Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Olili 22:43, 27 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Ja też jestem tu co dzień i zachwycać się nie przestaję,zostawiam pozdrowienia
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
23:32, 27 paź 2014
Cały czas myślę nad Trollem, nad miejscem dla niego i czy można go jeszcze posadzić. Zdąży się ukorzenić przed zimą, Danusiu?
Ewkakonewka 23:45, 27 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Ale rozbudziłaś wyobraźnię wiosenną Całe Ogrodowisko to chyba kilkanaście ton cebulek posadziło, zrobimy piękną wiosnę Pozdrowienia ślę
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Pszczelarnia 23:48, 27 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)


Wg moich źródeł magnolia nie znosi cięcia, ale czasem trzeba przyciąć i ja osobiście tnę, ale unikam cięcia, pokaż u siebie albo w magnoliach zdjęcia co i jak chcesz ciąć, aby otrzymać kształt drzewka

U nas po cięciu, jakie spowodował lecący na nią świerk, pięknie zalała szeroką ranę (wszystkie gałęzie poszły) i wypuściła zaraz obok pionowe do góry jakby dziczki. Wydaje się, że piszą o niecięciu magnolii, bowiem łatwo zatracić jej pokrój. Chyba, że może wdać się infekcja. Ale rany goi świetnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Madzenka 06:35, 28 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tulipany w stipie to mistrzostwo!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kamasja 09:23, 28 paź 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
Danusiu, pytanie laika, jak przycinać trzmielinę aby tworzyła dywan a nie rosła do góry?
____________________
Z miłości do bukszpanów
marta_d 12:27, 28 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Danusiu mam pytanie odnośnie turzycy Evergold, otóż czy mogę usuwać jej kwiaty w momencie kwitnienia? nie są specjalnie atrakcyjne i kępki zdecydowanie lepiej prezentują się bez nich. Pozdrawiam
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Gardenarium 19:34, 28 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kamasja napisał(a)
Danusiu, pytanie laika, jak przycinać trzmielinę aby tworzyła dywan a nie rosła do góry?


Wsadzić głebiej, ciąć po ziemi prawie, 5 cm od ziemi, i sadzonkować na potęgę to, co zetniesz. Cięcie, cięcie i jeszcze raz cięcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:37, 28 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marta_d napisał(a)
Danusiu mam pytanie odnośnie turzycy Evergold, otóż czy mogę usuwać jej kwiaty w momencie kwitnienia? nie są specjalnie atrakcyjne i kępki zdecydowanie lepiej prezentują się bez nich. Pozdrawiam


Wycinaj, przyznam że u mnie nigdy nie miała kwiatów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta_d 19:40, 28 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardenarium napisał(a)


Wycinaj, przyznam że u mnie nigdy nie miała kwiatów.


dziękuję za informację, to pierwszy sezon kiedy posiadam tę turzycę i chciałam się upewnić pozdrawiam serdecznie
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies