Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

ren133 11:29, 10 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)


Zrobię im jakieś czapeczki z kory, pookrywam igliwiem czy włókniną zimową i planuję jeszcze gnojówkę skrzypową zrobić, która ponoć wzmacnia rośliny przed zimą.


Ooo to ostro zadziałasz
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
lindsay80 11:32, 10 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kuba napisał(a)
stale mnie inspirujesz, tym razem pięknym przedpłociem muszę się za swoje wziąć ale na razie problem mnie przerasta


tu Cię rozumiem doskonale, bo ja nawet nie chcę myślami wracać do czasu jak walczyłam z chwastami na przedpłociu.
Może zacznij od takich metod jak Kasia z "Mały ogrodu Kasi" - wyrwanie chwastów, włóknina, skoszona trawa - za parę tygodni wszystko wygnije i będzie można coś działaś z sadzeniem roślin.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:40, 10 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)


Ooo to ostro zadziałasz


poza przygotowaniem gnojówki to godzinka roboty, warto ją poświęcic, jeśli to zwiększy szanse roślin na przeżycie.
W zeszłym roku nie wiedziałam, że są tak wrażliwe, bo też bym jakoś próbowała je zabezpieczyć.
A w ogóle to w lipcu zeszłego roku dostałam od jednej Pani z ogródka 3 sadzonki z rośliny, która miała być piękna - wsadziłam na brzozowej i teraz dopiero się zorientowałam, że to właśnie zawilce jak jeden wypuścił kwiatek - one przeżyły - może dzięki temu, że brzozy spijały cały nadmiar wiosennej wilgoci.
____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 15:06, 10 sie 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Mowie zci ze te niby limki zbyt spuczaxte sa i zbyt rozne kolory maja w sesie dol kwiatu bialy a gora limonkowa.tak maja polarki.ale wlasciwie co za różnica i tak sa piękne
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
anbu 15:14, 10 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mebelki jednak wyszły genialnie, tak jak przypuszczałam
Hortensje faktycznie nierówno ruszają. Gdzie je kupowałaś?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Pluszakowa 16:53, 10 sie 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Edytko szkoda, ze nie ma zbyt wielu moementów do korzystania z mebelków, ale może pogoda będzie teraz łaskawsza.

Chciałabym cię poprosić o raport na temat posiadanych przez ciebie róż old port i heidi klum. Jakie są twoje obserwacje i spostrzezenia, bo chciałabym jakąś różę w tym klimacie. Najważniejszy dla mnie parametr - zapach.

Buziaki zza miedzy
____________________
Magda Mały ogród miejski!
jolka 18:51, 10 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Jejku, ślicznie masz Mebelki.. zachwycam się nimi nieustannie.
A te nierówności w rozkwicie i wysokości hortek być może z cięcia mogą wynikać.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
lindsay80 19:56, 10 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
Mowie zci ze te niby limki zbyt spuczaxte sa i zbyt rozne kolory maja w sesie dol kwiatu bialy a gora limonkowa.tak maja polarki.ale wlasciwie co za różnica i tak sa piękne


No właśnie różnica żadna, bo i tak nie będę nic zmieniać, jakie by nie były to zostaną.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:58, 10 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
anbu napisał(a)
Mebelki jednak wyszły genialnie, tak jak przypuszczałam
Hortensje faktycznie nierówno ruszają. Gdzie je kupowałaś?


W szkółce Weidemann w Mikołowie, miały takie porządne etykiety z nazwą i rysunkiem kwiatu, no ale mimo to prawdopodobnie są pomylone.

____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:04, 10 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Pluszakowa napisał(a)
Edytko szkoda, ze nie ma zbyt wielu moementów do korzystania z mebelków, ale może pogoda będzie teraz łaskawsza.

Chciałabym cię poprosić o raport na temat posiadanych przez ciebie róż old port i heidi klum. Jakie są twoje obserwacje i spostrzezenia, bo chciałabym jakąś różę w tym klimacie. Najważniejszy dla mnie parametr - zapach.
Heidi Klum jest mniejsza, ma ładniejszy pokrój krzaczka i ta cecha stawia ją ciut wyżej niż Old Port - przynajmniej wg mojego osobistego rankingu

Buziaki zza miedzy


ponoć gorące lato już się skończyło, za upałami nie przepadam więc to nawet lepiej.

Jeśli chodzi o te róże to i Old Port i Heidi Klum intensywnie pachną, kwiaty mają podobne, niestety obie u mnie jako pierwsze złapały plamistość i mączniaka.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies