tony ziemi przylepione do butów.... ale pomalutku do przodu.
Koniec przerwy na kawę, lecę kopać dalej.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Karol99 11:25, 30 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
anka_ napisał(a)


Jedno wiem napewno w części przydomowej chciałabym styl bardziej ułożony. Tu zamiast żywopłotu z ałyczy pójdzie strzyżona ściana ze szmaragdów. Konkretne planowanie zacznę jak skończą kłaść rury i będzie zrobione oczko, bo wtedy będę znać konkretne wymiary.
Co do części dalszej (właściwego ogrodu- za drogą do oczyszczalni) to chciałabym coś w luźniejszym stylu, bardziej parkowym. Najważniejszy jest teraz bok wzdłuż drogi gminnej, tak żeby osłonić się od sąsiadów. Ze względu na różnice terenów, nasadzenia żeby spełniały swoją rolę muszą mieć ponad 5m. I tak mam dwie wersje.
1. Żywopłot z serbów i na ich tle 'coś" liściastego, albo coś na ten wzór
2. https://www.pinterest.com/pin/455496949791507808/ -mieszane nasadzenia. Ta wersja bardziej mi się podoba, z tym że dla mnie jest ona zdecydowanie trudniejsza. Trzeba mieć wyobraźnię, wyczucie i wiedzę której mi brakuje. Do tego ten bok ma prawie 80m długości.


Bardzo fajne plany. Popieram.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
waldek727 15:08, 30 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
anka_ napisał(a)
Kocham iglaki, w każdym wydaniu.
Pinus mugo Jalubi już złapała zimowy kolorek.


Ale i osutkę sosny też już załapała.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Kasya 15:12, 30 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42286
waldek727 napisał(a)

Ale i osutkę sosny też już załapała.


matko...Waldek, co ty tam dojrzałeś ??
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
waldek727 15:16, 30 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Grzybka.
Takiego którego trzeba się pozbyć, zanim roślinka wyjdzie sobie z ogrodu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies