Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Gardenarium 23:25, 27 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tło do nasadzeń powiadasz, ale w takim razie z przodu te nasadzenia między żywopłotem a krawężnikiem?? Tutaj bardziej bukszpan się nadaje albo trzmielina.

Gdzie mają być nasadzenia??? No ja nic z tego nie rozumiem

Każdy wie o co pyta, ale pytania to tak zadajecie że czarna magia.(



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kami 10:56, 28 lut 2017

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
Przemroziło mi igły cisa, przynajmniej tak myślę ponieważ gałązki są żywe. Te wysokie na ok 1m cisy były sadzone jesienią.
Nie zaszkodzi im jak takie osłabione je poprzycinam, od góry po 20cm z wysokości i po 2-3cm każdego przyrostu? Czy czekać rok.

sylwik69 19:38, 28 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Gardenarium napisał(a)
Tło do nasadzeń powiadasz, ale w takim razie z przodu te nasadzenia między żywopłotem a krawężnikiem?? Tutaj bardziej bukszpan się nadaje albo trzmielina.

Gdzie mają być nasadzenia??? No ja nic z tego nie rozumiem

Każdy wie o co pyta, ale pytania to tak zadajecie że czarna magia.(




Przepraszam,to co dla mnie oczywiste to czarna magia dla innych
Danusiu proszę spójrz na zdjęcia jak na czystą kartkę na której jest tylko budynek,rośliny zostaną usunięte i w ich miejsce ma powstać obwódka z cisa.Coś takiego:

Proszę wybaczyć moje mazgaje,ale komputer to dla mnie prawdziwa czarna magia
Moje pytanie to w jakiej odległości od krawężnika posadzić cis?jakiej odmiany aby był wąski i nie przytłaczał?a może bukszpan sprawdzi się tu lepiej?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
anitan 07:29, 01 mar 2017


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
mnie bardziej by pasował bukszpan, cisy mogą być ale nie za wysokie
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Gardenarium 10:47, 01 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sylwia to nie jest w takim razie tło dla roślin, tylko odcięcie, obwódka. Nisko prowadź bo zamkniesz widok na cały ogród. Ja bym oddaliła tak jak narysowałam. A z przodu rabata bylinowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:47, 01 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kami napisał(a)
Przemroziło mi igły cisa, przynajmniej tak myślę ponieważ gałązki są żywe. Te wysokie na ok 1m cisy były sadzone jesienią.
Nie zaszkodzi im jak takie osłabione je poprzycinam, od góry po 20cm z wysokości i po 2-3cm każdego przyrostu? Czy czekać rok.



Możesz przyciąć. Nic się nie stanie, co ma odpaść to odpadnie, a potem się zabuduje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwik69 19:11, 01 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Gardenarium napisał(a)
Sylwia to nie jest w takim razie tło dla roślin, tylko odcięcie, obwódka. Nisko prowadź bo zamkniesz widok na cały ogród. Ja bym oddaliła tak jak narysowałam. A z przodu rabata bylinowa.

Dziękuję rabata bylinowa będzie na 100%
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 19:13, 01 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
anitan napisał(a)
mnie bardziej by pasował bukszpan, cisy mogą być ale nie za wysokie

Dziękuję jeśli obwódka niżej prowadzona to chyba będzie bukszpan
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Juzia 14:05, 02 mar 2017


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
Czy owoce cisa trzeba przed zimą obrywać???

Wszystkie moje owocujące cisy są zagrzybione. W środku czarne i aż się z nich sypie, na zewnątrz brązowe.

Kiedy najwcześniej mogę prysnąć czymś na grzyba???

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 14:43, 02 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, same spadają, zamiata się.

To czarne, to grzyby sadzaki, efekt uboczny żerowania miseczników czyli szkodników a nie grzybów i na tym się skup, a nie na sadzakach.

Pryskaj teraz Promanalem, poczytaj o cyklu rozwojowym miseczników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies