Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje początki- i brak doświadczenia :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje początki- i brak doświadczenia :)

Matylda 10:35, 08 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Witam,

Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z projektowaniem ogrodu. Niestety nie mam w tej kwestii doświadczenia. Zaczęłam szukać pomysłów w internecie oraz jakieś wiedzy na temat roślin. Może z dwa lata temu twierdziłam, że ja nie chcę żadnych kwiatków, tylko trawnik i to wszystko. Jednak rok później zmieniłam zdanie, koleżanki w byłej pracy rozmawiając ciągle o ogrodzie zaraziły mnie chęcią posiadania ładnego ogrodu. W tym roku zaczęłam robić przedogródek- ale wydaje mi się, że jeszcze coś tu brakuje. Bardzo proszę o rady i opinie. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Zamieszczam zdjęcia, które zrobiłam wiosną.



Zaraz po posadzeniu.



Mój cyprysik i rododendron.



Świerk jeszcze przed atakiem przędziorka, azalia japońska i berberys Maria.



Magnolia po wyciągnięciu dwukrotnym z ziemi przez psa i połamaniu.



A tu z lewej przedostatni to ketmia syryjska.





Niestety niedawno zaatakował mi wszystkie rośliny przędziorek. Udało mi się z nim uporać, ale niestety rośliny są trochę w gorszym stanie, choć już chyba odrobinę się zregenerowały.





Nie wiem czy ten świerk się zrgeneruje, niby puszcza nowe odrosty.





Ketmia syryjska blue bird- chyba nie zakwitnie w tym roku.











____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Zuzula 11:18, 08 lip 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Ale tu ładnie...
Szczególnie podoba mi się ta rabatka z białym żwirkiem, bo mimo iż roślinki jeszcze maluśkie, już ma swój charakter.

Pozdrawiam.
Zuza

____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Gardenarium 17:55, 08 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witam, dla dobra twoich roślin wyrzuć szmatę - plastik sztuczny spod roślin, to pierwszy krok do zabicia roślin a już różaneczników w pierwszej kolejności. A już taka mata szkółkarska, zgroza



Rabata pod domem - wszystkiego masz po jednym, a dodatku nawet po jednym ale za mało i za nisko, kilka sztuk na taką powierzchnię - za mało - to niedobra droga do pięknego ogrodu, będziesz miała kolekcję roślin, ale nie kompozycję w ogrodzie.

Tutaj powinnaś dać coś wypasionego - piennego, kolorowego, jako soliter i podsadzić je do kompozycji choćby jednym gatunkiem zimozielonej rośliny w odmiennym kolorze, ale kilkanaście sztuk, Wtedy dopiero to będzie miało sens.

Albo jakoś tak posadź choćby.

Nie piszę, żeby krytykować, bo jesteś niedoświadczona, za kilka miesięcy będziesz się dziwiła jakie zmiany na lepsze poczyniłaś w ogrodzie i dziękowała mi za to, że wskazałam właściwą drogę.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:56, 08 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Różanecznik w szmacie, pod rynną, pod dachem, blisko betonu...natychmiast go zabieraj stamtąd i daj mu godziwe warunki, bo padnie do następnego sezonu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matylda 20:56, 08 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Matylda 09:39, 09 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Gardenarium napisał(a)
Różanecznik w szmacie, pod rynną, pod dachem, blisko betonu...natychmiast go zabieraj stamtąd i daj mu godziwe warunki, bo padnie do następnego sezonu.


Dziękuję za opinie i radę, zgadzam się, że nie mam niestety doświadczenia, także muszę pomyśleć jak to pozmieniać. A co by się nadawało na tą roślinkę pienną, czy świerk pienny "Glauca Globosa" by się nadawał? Mogłoby być to obsadzone azaliami japońskimi albo wrzosami(pewnie wrzosy by były za niskie)? Nie będą miały za ciasno rośliny w takiej ilości? A to na pomarańczowo pomalowane, mogło by być kilka berberysów? Czyli świerka z tamtego miejsca też wyrzucić? Także dla różanecznika znajdę inne miejsce. Jeszcze raz bardzo dziękuję za zainteresowanie moim postem i pomoc.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Matylda 10:54, 09 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Chciałabym również zakryć moją oczyszczalnie przydomową. Zastanawiam się co by tu posadzić. Myślałam, żeby np. na środek dać świerk srebrny 'Hoopsii' i wokół niego coś. Może te różaneczniki mogłabym w te miejsce przesadzić?


Wyrównywanie działki


Po wyrównaniu


Oczyszczalnia przydomowa
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
ewakatowice 14:02, 09 lip 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Cześć Matyldo,
Masz piękną działkę do zagospodarowania
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Matylda 14:18, 09 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
ewakatowice napisał(a)
Cześć Matyldo,
Masz piękną działkę do zagospodarowania


Cześć, dziękuję, ale jeszcze ile roboty, a ja jestem niecierpliwa i chciałabym wszystko od razu no ale wiem, że się tak nie da .
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
ewakatowice 14:20, 09 lip 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Matylda napisał(a)


Cześć, dziękuję, ale jeszcze ile roboty, a ja jestem niecierpliwa i chciałabym wszystko od razu no ale wiem, że się tak nie da .


A dlaczego się nie da?
Sama jestem z tych co od razu, co już
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies