Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

AsiaK_Z 14:57, 05 lis 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Już jest termin kolejnych Targów Gardenia w Poznaniu. Danusiu wybierasz się może?

Wizytówkę połknęłam jednym haustem jak zawsze pięknie. A balkon??? Jak marzenie
Pozdrawiam gorąco
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Milka 16:30, 05 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

Irenko, nic z palcem, od sadzenia ponad tysiąca cebul łapa mnie bolała I znowu boli Bo nowe cebule wczoraj sadziłam znowu. A jutro robię wianek


O ja cię...toś poszalała
I poczytałam, co zrobiłaś, całkiem sporo.
Ja dumam nad murem, tam wykopuję, teraz mam zagwozdkę, do czego doczepić irysy, pomyślałam, że do piwonii i do tego dam przywrotnik i gdzie nie gdzie trawy, jak myślisz? Muszę je koniecznie przesadzić; w zapasie mam orliki i naparstnice.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 07:17, 06 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zielona napisał(a)


No nie mogę!!! Napisałaś to z pamięci???

PS Odebrałaś wiadomość o licznikach?


Nie pisałam z pamięci Znalazłam stary projekt w archiwum
Liczniki się wyzerowały, a dlaczego nie wiem i liczą od nowa chyba. Admin widocznie nie znalazł metody na ich przywrócenie A może jeszcze znajdzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:19, 06 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Danusiu, dlaczego mając do wyboru 'Pissardi' a 'Nigrę' wybierasz 'Nigrę'? Tak?

Coś za tym przemawia?

Wizytówka pięknie udoskonalona. A balkon to jak sekretny buduarek.



Pissardii mi się nie podoba z koloru liści i innych wrażeń, bo miałam ją w jakimś ogrodzie i stwierdziłam że jest ładniejsza Nigra przez cały rok. Moim zdaniem Pissardii zielenieje. Ma gorszy pokrój.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:21, 06 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AsiaK_Z napisał(a)
Już jest termin kolejnych Targów Gardenia w Poznaniu. Danusiu wybierasz się może?

Wizytówkę połknęłam jednym haustem jak zawsze pięknie. A balkon??? Jak marzenie
Pozdrawiam gorąco


Jakoś od 2 lat nie jeżdżę, pewnie będę na cebulowych w Anglii w tym czasie. Ale może nie...zobaczę pod koniec zimy. Co do lutego jeszcze nie zdecydowałam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:25, 06 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Milka napisał(a)


O ja cię...toś poszalała
I poczytałam, co zrobiłaś, całkiem sporo.
Ja dumam nad murem, tam wykopuję, teraz mam zagwozdkę, do czego doczepić irysy, pomyślałam, że do piwonii i do tego dam przywrotnik i gdzie nie gdzie trawy, jak myślisz? Muszę je koniecznie przesadzić; w zapasie mam orliki i naparstnice.


Irysy zwykłe czy syberyjskie Irenko? Bo to ważne. Ja wczoraj dzieliłam irysy ze starych karp i sadziłam samotnie w dużej ilości w pobliżu starych jabłoni. Można dodać do nich niskie trawki, przywrotnik też dobry.

Zobacz Irenko ten artykuł, jest tam sporo zdjęć inspiracji, które wybrałam ze swoich zdjęć http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/255-irysy-najpiekniejsze-kompozycje-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 07:33, 06 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zanim zadalam pytanie, na nowo czytalam artykul i ogladalam zdjecia. Irysy i zwykle i syberyjskie. Mam jeszcze wilczomlecz, niesamowicie sie rozrasta, zaslania cisy, wiec tez do przesadzenia.
Po drzewami juz nic nie ukopie, ostatnio probowalam i poddalam sie, mordęga.
Dzieki za odpowiedź
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
abiko 12:07, 06 lis 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Danusiu a mnie ciekawi czy ty swoje ciemierniki burgundowe masz posadzone czy trzymasz je jednak w donicy?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gardenarium 14:04, 06 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kilka ciemierników mam posadzonych za domem - w paprociach (nawet pokazywałam) i kwitły bardzo długo.

Moje donice to oddzielny temat, po skończonej dekoracji rośliny wędrują do "poczekalni" na bazie, albo do ogrodu, albo oddaję. Nie trzymam w pogotowiu, bo z reguły w donicach mam już co innego. Po prostu kalejdoskop.

Oj,oj, rozpędziłam się, dwa ciemierniki trzymam, pod oknem salonu W donicach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zielona 15:53, 06 lis 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Danuś, mam pytanie dotyczące Twojej wiśni Royal Burgudy. Wiem, że nie ma jej już w ogrodzie, ale czy kiedy była, to miała kwiaty wiosną? Ile lat u Ciebie rosła?

Nie wiem, co było przyczyną braku kwitnienia mojej i dumam, że może pierwszy sezon jako aklimatyzacyjny. Liści nie ma tak pięknych jak Nigra, ale kwiaty ma wyjątkowo pełne i na nie czekam. Ale czy się doczekam...?

Odnowiona Wizytówka - CZAPKI Z GŁÓW!

Opowiem Ci coś...
Moją pracę magisterską pisałam na temat poezji Jonasza Kofty /uwielbiam!/. Kiedy zbierałam materiały, niepublikowane wiersze, trafiłam do prywatnego domu Jonasza, by porozmawiać z Jego Żoną i Synem. To spotkanie zapamiętam na zawsze. Opowieści najbliższych o bardzie, którego podziwiam, do dziś brzmią w mojej głowie. Ale nie o tym chciałam...

Żona Jonasza pokazała mi wizytówkę, którą poeta rozdawał spotkanym osobom. Nie było na niej informacji pt. Jonasz Kofta - poeta, Jonasz Kofta - bard, czy innych prób określenia Jego twórczości.
Na białym kartoniku napisane było:
JONASZ KOFTA
Kofta Jonasz

...bo tyle wystarczyło, by było wiadomo, kim jest.

Do rzeczy:
wiele razy mówiłam Tobie, że można podziwiać, krytykować, oceniać, kopiować, negować to, co robisz (wszak każdy ma prawo do własnego zdania), ale... nie można odmówić Tobie talentu i indywidualności. Kiedy patrzę na zdjęcia z Twoich realizacji, myślę sobie, że Twoja wizytówka nie musi zawierać opisu w stylu Danusia Młoźniak - architekt krajobrazu, Danusia Młoźniak - projektant ogrodów.

Tobie, jak Jonaszowi wystarczy biała kartka z podpisem:

DANUSIA MŁOŹNIAK
Młoźniak Danusia


No... to się wypowiedziałam i wracam do podziwiania... nowej wizytówki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies