Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 22:16, 04 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj z rana odkurzyłam kawałek żwiru z liści (kawałek, połowę do zielonego dachu). Odkurzyłam front, podjazd do garażu, podlałam nieco donic, głownie z bukszpanami, i tyle mojej roboty, bo potem pojechałam do pracy i zeszło mi się do wieczora. Zdjęcia mam nie wgrane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
India 22:17, 04 lis 2015


Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 279
wracam z wizytówki, przepiękne kompozycje
a biały z zielonym najbardziej mi się podoba
a i hortensja też cudna
____________________
Ogród na Zapłociu
Sebek 22:39, 04 lis 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wizytówka zachwycająca!

Lecę dalej się doktoryzować
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
sylwia_slomc... 23:02, 04 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Danusiu jaka wspaniała kolorowa jesień w Twoim ogrodzie........zachwycam się......jeszcze raz obejrzałam jak Ci się ogród cudnie zmienia wraz ze zmianami pór roku

I pomyśleć , że mogłabym tu nie trafić i nie poznać tylu cudnych ludzi z takim zapałem i sercem dla roślin
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
06:52, 05 lis 2015
z wizytówką tez jestem już na bieżąco

co to za trawka przy bukszpanowym pawiu ...ta z białymi kłoskami?

oraz ostanio trafiłam na długi i wąski dom :
http://www.ogrodowisko.pl/watek/827-pomysl-na-dlugi-i-waski-ogrod?page=4

ciekawi mnie jakie nasadzenia się tam znalazły i gdzie je można zobaczyć?



Gardenarium 07:22, 05 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawka to sesleria.

Długi wąski dom, nie wiem co się stało z właścicielką wątku, to dawny wątek a zdjęcia same się usunęły, czyli zniknęły po jakimś czasie,gdy wyczerpał się limit czasowy, bo były wklejane przez jakiś hosting jeszcze Ja swoje zdjęcie w sumie też usunęłam, bo to nie był dom właścicielki wątku a dom, gdzie projektowałam podobny ogród.

Na froncie były zaprojektowane kuliste miłorzęby w trzmielinie, jako frontowy zywopłot cięta w szpaler choina kanadyjska z paskami różnokolorowymi z wrzośców i wrzosów, pod domem paski z lawendy, pod żywopłotami sporo różaneczników, śliwa wiśniowa 'Nigra' w jakimś kwadracie, sporo miskantów 'Gracillimus', w jednym z rogów kulisty platan w bukszpanie, jest też domek ogrodnika z zielonym dachem, proste linie, trochę wyżwirowanych nawierzchni, reszta kostka. Pnącza na ścianę, żeby malowniczo przykryło trochę elewację.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
12:11, 05 lis 2015
Własnie wracam z Wizytówki
Przepiękna gustowna aranżacja balkonu ,cudownie nasycone barwy
13:37, 05 lis 2015
Gardenarium napisał(a)
Trawka to sesleria.





ooo to dobrze...jest nadzieja że moja tegoroczna też się opamięta i takie kłoski sie pojawią

Zielona 13:45, 05 lis 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Gardenarium napisał(a)
Trawka to sesleria.
Na froncie były zaprojektowane kuliste miłorzęby w trzmielinie, jako frontowy zywopłot cięta w szpaler choina kanadyjska z paskami różnokolorowymi z wrzośców i wrzosów, pod domem paski z lawendy, pod żywopłotami sporo różaneczników, śliwa wiśniowa 'Nigra' w jakimś kwadracie, sporo miskantów 'Gracillimus', w jednym z rogów kulisty platan w bukszpanie, jest też domek ogrodnika z zielonym dachem, proste linie, trochę wyżwirowanych nawierzchni, reszta kostka. Pnącza na ścianę, żeby malowniczo przykryło trochę elewację.



No nie mogę!!! Napisałaś to z pamięci???

PS Odebrałaś wiadomość o licznikach?
Pszczelarnia 14:49, 05 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, dlaczego mając do wyboru 'Pissardi' a 'Nigrę' wybierasz 'Nigrę'? Tak?

Coś za tym przemawia?

Wizytówka pięknie udoskonalona. A balkon to jak sekretny buduarek.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies