Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 21:52, 17 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Malgosik napisał(a)
hej
ślicznie masz przycięte te kuleczki na bonzaju
kto tak ładnie tnie?
to tuja?


Tak, to najzwyklejsza tuja. Dostałam ją dwa lata temu w prezencie ale strzygę sama. To zdjęcie z wiosny, dziś kulki są większe i pełniejsze.
Cieszę się, że Ci się podoba
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 21:57, 17 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
alinak napisał(a)
Ola ta roślina może być egzotyczna bo i ogród nie z naszego klimatu , ale możesz ją w naszym klimacie zastąpić w kompozycji tojeścią rozesłaną odmiany zielonej oraz aurea . można do takie kompozycji zastosować również komarowiec .to może być też kurdybanek , który w innych krajach spełnia rolę rośliny ozdobnej , u nas to chwast


O właśnie, tojeść ! Do złudzenia ta roślina mi ją przypominała ale nazwy nie znałam Dziękuję za pomoc
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
07_Rene 22:04, 17 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Przychodzę pochwalić avatarek A widzę, że Ally też uroczy jak jego "Pani" i taki dostojny.
Bonzaj też niczego sobie, to chyba drugi już u Ciebie A jaki równiutko przystrzyżony
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 22:16, 17 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
dzięki dzięki, staram się Ten bonzaj pasuje mi w tym miejscu, wypełnia dziurę między konstrukcją ogrodowych schodów typu "zrób to sam" Mam chęć coś tam pozmieniać bo za dużo wszędzie kamienia. Wiklinowe kule stanowią ochronę przeciwTofikową

Ally (od Ally Mcbeal ) to wyżełkowa dziewczynka, moja księżniczka

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
07_Rene 22:55, 17 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Wiesz, że się za bardzo nie znam hi hi... ale ja bym tam widziała "coś" niskiego, może płożącego, żeby przełamało zielenią czy kolorem kamień, a żeby bonzaja zbyt nie przytłoczyło
Jak to fajnie doradza się u kogoś

Ps. Konstrukcje typu :zrób to sam" są bardzo, bardzo fajowe... Jak ktoś ma tylko umiejętności to nie ma żadnych ograniczeń, a i budżet na roślinki większy potem zostaje.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
beata_m 22:59, 18 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
hej Olu, piękne masz te rabaty. Pomysł z podkładami w dechę...mój mąż oszalałby ze szczęścia ... miłośnik kolei jeśli mogę będę śledzić z zapartym tchem ... i podpatrywać rzecz jasna
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Ewkakonewka 17:39, 19 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Ta najzwyklejsza tuja niezwykle się prezentuje. Bałam się swojego czasu ciąć cokolwiek, a teraz, aż się boję jak tnę
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
babka 19:20, 20 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
beata_m napisał(a)
hej Olu, piękne masz te rabaty. Pomysł z podkładami w dechę...mój mąż oszalałby ze szczęścia ... miłośnik kolei jeśli mogę będę śledzić z zapartym tchem ... i podpatrywać rzecz jasna


Hehehe uśmiałam się na tego miłośnika kolei Zapraszam zatem i Ciebie i męża rzecz jasna Zaglądaj i podpowiadaj bo nie mam pomysłu choć cokolwiek (dzięki kochanym super kobitkom na tym forum) zaczyna mi się wykluwać w głowie i mam nadzieję, że do wiosny zdążę sprecyzować plany
Zerknę zaraz do Ciebie bo zdaje się, że nie spotkałam Cię wcześniej ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 19:22, 20 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ewkakonewka napisał(a)
Ta najzwyklejsza tuja niezwykle się prezentuje. Bałam się swojego czasu ciąć cokolwiek, a teraz, aż się boję jak tnę


miałam tak samo, teraz mam plan cichnąć kolejne sztuki, które stoją tak jakoś jak niewydarzone
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
beata_m 20:53, 20 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
babka napisał(a)


Hehehe uśmiałam się na tego miłośnika kolei Zapraszam zatem i Ciebie i męża rzecz jasna Zaglądaj i podpowiadaj bo nie mam pomysłu choć cokolwiek (dzięki kochanym super kobitkom na tym forum) zaczyna mi się wykluwać w głowie i mam nadzieję, że do wiosny zdążę sprecyzować plany
Zerknę zaraz do Ciebie bo zdaje się, że nie spotkałam Cię wcześniej ?



heheh zapraszam zapraszam, fakt to ja się wprosiłam do Ciebie a ja tu tak od paru dni. I tak jak Ty liczę na to, że do wiosny zdążę ... a dziewczyny tyle pomysłów mają, że kochana i my damy radę no bo kto jak nie my
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies