Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Matyldowo 12:39, 11 paź 2014


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
Hejka Reniu masz wielki potencjał w swojej działce jest pięknie położona i masz coś czego inni Ci mogą pozazdrościć krajobraz w tle (a nie sąsiadów )do którego ja bym nawiązała tworząc ogród . Gdyby to była moja działka to zaszalałabym z rabatami z różnych gatunków traw .
https://www.google.pl/search?q=trawy+ozdobne&newwindow=1&rlz=1C1LENN_enPL483PL483&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=fQI5VO2kCeeGywPa9YGQAQ&ved=0CCEQsAQ&biw=1366&bih=667
Można zrobić rabatę z dereni ( pięknie się wybarwiają , kwitną nie mniej urokliwie jak magnolie i moje rosną w ziemi gdzie na metrze głębokości też mam glinę ) hortensje pięknie wyglądają z różami , peonie, bodziszki , lilie , liliowce , ostróżki , lwie paszcze , pęcherzyce są nie wymagające , krzewuszki bardzo urokliwe , zawilce , niecierpki , hosty w grupach pięknie się prezentują z żurawkami
Jest w czym szaleć i nie bój się ,że coś żle dopasujesz coś nie przyjmie się bo na tym polega ta przygoda na ciągłym poszukiwaniu Twojego ideału ogrodu bo ma Tobie się podobać i Twoim bliskim a nie koniecznie innym . Najlepiej wsiąść duży blok określić kierunki świata jak pada światło , usytuować dom , potem określić jakie potrzeby ma spełniać dla mieszkańców ( altanka , ogródek warzywny, taras dodatkowy , miejsce na ognisko ,miejsce do gry w piłkę moze oczko wodne ..)i gdzie byłoby najlepsze miejsce a potem gdzie trawnik a potem otaczaj wszystko rabatami , sprawdź ziemie i nasłonecznie i szukaj roślin które pasują do warunków jakie możesz im zapewnić i które ci sie podobaja a potem szalej i sadz . Ja lubie robić zdjęcia i zimowe wieczory oglądam i zastanawiam się co by jeszcze zmienić , dodać , dopracować i z ustęsknienie czekam na wiosnę
Zazdroszczę ci ziemianki ja nie mam gdzie u siebie jej wcisnąć a o takiej marzyłam . Możesz to miejsce super zagospodarowac zobacz kilka pomysłów

https://www.google.pl/search?newwindow=1&rlz=1C1LENN_enPL483PL483&es_sm=93&biw=1366&bih=667&tbm=isch&sa=1&q=ziemianka+w+ogrodzie&oq=ziemianka+w+&gs_l=img.1.0.0l3j0i24l2.3783.9112.0.11080.27.17.1.1.1.0.274.2199.0j5j6.11.0....0...1c.1.55.img..16.11.1744.oeQhqDXMkb8

Powodzenia będe zagladać i kibicować
____________________
Matyldowo
07_Rene 22:42, 11 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Doszłam do wniosku, że za dużo piszę, za mało pokazuje, więc...








____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 22:54, 11 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269


miał być miskant cukrowy, ale chyba nie jest


tegoroczny przyrost jodły koreańskiej


Gdybym tyle nie przesadzała wszystko by tak pieknie rosło...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
marzena 22:55, 11 paź 2014


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Rene, wpadam na chwilę aby zobaczyć Twoje włości
no masz tego faktycznie trochę, ale z powierzchnią mnie nie pzrebijesz , bo musieliśmy kiedyś kupić więcej ziemi, aby dostać pozwolenie na budowę...
też miałam i nadal mam sąsiedztwo pól z kukurydzą, zbożem, ziemniakami ....ale też i niezłe widoki
bardzo fajnie sobie radzisz, obwódki bukszpanowe urosną i będą super !
ja wszystkie obwódki/żywopłociki na swoich kołach i nie tylko sama wytwarzałam/namnażałam ( za chwilę dam kilka zdjęć z nimi, to zerknij, naprawdę dobrze rosną)
podobają mi sie Twoje fotki z jaszczurkami
pozdrawiam, powodzenia !
____________________
marzena O....!
07_Rene 22:56, 11 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
A przed domem...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 23:08, 11 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Matyldowo napisał(a)
Hejka Reniu masz wielki potencjał w swojej działce jest pięknie położona i masz coś czego inni Ci mogą pozazdrościć krajobraz w tle (a nie sąsiadów )do którego ja bym nawiązała tworząc ogród . Gdyby to była moja działka to zaszalałabym z rabatami z różnych gatunków traw .
https://www.google.pl/search?q=trawy+ozdobne&newwindow=1&rlz=1C1LENN_enPL483PL483&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=fQI5VO2kCeeGywPa9YGQAQ&ved=0CCEQsAQ&biw=1366&bih=667
Można zrobić rabatę z dereni ( pięknie się wybarwiają , kwitną nie mniej urokliwie jak magnolie i moje rosną w ziemi gdzie na metrze głębokości też mam glinę ) hortensje pięknie wyglądają z różami , peonie, bodziszki , lilie , liliowce , ostróżki , lwie paszcze , pęcherzyce są nie wymagające , krzewuszki bardzo urokliwe , zawilce , niecierpki , hosty w grupach pięknie się prezentują z żurawkami
Jest w czym szaleć i nie bój się ,że coś żle dopasujesz coś nie przyjmie się bo na tym polega ta przygoda na ciągłym poszukiwaniu Twojego ideału ogrodu bo ma Tobie się podobać i Twoim bliskim a nie koniecznie innym . Najlepiej wsiąść duży blok określić kierunki świata jak pada światło , usytuować dom , potem określić jakie potrzeby ma spełniać dla mieszkańców ( altanka , ogródek warzywny, taras dodatkowy , miejsce na ognisko ,miejsce do gry w piłkę moze oczko wodne ..)i gdzie byłoby najlepsze miejsce a potem gdzie trawnik a potem otaczaj wszystko rabatami , sprawdź ziemie i nasłonecznie i szukaj roślin które pasują do warunków jakie możesz im zapewnić i które ci sie podobaja a potem szalej i sadz . Ja lubie robić zdjęcia i zimowe wieczory oglądam i zastanawiam się co by jeszcze zmienić , dodać , dopracować i z ustęsknienie czekam na wiosnę
Zazdroszczę ci ziemianki ja nie mam gdzie u siebie jej wcisnąć a o takiej marzyłam . Możesz to miejsce super zagospodarowac zobacz kilka pomysłów

https://www.google.pl/search?newwindow=1&rlz=1C1LENN_enPL483PL483&es_sm=93&biw=1366&bih=667&tbm=isch&sa=1&q=ziemianka+w+ogrodzie&oq=ziemianka+w+&gs_l=img.1.0.0l3j0i24l2.3783.9112.0.11080.27.17.1.1.1.0.274.2199.0j5j6.11.0....0...1c.1.55.img..16.11.1744.oeQhqDXMkb8

Powodzenia będe zagladać i kibicować



Cześć
Plan zagospodarowania przestrzeni mamy zrobiony. Częśc rabat jest już w zarysie i jeszcze ich nie pokazywałam. Traktuje swój wątek chyba trochę po macoszemu. Brakuje mi czasu, a wolę ogladać ogrody innych Dziś się postarałam i obfociłam co nieco.
Z moimi nasadzeniami to jest taka historia... Jak zaczęłam się brać za robotę, ściąganie darni, przekopywanie ziemi z kompostem itd. nagle zostałam obdarowana różnymi roslinami, przy okazji zdarzyły się jakieś spontaniczne zakupy, a w efekcie wszystko wylądowało "na kupę" w jednym miejscu, żeby na środku pola niczego nie wsadzać w trawie. No i sama widziałaś. Teraz dopiero wszystko reorganizuje Powoli kończę, choć pewnie w przyszłym roku znowu bedą jakieś poprawki
Dzięki za linki z inspiracjami Przydadzą się.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 23:17, 11 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
marzena napisał(a)
Rene, wpadam na chwilę aby zobaczyć Twoje włości
no masz tego faktycznie trochę, ale z powierzchnią mnie nie pzrebijesz , bo musieliśmy kiedyś kupić więcej ziemi, aby dostać pozwolenie na budowę...
też miałam i nadal mam sąsiedztwo pól z kukurydzą, zbożem, ziemniakami ....ale też i niezłe widoki
bardzo fajnie sobie radzisz, obwódki bukszpanowe urosną i będą super !
ja wszystkie obwódki/żywopłociki na swoich kołach i nie tylko sama wytwarzałam/namnażałam ( za chwilę dam kilka zdjęć z nimi, to zerknij, naprawdę dobrze rosną)
podobają mi sie Twoje fotki z jaszczurkami
pozdrawiam, powodzenia !


Łącznie mamy prawie 0,5 ha, ale połowa działki jest już zajęta przez dom, zabudowania gospodarcze, na razie nie zajmuje się tą okolicą bo część drzew będziemy wycinać, przyłącz kanalizacyjny robić i jeszcze wiele, wiele pracy nas czeka. Pozostała część to - jak widzisz - szczere pole. Na końcu działki mamy jeszcze taką skarpę, którą raczej nie będziemy zagospodarowywać więc trochę terenu odpada
Ja też robię sama ile się da Bukszpan z obwódek mojej hodowli. Wiele roślin z nasion wysiewałam m.in. ostróżki, liatrę kłosową, szałwię omszoną - zobaczymy czy coś z tego będzie w przyszłym roku.
Dzięki za dodanie otuchy Lecę do Ciebie oglądać...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
10:37, 12 paź 2014
Mam tak samo Renatko, jak Ty - też chcę już wiosny, przycinać, nawozić, sadzić! Zobaczyłam Twoją jodłę malutką, moja też kiedyś taka była. Po 17 latach wygląda tak

07_Rene 10:44, 12 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Ładny okaz masz. Zdzwiona jestem, bo wszędzie piszą że koreanki wolno rosną, a tu 0,5m w ciągu sezonu.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 08:51, 14 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Oceńcie proszę poprawnośc zasadzenia piwoni. Wiem, że nie lubią być posadzone zbyt głęboko, ale czy nie przesadziałąm? U Ani Monteverde czytam że kieł ok. 5 cm pod ziemią! Nie wiem czy przekopywać? U mnie większość kłów wystaje lekko nad ziemię. Bo teraz karpy mam tak 5-10cm pod ziemią w zależności od wielkości. A te kły to wybijają z gałązek wyżej. Chyba że to trzeba jakoś poprzycinać od dołu czy coś?

____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies