Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

KasiaBawaria 21:26, 28 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
anitan- teraz tez doczytalam, ze dalas ziemie do iglakow. Duzo jej?Jaki odczyn? Z bliska faktycznie wyglada jak przesuszony. Podlewaj w takim razie, ale jezeli go zasuszylas na amen to raczej mu nic nie pomoze. Na grzyba bym jednak opryskala. No i sprawdz te ziemie, moj poprzednik dobrze zauwazyl.Choc po takim krotkim czasie nie sadze, by to juz efekt zlej ziemi byl.Raczej wody brak, jezeli faktycznie go zasuszylas.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 21:29, 28 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
anitan napisał(a)

jak to? jak byk: odczyn kwaśny
http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Taxus%20baccata%20'Elegantissima'&lang=1



Cisy urosna prawie na kazdej glebie, z wyjatkiej baaaardzo kwasnej. Duzo dalas tej do iglakow? Byle nie bylo zastoin wody.

http://www.zielonyogrodek.pl/cis-w-ogrodziezastosowanie-i-pielegnacja
____________________
Zapraszam na kawe
anitan 22:20, 28 lip 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
nie tak dużo, ale z drugiej strony starałam się jak najlepiej. Wyszło odwrotnie. Ale może to jednak wysuszenie?
Po zdjęciach wskazuje coś na grzyba? Jesli tak, to czym prysnać?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Pszczelarnia 10:13, 29 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Polyversum. Ja bym nie lekceważyła objawów i opryskała. Dodatkowo można Biosept.

Środowisko kwaśne nie jest dobre dla cisów a dobre dla grzyba.

A szkółki kórnickie podaja w tym terminie: Bravo 500 SC (0,2%) lub Gwarant 550 SC (0,2%) + Topsin M 70 WP (0,1%) lub Sarfun 500 SC (0,1%)
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anitan 10:36, 29 lip 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
bardzo dziękuje!
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 10:41, 29 lip 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
TOPSIN mam, znalazłam też gwarant. Obie substancje połączyć i spryskac jedncześnie? Czy najpierw jedną, potem drugą w jakiś odstępach czasu?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Pszczelarnia 10:57, 29 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Razem, mozna połączyć, tak jak podają specjaliści. Wiosną można podlać previcurem (czy teraz też, nie wiem).

Wiem tylko jak grzyb potrafi zdziesiątkować cisy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anitan 11:00, 29 lip 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
preparaty mam nadzieję dojadą do piątku. Obym zdążyła
w każdym razie, ziemia już podmieniona, dobrze podlana, trawa usunięta, tak samo kora.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
jazzy 19:38, 13 sie 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Dziś usunęłam z rabaty cisa, który wygląda tak:

To już trzeci z 10 kopanych jesienią 2014r i posadzonych jako żywopłot. Czy na podstawie tych zdjęć można stwierdzić przyczynę takiego stanu? Dodam, że
- cisy były kopane z gruntu w listopadzie 2014, ziemia z korzeni się obsypała, przyjechały z gołymi korzeniami,
- posadzone w ziemi rodzimej, nie kwaśnej, zmieszanej z odkwaszonym torfem (niewiele) i piaskiem. Podłoże miały przepuszczalne i były podlewane zimą gdy temperatura pozwalała.
- wczesną wiosną zostały przycięte
- po ok. miesiącu igły zaczęły robić się białe, potem rude.
I tak jeden za drugim.
Tu korzenie:


Czy to może być jakiś grzyb, czy po prostu nie przyjęły się i umarły?
Mają też tarczniki i chyba przędziorka - dużo małych pajęczynek na końcach gałązek.
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
ReKo 21:02, 20 sie 2015

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Do kiedy można ciąć cisy? Czytałam, że do 15 sierpnia, ale było tak gorąco, że bałam się, że im zaszkodzę
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies