Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały zakątek :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały zakątek :D

mateuszmichn 23:14, 22 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
pawel_snopek napisał(a)
Fajnie by też wyglądały buki lub graby posadzone by tworzyły kwadrat i tylko je ciąć by się zagęszczały też tak można.


Hmmm fajny pomysł z tymi grabami i bukami. Najpierw muszę sobie to mniejwiecej zaplanować i zobaczyć czy czy lepsze będą kostki czy jednak kule
____________________
Mój mały zakątek
MirellaB 16:31, 23 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ja na tej zacienionej rabacie bym posadziła szpaler hortensji podsadzony np. żurawkami czy rozchodnikami, albo trawą carex ice dance .

U mnie hortki od strony północnej ekstra rosną
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
mateuszmichn 21:32, 23 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
MirellaB napisał(a)
Ja na tej zacienionej rabacie bym posadziła szpaler hortensji podsadzony np. żurawkami czy rozchodnikami, albo trawą carex ice dance .

U mnie hortki od strony północnej ekstra rosną


W sumie też może fajnie wyglądać, zwłaszcza, że hortensje długo kwitną więc takie w Białymstoku kolorze trochę by rozświetliły cien
____________________
Mój mały zakątek
07_Rene 22:46, 23 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Witaj Zaglądam z ciekawości bo widziałam gdzieś Twój wpis, że masz niewielu gości
U mnie dopiero początki, powoli ogarmian misz-masz, więc za dużo nie doradzę. Ale pechęrznice "Lady in red" mam i bardzo ją lubię Z tym, że ona szybko rosnie i ciężko utrzymać jednolitą bryłę w nieskazitelnej formie. Generalnie pomysł fajny. Może też zacznę w kostkę ciąć? hi hi
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
mateuszmichn 23:12, 23 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
07_Rene napisał(a)
Witaj Zaglądam z ciekawości bo widziałam gdzieś Twój wpis, że masz niewielu gości
U mnie dopiero początki, powoli ogarmian misz-masz, więc za dużo nie doradzę. Ale pechęrznice "Lady in red" mam i bardzo ją lubię Z tym, że ona szybko rosnie i ciężko utrzymać jednolitą bryłę w nieskazitelnej formie. Generalnie pomysł fajny. Może też zacznę w kostkę ciąć? hi hi


Witaj Dzięki za odwiedzinki. Kosteczki fajne, bo raczej wszyscy mają kule więc coś innego. Tylko czy jak połączenie z roślinami i pokroju kulistym to czy nie będzie to głupio wyglądało?
____________________
Mój mały zakątek
MirellaB 23:39, 23 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
mateuszmichn napisał(a)


W sumie też może fajnie wyglądać, zwłaszcza, że hortensje długo kwitną więc takie w Białymstoku kolorze trochę by rozświetliły cien

A Ty co byś chciał mieć na tej rabacie? Masz na nią jakiś pomysł?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
babka 00:16, 24 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Kulki i kwadrat myślę, ze się zgrają. Tak samo jak stożki i kulki prawda ? Nie wszystko musi być takie jednorodne. Zależy jak je rozstawisz i co w sąsiedztwie będzie ale z tym to chyba problemów nie masz jak widzę na fotkach. Fajnie formujesz swoje roślinki
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
mateuszmichn 00:43, 24 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
MirellaB napisał(a)

A Ty co byś chciał mieć na tej rabacie? Masz na nią jakiś pomysł?


Kilka stronek wcześniej wstawiłem propozycje. Po pierwsze krzewuszke wywalę, będą hosty, paprocie, bukszpan też zostaje, zostają trzmieliny tylko może trochę w innym ustawieniu, do tego jakąś trawkę.
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 00:47, 24 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
babka napisał(a)
Kulki i kwadrat myślę, ze się zgrają. Tak samo jak stożki i kulki prawda ? Nie wszystko musi być takie jednorodne. Zależy jak je rozstawisz i co w sąsiedztwie będzie ale z tym to chyba problemów nie masz jak widzę na fotkach. Fajnie formujesz swoje roślinki


W sumie teraz przeglądam fotki z Chelsea flower i było połączenie kulek i kostek. Fajnie może wyglądać połączenie ciemnozielonych kostek np z bukszpanu lub czegoś innego i do tego jaśniejsze kule, albo coś w podobie kulek np tawułe japońska
____________________
Mój mały zakątek
babka 01:03, 24 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Otóż to. Ja zawsze mam problem z zestawieniami roślin ale na forum jest tyle inspirujących ogrodów, że z czasem myślę i to się opanuje Najważniejsze (o czym się sama przekonałam) należy wiedzieć czego się chce bo łatwo jest się zasugerować różnorodnością ogrodowiskową a potem okazuje się że efekt jest całkiem nie nasz.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies