Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kasi ogród mały z pierzastymi pupilami

Pokaż wątki Pokaż posty

Kasi ogród mały z pierzastymi pupilami

wiewiora 07:04, 26 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
witaj bardzo podoba mi się twój wątek piękny masz drób myślę nad założeniem u siebie ale jak na razie niemam warunków
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
horcia 18:24, 26 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Kasiu gdzie się podziewasz? chyba Cię nie zasypało?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
kasiakasia 22:58, 27 sty 2015

Dołączył: 16 wrz 2014
Posty: 61
yolka W tym roku pogoda sprzyja więc pierzaste korzystają z wybiegów ile się da. Powiem tak, kury śmiesznie drepczą po śniegu, a z gęsi i kaczek mam niezły ubaw, bo biorą śnieżne kąpiele drąc się przy tym na pół wsi. Czasem to mi az głupio, bo jestem, jak to mówią w mojej wiseczce, spadochronem i wprowadziłam niezły zamęt z tym drobiem. Ogólnie wioska dość duża, choć zaledwie 4 km od miasta ale gospodarzy jak na lekarstwo. A tu nagle taki mieszczuch jak ja wyskakuje z dość pokaźną i dającą o sobie znać hodowlą Co do kudłatych to przyzwyczajone do różnej pogody i widać, że zima im w niczym nie przeszkadza.
____________________
kasi-ogrod-maly-z-pierzastymi-pupilami
kasiakasia 23:18, 27 sty 2015

Dołączył: 16 wrz 2014
Posty: 61
agnieszka_po... uwierz mi, że miałam dokładnie takie samo zdanie na ten temat, a w dodatku zero pojęcia na temat hodowli. Jednak jak mąż przytachał do naszego garażu 10 kur+kogut i zawołał mnie w celu pokazania czegoś fajnego szybko zmieniłam zdanie. Trudno w to uwierzyć ale jak otworzył garaż i zobaczyłam to stado zaczęłam się śmiać, a mąż zrobił wielkie oczy bo myślał, że będę się darła. Mnie ten widok bardzo rozbawił w dodatku kogut, który tam się panoszył sięgał mi prawie do pół uda był jak Pan i władca i to on mnie najbardziej rozbawił. W tej historii najśmieszniejsze było to, że nie mieliśmy kurnika . Kury na tydzień dostały nasz samochodowy garaż. Znosiły jajka w różnych śmiesznych miejscach. A my ... jak wariaci szybko myśleliśmy gdzieś je ulokować. Padło na sad i tam stanął pierwszy kurnik, malutki bo miało być dla żartu pare kurek, na swojskie jajka. wszystko odgrodziliśmy bo ogród miał być ogrodem, a nie wybiegiem dla kur . I tak się zaczęła przygoda, która trwa. Powiem Ci, że mi to wszystko przyszło bardzo łatwo, bo ja uwielbiam zwierzęta, zawsze miętoliłam babcine kurczaki i nie przerażało mnie, że będzie i ta nieprzyjemna praca czyli sprzątanie. Ale mam swój nawóz, o który walczy pół wsi bo rolników jak na lekarstwo. Ta hodowla wiele mnie nauczyła. I cieszę się, że dzieci złapały bakcyla, że potrafią szanować zwierzęta. Wiem, że wszystko da się pogodzić, że to zwierzęta są taką kropeczką nad i w moim ogrodzie. I jest mi bardzo miło jak prowadzę do kurnika gości, a oni idą ścieżką i podziwiają rośliny i mówią :te kury mają jak w raju tyle tu zieleni jak nie na wsi.
____________________
kasi-ogrod-maly-z-pierzastymi-pupilami
kasiakasia 23:21, 27 sty 2015

Dołączył: 16 wrz 2014
Posty: 61
horcia niestety niedaleko Suwałk mieszkam więc sypnęło i u nas śniegiem choć nie jest aż tak źle. Miałam małą awrię komputera i nie za bardzo mogłam pisać ale postaram się więcej udzielać i wstawić obiecane fotki.
____________________
kasi-ogrod-maly-z-pierzastymi-pupilami
horcia 17:34, 28 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Kasiu dzięki za odwiedziny, zapraszam ponownie
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
kasiakasia 20:47, 28 sty 2015

Dołączył: 16 wrz 2014
Posty: 61
horcia z wielką przyjemnością

____________________
kasi-ogrod-maly-z-pierzastymi-pupilami
Bogdzia 08:55, 07 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasiu a czemu tak wątek zaniedbujesz?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
yolka 10:18, 07 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Tyle masz do pokazania, a tak rzadko mamy okazję zobaczyć fajny ogród i niezwykły inwentarz. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
kasiakasia 16:56, 11 cze 2015

Dołączył: 16 wrz 2014
Posty: 61
Bodziu Przepraszam Ciebie i resztę koleżanek i kolegów za zaniedbanie ale leżałam w szpitalu i muszę sie pozbierać. Obiecuję że wstawię zdjęcia oczywiście najważniejszej rabaty z Twoimi RH bo dzięki Tobie ona wygląda cudnie. Zaczęłamzmieniać jeszcze jedną małą rabatkę ma być lusto i ciurkadełko bo to maleńkii kawałek ziemi gdzie co roku trawę wypala słońce więc będą kamyki tego słońce mi nie zniszczy . No i jeszcze w ogrodzie za domem powstały ścieżki wieć dodały uroku. Ale to wszystko trzeba pokazać a nie pisać
____________________
kasi-ogrod-maly-z-pierzastymi-pupilami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies