Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Gardenarium 17:41, 26 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Od strony maty jest cieplej i nie przebarwiły się na skutek mroźnego wiatru. Zmiana koloru może być związana ze spadkiem temperatury zimą. Na wiosnę wróci do normy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwik69 17:50, 26 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
W jakiej odległości od krawężnika posadzić żywopłot cisowy?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Gardenarium 18:01, 26 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To zależy z jakiego gatunku czy odmiany cisa, na jaką szerokość zamierzasz go ciąć.
I jak wygląda to miejsce, bo żywopłot to sadzi się z reguły przy płocie a nie przy krawężniku??

Jakiego rodzaju to żywopłot, bo może chodzi o obwódkę? Wyrażaj się jaśniej w swoich pytaniach i dokumentuj stanowisko w jakim chcesz posadzić - oczywiście zdjęciem.

Pytanie z dziedziny = nie do odpowiedzenia, bo niestety ja nic nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 18:06, 26 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Chciałabym przesadzić swoje cisy Hicsii. Mają ok 70- 80 cm, jest ich 24 szt i boję się że im ta przeprowadzka zaszkodze. Mam w związku z tym pytanie kiedy najlepiej zabrać się za przenosiny , na co zwrócić uwagę i czy w ogóle nie jest to za duże ryzyko dla nich?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gardenarium 18:22, 26 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cisy doskonale znoszą przesadzanie bo mają drobne korzenie i doskonale się przyjmują, a należy się za to zabrać, gdy już dobrze ziemia rozmarznie, obeschnie. I będzie powyżej zera w dzień i w nocy.

Gdy ziemia lepi się do butów - nie kopie się, bo jest jeszcze za mokro. Musi wsiąkać woda. W błocie się nie przesadza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 18:40, 26 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Bardzo dziękuję Danusiu w takim razie myślę, że w połowie marca te warunki już będą spełnione. Albo ciut później? U mnie ziemia już pulchna,ale mokra i klejąca
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gardenarium 20:40, 26 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to za wcześnie. To znaczy, że nie rozmarzła jeszcze tak do końca, bo nie wsiąka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 10:39, 27 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mkasia napisał(a)
Ewa, Mazanie dziekuje za odpowiedz.
Dzis mi sie udalo rozwiazac wszystkie cisy i zrobic zdjecia

Wrzucam zdjecia galazek chorych.Taki bialy nalot jeszce widac na niektorych zdjeciach :/ Dziwne jest to, ze od strony maty na ogrodzeniu sa bardziej zielone (wygladaja zdrowiej) te cisy ...
odpowiadajac na pytania: jak potrzasam to nie opadaja igly. Chore cisy sa w jednym ciagu tzn jest ich 15 potem jest przerwa w postaci drzewa i traw ozdobnych i znow sa cisy (te o wysokosci 100 cm) i one sa zdrowe.





Opryskaj promanalem, nic im nie będzie. Wyglądają na silne osobniki.

Coś im na pewno jest ale dadzą radę. Najlepiej nie panikować tylko zobaczyć czy dadzą nowe przyrosty, czy wystartują. Bo trzeba poczekać na ruszenie wegetacji. Warunki glebowe są spełnione, to podstawa "kuracji".
Gdzieniegdzie są widoczne takie czarne kropeczki - nie wiem co to.
Dalej nie umiem ci pomóc.
Moje doświadczenia są takie własne obserwacyjne z mojego ogrodu, bez podstaw "naukowych".
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mkasia 11:08, 27 lut 2017

Dołączył: 18 kwi 2016
Posty: 78
Dziękuję Danusiu.mam nadzieję, że ten kolor to wiatr, zimno i miseczniki. I że będzie dobrze.

Dziękuję Ewo, właśnie od pół h mąż pryska wszystkie cisy promanalem, bo u nas dziś ładna pogoda, 9stopni.

Właśnie wszystkie mają te kulki nasienne wiec wyglada na to za że żyją.
sylwik69 16:26, 27 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Gardenarium napisał(a)
To zależy z jakiego gatunku czy odmiany cisa, na jaką szerokość zamierzasz go ciąć.
I jak wygląda to miejsce, bo żywopłot to sadzi się z reguły przy płocie a nie przy krawężniku??

Jakiego rodzaju to żywopłot, bo może chodzi o obwódkę? Wyrażaj się jaśniej w swoich pytaniach i dokumentuj stanowisko w jakim chcesz posadzić - oczywiście zdjęciem.

Pytanie z dziedziny = nie do odpowiedzenia, bo niestety ja nic nie wiem.

Oczywiście Danusiu chodzi o obwódkę biegnącą wzdłuż krawężnika jest to wjazd na posesję i ma stanowić tło do nasadzeń.Raczej mam na myśli wąski żywopłocik,aby nie zabierał zbyt dużo miejsca,bo nie mam go zbyt wiele.Jaka odmiana cisa będzie najodpowiedniejsza i w jakiej odległości sadzić ją od krawężnika?

Na tle cisowej obwódki zaproponowałaś mi śliwy wiśniowe Nigra aby przesłonić budynek gospodarczy
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies