Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

renatamama3 09:17, 14 paź 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Ładnie tawułki się przebarwiają .A piwonie chyba dobrze ja tak sadzę ,bo one lubią płytko ,jak głęboko to nie kwitną pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
gardney 10:11, 14 paź 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
witaj Reniu! Wpadam wreszcie z rewizytą! Masz piękny krajobraz, piwniczki Ci zazdroszczę Jest w eksponowanym miejscu?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
monteverde 13:11, 14 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
07_Rene napisał(a)
Oceńcie proszę poprawnośc zasadzenia piwoni. Wiem, że nie lubią być posadzone zbyt głęboko, ale czy nie przesadziałąm? U Ani Monteverde czytam że kieł ok. 5 cm pod ziemią! Nie wiem czy przekopywać? U mnie większość kłów wystaje lekko nad ziemię. Bo teraz karpy mam tak 5-10cm pod ziemią w zależności od wielkości. A te kły to wybijają z gałązek wyżej. Chyba że to trzeba jakoś poprzycinać od dołu czy coś?


zostaw jak jest najwyżej osłonisz w większy mróz stroiszem, bo one już dłużej u Ciebie rosną i nie ma co ruszać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
07_Rene 21:03, 14 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
renatamama3 napisał(a)
Ładnie tawułki się przebarwiają .A piwonie chyba dobrze ja tak sadzę ,bo one lubią płytko ,jak głęboko to nie kwitną pozdrawiam

Jesień pełną gębą. Piwanie mam pierwszy raz. Bardzo liczę na kwiaty
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 21:10, 14 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
gardney napisał(a)
witaj Reniu! Wpadam wreszcie z rewizytą! Masz piękny krajobraz, piwniczki Ci zazdroszczę Jest w eksponowanym miejscu?



Jak się nie ma normalnych piwnic, to taka piwniczka jest super na jakieś drobne zapasy Jedyny minus - w kapciach nie zalecisz jak Ci braknie ziemniaków na obiad. I zazwyczaj nie ma chętnych, żeby się tam po coś wybrać. Może to i lepiej, bo i zapasy starczają całą zimę Tak, to soki zniknęłyby pewnie jeszcze przed świętami. Ja zamierzam przechowywać w niej też bulwy dalii i cebulki śniedka
Znajduje się zaraz boku domu, na widoku. Na razie mam za dużo pomysłów na jej obsadzenie
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
gardney 22:06, 14 paź 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Haha za dużo pomysłów na obsadzenie to tylko na ogrodowisku. Ja już dostalam oczoplasu od wlasnych pomyslow na rabaty.
A taka piwniczka poza domem ma jeszcze jeden plus now nagrzewa się od c.o. ja mam małą piwnicę i mi się nagrzewa
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
07_Rene 22:48, 14 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
gardney napisał(a)
Haha za dużo pomysłów na obsadzenie to tylko na ogrodowisku. Ja już dostalam oczoplasu od wlasnych pomyslow na rabaty.
A taka piwniczka poza domem ma jeszcze jeden plus now nagrzewa się od c.o. ja mam małą piwnicę i mi się nagrzewa



Będziemy myśleć przez zimę... Może się na coś zdecydujeJa zawsze staram się dobierać rośliny pod względem wymagań, chociaż słyszałam od wielu osób, że taka czysta teoria różnie się sprawdza w rzeczywistości
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
gardney 22:55, 14 paź 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
A ja się raczej przychylam do tego że trzeba dobierać rośliny pod względem wymagań szczególnie słońce cien. A i cień cieniowi nie równy zależy o czym się mówi. Ja się nacielam na złe stanowiska dla roslin
Zimą czas burzy mózgów widzę że nie tylko u mnie
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 22:55, 14 paź 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
A ja się raczej przychylam do tego że trzeba dobierać rośliny pod względem wymagań szczególnie słońce cien. A i cień cieniowi nie równy zależy o czym się mówi. Ja się nacielam na złe stanowiska dla roslin
Zimą czas burzy mózgów widzę że nie tylko u mnie
Przepraszam dubluje komórką
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
alinak 05:49, 15 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
REenia zobaczysz że po zimie jak się naoglądasz to ci glowa peknie od pomysłów ją radzę żebyś je zapisywała w zeszycie to ułatwia potem pracę na wiosnę.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies