Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały zakątek :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały zakątek :D

mateuszmichn 19:27, 31 maj 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Mateuszu migdałki niestety tak mają, dlatego nie są tutaj polecane. ja jednak je lubię i wymieniam na nowe. Nie znam sposobu aby je uratować. Niekiedy po uschnięciu jednych gałązek wypuszczają nowe. Ja właśnie znowu wyrzuciłam 6 letni okaz. Chyba już sobie dam spokój bo to trzeci z kolei.


Dziękuję za radę. Gosiu, mam nadzieję że mogę tak mówić i się nie obraził, póbowałas przeprowadzać bardzo radykalne cięcie, bo się nad tym zastanawiam ale nie wiem czy będą z tego jakieś korzysci
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 19:30, 31 maj 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
eee_taam napisał(a)
przyszlam popatrzeć widzę że startujesz ale od technika krajobrazu i przyszłego inzyniera to ja oczekuje wysokich lotów

ogród uczy cierpliwości to poczekam na twoją tworczosć ogrodową spokojnie

i chciałam zapytać czy wątki tematyczne i artykuły ze strony głównej, które są na tym forum już masz przyswojone? ciekawi mnie czy taką wiedzę się zdobywa w szkole na kierunku technik krajobrazu?




Może mój ogród super nie jest, ale myślę że nie jest tragicznie
Wiedzy w technikum zdobywa się sporo, zwłaszcza jeśli chodzi o opisy roślin i ich nazwy. Gorzej jest z dobieranie grup roślin.
Niektóre wątki tematyczne pprzeglądałem, chociaż powiem ze trochę pobieżnie. Alevmoim zdaniem wiedza jest ważna ale doświadczenie jest ważniejsze. Można mieć przeczytane wszystkie fora i książki a nie mieć pojęcia jak postać, czy posadzić roślinę. Taka jest moja opinia i na tym forum można to zauważyć, bo większość ludzi tutaj jest hobbystami i mają lepsze ogrody niż teoretycy

Jednak chętnie przyjmę każda krytyk, porady i pomysły
____________________
Mój mały zakątek
10:31, 01 cze 2015
każdy zaczynał tutaj od niczego a krytykować to sam siebie z czasem bedziesz

więcej czytaj i ucz się, nie nabędziesz doświadczenia jak nie bedziesz miał podstawej wiedzy ...bo po co odkrywać "amerykę" skoro już odkryta i wystarczy tylko poczytać o niej

ja ogrodnik amotor 2 lata tu spędziłam na czytaniu wątków tematycznych i oglądaniu fotek z pieknych ogrodów

jeszcze muszę sie skupić na postach Mazana i wynotować dla mnie istotne informacje - to dopiero jest wiedza oraz polecam Waldka od jeży na dobranoc...on idzie bardziej w ekologię co mi mentalnie odpowiada.

powodzenia
mateuszmichn 12:22, 01 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
eee_taam napisał(a)
każdy zaczynał tutaj od niczego a krytykować to sam siebie z czasem bedziesz

więcej czytaj i ucz się, nie nabędziesz doświadczenia jak nie bedziesz miał podstawej wiedzy ...bo po co odkrywać "amerykę" skoro już odkryta i wystarczy tylko poczytać o niej

ja ogrodnik amotor 2 lata tu spędziłam na czytaniu wątków tematycznych i oglądaniu fotek z pieknych ogrodów

jeszcze muszę sie skupić na postach Mazana i wynotować dla mnie istotne informacje - to dopiero jest wiedza oraz polecam Waldka od jeży na dobranoc...on idzie bardziej w ekologię co mi mentalnie odpowiada.

powodzenia



Dzięki za rady. Jeśli Chodzi o krytykę, to ja przyjmuje i sam wiem że robię wiele rzeczy źle. Jakaś wiedzę to mam ale nie jest jakaś super. Jeśli chodzi o mnie to raczej staram się przeglądać zdjęcia ogrodów i na ich podstawie próbuje wymyślić coś u siebie. A jeśli chodzi o porady to czytam ale raczej nie na wątkach tematycznych tylko na tych dotyczących innych ogrodów. Racja wiedzą jest potrzebna ale nie najważniejsza, nie wiedza ale praktyka czyni mistrza, może w przyszłości nim zostanę xd albo i nie
____________________
Mój mały zakątek
Pola 22:17, 01 cze 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Mateusz, trafiłeś na fajne forum, kopalnia wiedzy...sama robiłam ogród od podstaw....i zmieniam go cały czas....obejrzyj troszkę ogrodów i zdecyduj jaki styl Ci pasuje i do boju....dasz radę i będzie cudnie....nic na szybko, ogród tworzy się powoli...buziole zostawiam i będę zaglądać
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
mateuszmichn 01:43, 02 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Pola napisał(a)
Mateusz, trafiłeś na fajne forum, kopalnia wiedzy...sama robiłam ogród od podstaw....i zmieniam go cały czas....obejrzyj troszkę ogrodów i zdecyduj jaki styl Ci pasuje i do boju....dasz radę i będzie cudnie....nic na szybko, ogród tworzy się powoli...buziole zostawiam i będę zaglądać


Dzięki wielkie za odwiedziny. Na początku chciałem się łapać za wszystko xd teraz zminilem zdanie od tej wiosy i zrobilem nowy trawniczek i rabatę. teraz w ciągu roku może zrobie jeszcze jakis tarasik i pomyślę coś nad ogrodzeniem. w następnym roku będę chciał zrobić jakiś kolejny fragment rabaty itd. Jak się robi dłużej to jest ciekawiej
wydaje mi sie ze raczej w stylu tradycyjnym, może gdzieś się wkradną elementy wiejskie, bo chce postawić starą żeliwną pompę.
Myślałem ze ta nowa część z ogrągłym trawnikiem co jest, żeby zrobić ją taką kontrastową do tej drugiej części, którą bym zrobił bardziej geometryczna. co o tym myslisz ?

Pozdrawiam i zapraszam do zaglądania i oczywiście proszę o uwagi i rady
____________________
Mój mały zakątek
Katkak 21:12, 04 cze 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Hej Mateuszsz . Fajnie, że masz podstawy teoretyczne, bo na pewno będzie Ci łatwiej. Fajny ogródek kombinujesz. Podobają mi się Twoje pomysły. Będę zaglądać .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
mateuszmichn 21:45, 04 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Katkak napisał(a)
Hej Mateuszsz . Fajnie, że masz podstawy teoretyczne, bo na pewno będzie Ci łatwiej. Fajny ogródek kombinujesz. Podobają mi się Twoje pomysły. Będę zaglądać .


Dziękuję za odwiedziny
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 13:38, 07 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Witajcie, wczoraj zająłem się składanie stolika, jeszcze tylko dostawać krzesła i można wypić kawkę w ogrodzie. Miałem wstawić fotkę jak skręcalem ten stolik, ale jestem na niej bez koszulki i się wstydzę
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 13:40, 07 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Lawenda wzięła się za siebie i niedługo zakwitnie



____________________
Mój mały zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies