Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały zakątek :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały zakątek :D

Edyta10 23:25, 02 sie 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
trawnik miodzio hortka ładna, ostróżki piękne i widzę że łubin masz, też lubię muszę koniecznie zdobyć biały
____________________
Ogródek nad jeziorem
mateuszmichn 23:30, 02 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Edyta10 napisał(a)
trawnik miodzio hortka ładna, ostróżki piękne i widzę że łubin masz, też lubię muszę koniecznie zdobyć biały


Dziękuję za miłe słowa. Hortka nie jest taka ładna, jest mało rozkrzewiona ale i tak mię jest źle, bo jak była wsadzana, to miała tylko dwie gałązki. Łebie sam wysiewalem, z tego co widać jeden jest różowy a reszta się okaże
____________________
Mój mały zakątek
babka 23:48, 02 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Nooo trawinczek super !
Fajne ujęcie rabaty, z tej perspektywy widać jaka szeroka jest rzeczywiście. Ładnie tam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
mateuszmichn 23:52, 02 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
babka napisał(a)
Nooo trawinczek super !
Fajne ujęcie rabaty, z tej perspektywy widać jaka szeroka jest rzeczywiście. Ładnie tam


Dzięki, szerokość jest spoko też tak mi się wydaje ale jest jakaś taka bez wyrazu i rośliny rosną jakby Przypadkiem się tam zasiedliły. No może te trzmieliny jakoś z sensem zasadzone
____________________
Mój mały zakątek
Ludwika 12:34, 03 sie 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Witam, przyszłam z rewizytą

Fajnie kombinujesz z liniami rabat Trawnik Twój też mi się podoba, ładniejszy niż te moje - też w tym roku siane No i zainstpirowałeś mnie chyba do ponownego przyjrzenia się jednemu wielkiem krzakowi bukszpanu, który mam z tyłu ogrodu. W czerwcu przycięłam go trochę na okrągło, ale on jest naprawdę duży, nieregularny, ma dziury i niż one się zabudują tak, żeby był łądną regularną kulą to łohohoho... chyba podejdę dzisiaj do niego i obejrzę pod kątem pociachania go na niwaki Jak wiesz, trenowałam niedawno na thuji mamy to może i z bukszpanem sobie poradzę Oby tylko miał fajny układ gałęzi

A krasnalek fajny, taki pozytywny Tylko mnie on przy niwaki niespecjalnie pasuje, bardziej by się, myślę, odnalazł na jakiejś bardziej "swojskiej" rabacie, ot choćby tej z funkiami przy kole
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
mateuszmichn 14:29, 03 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Ludwika napisał(a)
Witam, przyszłam z rewizytą

Fajnie kombinujesz z liniami rabat Trawnik Twój też mi się podoba, ładniejszy niż te moje - też w tym roku siane No i zainstpirowałeś mnie chyba do ponownego przyjrzenia się jednemu wielkiem krzakowi bukszpanu, który mam z tyłu ogrodu. W czerwcu przycięłam go trochę na okrągło, ale on jest naprawdę duży, nieregularny, ma dziury i niż one się zabudują tak, żeby był łądną regularną kulą to łohohoho... chyba podejdę dzisiaj do niego i obejrzę pod kątem pociachania go na niwaki Jak wiesz, trenowałam niedawno na thuji mamy to może i z bukszpanem sobie poradzę Oby tylko miał fajny układ gałęzi

A krasnalek fajny, taki pozytywny Tylko mnie on przy niwaki niespecjalnie pasuje, bardziej by się, myślę, odnalazł na jakiejś bardziej "swojskiej" rabacie, ot choćby tej z funkiami przy kole


Dzięki za odwiedzinki. Wstaw później zdjęcia co tam zadziałałaś z tym buksem. Zrób sobie sadzonki z tych świętych gałązek. Tuje widziałem i fajny okazik wyrzeźbiłaś. Niedługo zmieni się chyba kształt rabaty Gdzie jest krasnalek więc wkaponuje go jakoś inaczej może w jakieś trawki
____________________
Mój mały zakątek
deszczowymaj 21:10, 03 sie 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Trawniczek zrobił się piękny,zieloniutki i gęściutki
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mateuszmichn 21:42, 04 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Zaczynam układać chodnik, dzisiaj pozyskałem płyty chodnikowe betonowe z innego chodnika. Pozyskane płyty zostaną wykorzystane do kontynuacji chodnika pod domem. Czyli dzisiaj musiałem rozebrać jeden chodnik płyty zastąpić kostka brukowa która i tak nigdzie nie byłaby użyta, a w tamtym miejscu akurat może być bo jest to kawałek chodnika pod stodołą, więc hak będzie odbierał wyglądem od tego pod domem to nic. Jutro wstawię fotki jak wygląd ta kostka. Jednak mam mały problem. Chodnik pod domem ten który będę teraz robił jest bardzo pochylony, ponieważ między początkiem, a końcem jest 19 cm różnicy na długości ok 8m. Chcę teraz wyrównać ten spadek i brzeg wejściem zrobić stopień. Mój problem polega na tym, że obrzeża betonowe ma 20 cm wysokości, chociaż mogę kupić taki co ma 25cm. Wiadomo, że będę układał je na zaprawę, tylko czy to Noe za mało te 6 cm zagłębienia? Pomyślałem o tym żeby przemierzać każde obrzeże w połowie długości i włożyć śrubę taką do drewna, one mają tylko taki łepek więc nic by nie wystawało. Drugi koniec śruby zatopiłbym w zaprawie więc by trochę trzymało bardziej. Jednak nadal nie wiem czy to dobry pomysł. Ale żem się rozpisał mogę zrobić rysunek obrazujące ten problem
____________________
Mój mały zakątek
babka 23:17, 04 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Rozumiem, że chodzi Ci o podstopnicę tak ? Zasięgnęłam języka u męża i twierdzi, że takie zagłębienie obrzeża powinno wystarczyć. Tym bardziej, ze planujesz układac na zaprawę. Dla pewności użyj tego z wymiarem 25cm Nawiercanie może osłabić beton więc lepiej nie ryzykować tym bardziej, ze może się okazać zbytecznym zabiegiem
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
mateuszmichn 23:24, 04 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
babka napisał(a)
Rozumiem, że chodzi Ci o podstopnicę tak ? Zasięgnęłam języka u męża i twierdzi, że takie zagłębienie obrzeża powinno wystarczyć. Tym bardziej, ze planujesz układac na zaprawę. Dla pewności użyj tego z wymiarem 25cm Nawiercanie może osłabić beton więc lepiej nie ryzykować tym bardziej, ze może się okazać zbytecznym zabiegiem


no właśnie nie chodzi mi o podstopnicę tylko to będzie normalne obrzeże. po prostu teren z jednej strony z boku będzie wyżej niż chodnik, taki jakby mały murek oporowy
____________________
Mój mały zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies