Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

ag_zie 22:48, 08 sie 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
lindsay80 napisał(a)


Aga, u mnie orania też jeszcze dużo zostało, a to co w zeszłym roku zostało posadzone, a nawet wiosną tego roku teraz już jest buszem, także Ty też szybko się doczekasz.
mam nadzieję a to co już rośnie to oko cieszy i daje kopa do dalszej orki
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ag_zie 23:15, 08 sie 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
lindsay80 napisał(a)


To jest rabata przy tarasie, od strony południowej, więc jest tam patelnia.
Przy samej pergoli rosną róże 2 Eden Rose i 2 Giardiny, aktualnie nie kwitną, więc prawie sie się nie rzucają w oczy, pomiędzy nimi są 4 gracki, w następnej linii są kule bukszpanowe a pomiędzy nimi sesleria H., jeżowki Green Envy, szałwia Deep Blue i obwódka z lawendy Viva.
Szukałam fotki z wiosny żeby Ci pokazać jak to miejsce wyglądało chwilę po obsadzeniu i aż sama przecieram oczy ze zdziwienia, to jest zdjęcie z 03.05.2016, wtedy jeszcze dominowały cebulowe, a roślin, które obecnie grają pierwsze skrzypce prawie nie było widać.



pozwoliłam sobie skopiować Twój wpis do siebie co by mi nie umknął bo mam odpowiednie miejsce dla niej (ale w przyszłym roku) rabata cudna i to w takim krótkim czasie taki busz! Szok!!!!!!!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ren133 23:23, 08 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Edytko
Przedpłocie boskie i ... ogrodzenie też robi dobra robotę
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Madzenka 07:09, 09 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Świetne przedpłocie
Koszenie miedzy za płotem mam nadzieje ze dzisiaj u mnie..oczywiscie rękoma M
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kasja83 07:54, 09 sie 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
lindsay80 napisał(a)
Pokażę Wam z czym walczę za ogrodzeniem, działka, której właściciel w ogóle nie odwiedza i nie wykasza, chwasty właziły mi dosłownie za ogrodzenie, szczególnie pokrzywy i perz. W tym sezonie regularnie wywożę tam trawę z każdego koszenia i obecnie jest taki efekt.






A na moim przedpłociu, szałwia skończyła kwitnienie, zrobi się chłodniej to będę ją z tego miejsca eliminować - wprowadza zbyt wiele chaosu, zostaną same trawy.




Wzdłuż południowej strony mam to samo-za płotem (tyle może dobrze, że gęstym betonowym,więc mniej się do mnie niesie) też łąka-niekoszona z chwastami, pokrzywami itd. Facet, który jest właścicielem w doooopie ma koszenie-nie wiem czy są na to jakieś przepisy?

Natomiast frontowisko wygląda świetnie!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
lindsay80 09:20, 09 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ag_zie napisał(a)
mam nadzieję a to co już rośnie to oko cieszy i daje kopa do dalszej orki


zdecydowanie!
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:21, 09 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ag_zie napisał(a)
pozwoliłam sobie skopiować Twój wpis do siebie co by mi nie umknął bo mam odpowiednie miejsce dla niej (ale w przyszłym roku) rabata cudna i to w takim krótkim czasie taki busz! Szok!!!!!!!


kopiuj do woli
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:23, 09 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)
Edytko
Przedpłocie boskie i ... ogrodzenie też robi dobra robotę


ogrodzenie nam się udało, chyba faktycznie robi wrażenie, bo wiele osób mi już to mówiło, a czasami ktoś specjalnie zajeżdża podpytać o wszystko i nawet zdjęcia robią
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:26, 09 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Madzenka napisał(a)
Świetne przedpłocie
Koszenie miedzy za płotem mam nadzieje ze dzisiaj u mnie..oczywiscie rękoma M


roślinki już podrosły na tyle, że nie trzeba lupą wypatrywać i robią efekt.
My też obrabiamy kawałek nie swojej działki, bo w innym wypadku chwasty by nam właziły za płot, co zrobić takie życie.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:35, 09 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
kasja83 napisał(a)


Wzdłuż południowej strony mam to samo-za płotem (tyle może dobrze, że gęstym betonowym,więc mniej się do mnie niesie) też łąka-niekoszona z chwastami, pokrzywami itd. Facet, który jest właścicielem w doooopie ma koszenie-nie wiem czy są na to jakieś przepisy?

Natomiast frontowisko wygląda świetnie!


Jest obowiązek zwalczania chwastów na niezabudowanej działce, działce rolnej, posesji i działce nie użytkowanej rolniczo. Regulują to przepisy prawa miejscowego tzw. Uchwala Rady Gminy / Miasta w sprawie utrzymania czystości i porządku w Gminie, takie zapisy znajdują się też w regulaminie użytkowania działki oraz Planie Miejscowym.
Niestety egzekowanie tych przepisów to już inna bajka, ale jak ktoś zgłosi taką sytuację to zostaje wyznaczony termin na oczyszczenie działki, a gdy nie zostanie dotrzymany to SM lub UG / UM wlepi mandat.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies