Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Kasya 15:20, 30 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42272
waldek727 napisał(a)
Grzybka.
Takiego którego trzeba się pozbyć, zanim roślinka wyjdzie sobie z ogrodu.


te ciemne konce niektorych igiełek ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
waldek727 16:02, 30 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tak.
One stopniowo będą przechodziły w kierunku gałązki. Mniej więcej w połowie odległości igiełki będą pokrywały się czarnymi kropeczkami. Będzie dochodziło również do całkowitego zaschnięcia pędu zeszłorocznego. Młode przyrosty tak jak widać na fotce nie są infekowane przez grzyba i dopiero jesienią przyszłego roku zaczną brązowieć od strony czubka.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Kasya 16:27, 30 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42272
waldek727 napisał(a)
Tak.
One stopniowo będą przechodziły w kierunku gałązki. Mniej więcej w połowie odległości igiełki będą pokrywały się czarnymi kropeczkami. Będzie dochodziło również do całkowitego zaschnięcia pędu zeszłorocznego. Młode przyrosty tak jak widać na fotce nie są infekowane przez grzyba i dopiero jesienią przyszłego roku zaczną brązowieć od strony czubka.


hmmm...czyli na kazdą zasychającą igielkę trzeba zwracac uwagę ? czy takie objawy mogą dawac tez jakies fizjologiczne przyczyny czy bledy w pielegnacji ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
waldek727 16:49, 30 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Nie. Na każdą nie. Niektóre igły zwłaszcza te starsze spełniły już swoją funkcję w organizmie rośliny i obumierają naturalnie. Naturalnie też brązowieją igły wewnątrz drzewa lub krzewu z powodu braku dostatecznej ilości światła. Uwagę trzeba zwracać tylko na igły które noszą znamiona choroby bądź zaatakowane są przez jakiegoś szkodnika.
Osutce sosny sprzyja upalne lato, wilgotna jesień i ciepła zima. Idealne warunki do rozwoju tych grzybów.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Kasya 16:56, 30 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42272
Takie jesienne zółknięcie to juz znam
Ale te tutaj niektore wydaja sie jakby w polowie brązowe, czy to jest jakioś charakterystyczne dla początków choroby grzybowej ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
waldek727 17:13, 30 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Jesienne żółknięcie, lub bardziej nawet brunatnienie większości roślin zimozielonych, to typowe objawy fizjologiczne związane z niską temperaturą, oraz brakiem wystarczającej ilości światła. Na przedwiośniu wszystko zacznie powracać do normy.
Suche do połowy igły sosny z charakterystycznymi czarnymi kropeczkami to już objaw zaawansowanej infekcji. Takich igieł należy się jak najszybciej pozbyć i spalić.
-Zwalczanie Amistar
-Zapobiegawczo Grevit 200SL, wyciąg z jaskółczego ziela.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
anka_ 18:57, 30 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Karol99 napisał(a)
Bardzo fajne plany. Popieram.


Dzięki Karolu, mam nadzieję że się uda.




waldek727 napisał(a)

Ale i osutkę sosny też już załapała.

Ty to Waldku spostrzegawczy jesteś. Na szczęście. Dla mnie to były poparzenia słoneczne, aż sobie zdjęcia powiększałam. Masz rację, plamki typowe dla osutki są widoczne. Pryskać teraz?



Kasya napisał(a)


matko...Waldek, co ty tam dojrzałeś ??

Spostrzegawczy chłopak z tego Waldka.


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 19:07, 30 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Jak przy grzybkach jesteśmy.










Dzisiaj zdziwiona obserwowałam pustki przy karmniku. Zdziwiona tym bardziej, że wcześniej skrzydlaci dość intensywnie upominali się o otwarcie stołówki. Aż wreszcie go dojrzałam- też począł stołówkę.



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
ag_zie 12:00, 01 gru 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Piękne zdjęcia!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
roma2 17:54, 01 gru 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Ło. A ja mam pstrykacz, którym nie ogarniam nie tylko przyszłego ogrodu (co mnie tak nie marwi za bardzo, bo pokazywać to będę mogła za parę lat zapewne). Ale ptaszków przylatujących to mi szkoda, że nie mogę uwiecznić!
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies