Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

ag_zie 21:36, 03 sty 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Ale masz fajne ptasie widoki u mnie tylko sikorki i kosy na stołówkę zaglądają. Zdjęcia mroźne też ładne - tylko szkoda że aż tak zimno (u mnie ponad 17 stopni jest)
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
WilczaGora 09:51, 06 sty 2016


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
teraz już wiem, gdzie się podziały Mazurki z mojego ogrodu
są u Ciebie, no ! jestem spokojna
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Milka 16:49, 11 sty 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anka_ napisał(a)
Asiu duża działka to owszem potencjał, ale i wielki ból głowy (głównie skąd wziąć kasę ...) Owszem zwierzątka dają mi się we znaki. O ile przed zającami nauczyłam się zabezpieczać (choć jak się cieszyć z roślin w klatce?...) o tyle sarny stanowią problem. Tu jedynym rozwiązaniem jest ogrodzenie. Ale to przy setkach metrów ogromne koszty. Tak na dobrą sprawę to chyba największy hamulec ogrodu.
Zapraszam do podglądania i doradzania, każda wskazówka jest dla mnie ogromnie ważna.

Mróz złotem maluje....










Piękne ujęcia i twoje ptaszki...niesamowita ilość i rodzaj, nawet wspaniały dzięcioł
Aniu, życzę ci co najlepsze w 2016
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anka_ 17:17, 15 sty 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
ag_zie napisał(a)
Ale masz fajne ptasie widoki u mnie tylko sikorki i kosy na stołówkę zaglądają. Zdjęcia mroźne też ładne - tylko szkoda że aż tak zimno (u mnie ponad 17 stopni jest)

Agnieszko ja tak naprawdę jak zaczęłam robić zdjęcia ptakom (tu ukłon w stronę Bożenki/Bogdzi) to zorientowałam się ile u mnie różnych lata. I mam nadzieję, że ta różnorodność jeszcze się zwiększy jak trochę się zagęści u mnie. Na szczęście dla nas i skrzydlatych duże mrozy minęły.

WilczaGora napisał(a)
teraz już wiem, gdzie się podziały Mazurki z mojego ogrodu
są u Ciebie, no ! jestem spokojna

Wszystkie!!! Trochę chyba zostało....? Choć przyznaję, że sporo ich u mnie lata. Tyle, że jakieś wybredne w tym roku. Słonecznik idzie, reszta pokarmu ląduje pod karmnikiem...

Milka napisał(a)

Piękne ujęcia i twoje ptaszki...niesamowita ilość i rodzaj, nawet wspaniały dzięcioł
Aniu, życzę ci co najlepsze w 2016

Irenko za szybkie niektóre ptaszydła dla mojego oka i aparatu. Ale kilka udało się złapać.
Za życzenia serdecznie dziękuję, tym bardziej, że stary rok kiepsko się skończył, a nowy jeszcze gorzej zaczął. Ale cóż, takie życie.
Z całego seducha życzę Irenko, aby uśmiech nigdy nie schodził z twojej twarzy. I aby w twoich oczach cały czas płonęły te iskierki.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Bogdzia 18:44, 16 sty 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Aniu piekne zdjecia pokazujesz mróz w złocie, ptaszki w locie i kwiczoły z jarzębiną , wszystko piękne , dziecioł wprost na wyciągniecie ręki, no i trznadel , u mnie bardzo rzadko trznadle bywaja.Pozdrówka i niech się poprawi jesli niezbyt się zaczęło.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anka_ 12:14, 21 sty 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Bożenko bardzo dziękuję. Ptaków ilościowo dużo w tą zimę, ale bardziej wybredne się zrobiły. No i szpaki szkody robią, musiałam zabezpieczyć azalie przed nimi, bo zjadają pąki. A na drzewach jabłuszka wiszą i kalina obsypana owocami....

Dzisiaj pokazało się trochę promyczków i całe chmary mazurków wygrzewają się na słoneczku.


Sosna pospolita Aurea po mrozkach świeci w ogrodzie.


Jeden z elementów ptasiej stołówki.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Bogdzia 19:57, 23 sty 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anka_ napisał(a)
Bożenko bardzo dziękuję. Ptaków ilościowo dużo w tą zimę, ale bardziej wybredne się zrobiły. No i szpaki szkody robią, musiałam zabezpieczyć azalie przed nimi, bo zjadają pąki. A na drzewach jabłuszka wiszą i kalina obsypana owocami....

Dzisiaj pokazało się trochę promyczków i całe chmary mazurków wygrzewają się na słoneczku.


Sosna pospolita Aurea po mrozkach świeci w ogrodzie.


Jeden z elementów ptasiej stołówki.


Mazurki wprost pozowały do zdjecia.Myśle ze to nie szpaki tylko kosy bo szpaki jeszcze nie przyleciały a kosy zostają na zimę. Fakt ze powinny jesc co innego niz pąki azalii , ja jeszcze nie widziałam żeby u mnie jadły ale moze to robia, musze poobserwowac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 20:26, 23 sty 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Ale cudne focie i te mrożonkowe i ptaszkowe. Ptaszkowe podziwiam , bo ja mam problem cyknąć nawet jedną , takie są szybkie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 21:15, 23 sty 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
Nowy Rok przywitał się słoneczkiem. I życzę Wam, aby cały rok był taki. Życzę samych radosnych chwil, spełnienia planów- nie tylko tych ogrodowych. Życzę zdrowia, miłości i spokoju...









Dzwoniec





Wywrotowe te foty, cyrk może się schować, nawet dzwoniec Cię odwiedza, masz radochę szczególnie w zimie z takich odwiedzin,
kiedy ty znajdujesz czas na obserwacje ptasiego bractwa
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kasya 21:18, 23 sty 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42006
No wlasnie a u mnie w tym roku nie ma dzwoncow
ciekawe czemu...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies