Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

India 10:01, 09 sie 2016


Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 279
Witam
Mogłabyś mi napisać jaki masz kolor słupków w ogrodzeniu?

mam słupki ceglaste teraz i myślę o zmianie na kolor podobny do Twojego

____________________
Ogród na Zapłociu
Luki 10:06, 09 sie 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Myślę, że nie dziwi Cię fakt, że ludzie tak się interesują przedpłociem z ogrodzeniem, bo wygląda to genialnie, efektownie i bardzo schludnie, a takie Umbry sam chciałbym mieć bo masz piękne okazy bo o przedpłociu to ja sobie mogę tylko pomarzyć, jak by nie pokradli to miejscowe pijaczki by zdeptały podpierając się o płot
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pluszakowa 10:45, 09 sie 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Z kolorem to widzę że ewoluuję kiedyś byłam w obozie biało różowym,a teraz coraz bardziej podobają mi się fiolety i niebieskości. Chyba do nich dorosłam
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Gardener27 11:06, 09 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Edyto u Ciebie staram się być na bieżąco choć ostatnio miałem małą przerwę i muszę trochę nadrobić
Nie wiem czym Ty dokarmiasz te rośliny na rabatach ? ale rosną Ci na potęgę Masz młody ogród a już tak dojrzały
Piękne sadzonki róż i w bardzo dobrej cenie nabyłaś
Odnośnie przedpłocia bo już wiele zostało na ten temat powiedziane Ja bym szałwie zostawił bo piękna jak kwitnie a teraz jedynie ją ogolił do samej ziemi ale to tylko moje skromne zdanie
Białe anemony jesienne są u mnie zawsze jednoroczne Nie wiem od czego to zależy ? Twoje zimują w gruncie ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
zieloniutka 12:04, 09 sie 2016

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
lindsay80 napisał(a)


Jest obowiązek zwalczania chwastów na niezabudowanej działce, działce rolnej, posesji i działce nie użytkowanej rolniczo. Regulują to przepisy prawa miejscowego tzw. Uchwala Rady Gminy / Miasta w sprawie utrzymania czystości i porządku w Gminie, takie zapisy znajdują się też w regulaminie użytkowania działki oraz Planie Miejscowym.
Niestety egzekowanie tych przepisów to już inna bajka, ale jak ktoś zgłosi taką sytuację to zostaje wyznaczony termin na oczyszczenie działki, a gdy nie zostanie dotrzymany to SM lub UG / UM wlepi mandat.


Mieliśmy kiedyś działkę, która wg wypisu z gruntu była łąką lub pastwiskiem- nie pamiętam.
Była położona między domami. Raz w roku dzwoniła do nas straż miejska, że mamy dwa tygodnie na skoszenie a jak nie to mandat.Ktoś dzwonił do straży miejskiej. Ponoć mieliśmy obowiązek raz w roku skosić tą działkę.
Więc jeżeli komuś zależy to tak właśnie trzeba zrobić-powiadomić straż miejską. Szczerze mówiąc gdyby nie zadzwonili to byśmy nie jechali kosić bo mieliśmy tam trochę kilometrów.



____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Krakus 12:51, 09 sie 2016


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
lindsay80 napisał(a)


To jest rozchodnik Red Cauli, kupowałam w zeszłym roku w pod koniec maja, to te sadzonki w drugim rzędzie, kępy rosną w zastraszającym tempie, teraz są co najmniej z 10 razy większe niż w chwili zakupu.
Niestety rosną trochę tak, że w środku kępy zostaje takie puste gniazdo, ale z oddali jest to niewidoczne, tylko jak się patrzy z góry na nie.



dzięi...takiej odmiany nie znałem ...dopisałem do kajetu pytanie czy duży rośnie bo na necie na różnych stronach od 30- 60 cm a to spora różnica
____________________
Zielonym do góry...
lindsay80 17:47, 09 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
India napisał(a)
Witam
Mogłabyś mi napisać jaki masz kolor słupków w ogrodzeniu?

mam słupki ceglaste teraz i myślę o zmianie na kolor podobny do Twojego



To jest tynk firmy Kabe nr K11780
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 17:51, 09 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Luki napisał(a)
Myślę, że nie dziwi Cię fakt, że ludzie tak się interesują przedpłociem z ogrodzeniem, bo wygląda to genialnie, efektownie i bardzo schludnie, a takie Umbry sam chciałbym mieć bo masz piękne okazy bo o przedpłociu to ja sobie mogę tylko pomarzyć, jak by nie pokradli to miejscowe pijaczki by zdeptały podpierając się o płot


Uwierz mi Łukasz na pochwały od najbliższych mieszkańców ulicy nie mam co liczyć, ale też nie spodziewałam się nic innego
Pijaczki na szczęście pod moje podwórko się nie zapuszczają.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 17:52, 09 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Pluszakowa napisał(a)
Z kolorem to widzę że ewoluuję kiedyś byłam w obozie biało różowym,a teraz coraz bardziej podobają mi się fiolety i niebieskości. Chyba do nich dorosłam


To dałaś przyzwolenie tym samym kolorom co ja
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 17:57, 09 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Gardener27 napisał(a)
Edyto u Ciebie staram się być na bieżąco choć ostatnio miałem małą przerwę i muszę trochę nadrobić
Nie wiem czym Ty dokarmiasz te rośliny na rabatach ? ale rosną Ci na potęgę Masz młody ogród a już tak dojrzały
Piękne sadzonki róż i w bardzo dobrej cenie nabyłaś
Odnośnie przedpłocia bo już wiele zostało na ten temat powiedziane Ja bym szałwie zostawił bo piękna jak kwitnie a teraz jedynie ją ogolił do samej ziemi ale to tylko moje skromne zdanie
Białe anemony jesienne są u mnie zawsze jednoroczne Nie wiem od czego to zależy ? Twoje zimują w gruncie ?


Przemek, takie pochwały, nie wiem czy zasłużyłam

Mam chyba dobrą ziemię plus wsadzam każdej roślinie do dołka to co najlepsze.

Zawilce Honorine Jobert wszystkie mi padły zimą, Whirlwind przeżyły w 50%, ale prawda jest taka, że w ogóle ich nie okrywałam i jeszcze przesadzałam jesienią, tej zimy zamierzam o nie bardziej zadbać.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies