Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

AgataP 13:49, 16 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Madżenka no to i ja w sprawie grabów w żywopłocie. Masz je posadzone blisko siatki czy w oddaleniu ?
Mam dylemat, nie wiem jak je posadzić.
Czy o oddaleniu jak dziewczyny około 80 cm od ogrodzenia czy blisko siatki.

Za nią są chaszcze i teren kółka rolniczego, w przyszłości z przeznaczeniem pod zalesienie. Więc zabudowy nie będzie. Dojście mam by przyciąć.
Oddalić od siatki też mogę by ciąć u siebie, poszerzenie rabaty nie stanowi problemu. Obecnie ma 180 cm a mogę zrobić nawet 2,5 - chcę zmieścić żywopłot i hortensje.

Siedzę i dumam, liczę na małą podpowiedź
____________________
Z Pszenicznej...
Madzenka 18:29, 16 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
olga80 napisał(a)
Marzenko masz żywopłot grabowy ja w tym roku też chce takowy sobie posadzić.Rozmawiałam z panią ze szkółki i mi odradziła bo niby w słońcu grab nie da rady.Powiedz mi proszę w jakim miejscu masz Ty posadzony żywopłot i jak u Ciebie się on sprawuje.


Sadź bez obaw. Mój żywopłot grabowy jest przez calutki dzień od wschodu do zachodu słońca na patelni. Graby na przedpłociu rownież. Dają bez problemu radę, nie gorzej niz te na północnej stronie. Jest tylko jedno ale. Jesli tne w gorące i słoneczne dni to przypala młode listki. To jedyna wada tej południowej wystawy. Ale wystarczy nie ciac w temperaturze -+35 stopni
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:33, 16 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
AgataP napisał(a)
Madżenka no to i ja w sprawie grabów w żywopłocie. Masz je posadzone blisko siatki czy w oddaleniu ?
Mam dylemat, nie wiem jak je posadzić.
Czy o oddaleniu jak dziewczyny około 80 cm od ogrodzenia czy blisko siatki.

Za nią są chaszcze i teren kółka rolniczego, w przyszłości z przeznaczeniem pod zalesienie. Więc zabudowy nie będzie. Dojście mam by przyciąć.
Oddalić od siatki też mogę by ciąć u siebie, poszerzenie rabaty nie stanowi problemu. Obecnie ma 180 cm a mogę zrobić nawet 2,5 - chcę zmieścić żywopłot i hortensje.

Siedzę i dumam, liczę na małą podpowiedź


Agato mój zyopłot jest posadzony 1 M od płotu. Tne go na szerokosć 50 cm i zostaje mi ok 50 cm na przejscie . Ja sie mieszczę ale dla M przydałoby się ok 1 M na przejście. Zatem jesli mozesz to posadż 1,5 M od siatki ale jesli nie to wystarczy 1 M
Kółko rolnicze zawsze sie moze przekształcić w działki budowlane... A zywopłot grabowy aby był atrakcyjny musi byc ciety z kazdej strony. Wiec zostaw sobie tę przerwe miedzy ogrodzeniem a żywopłotem abyś miała mozliwosc cięcia go z każdej strony
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AgataP 18:41, 16 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
No i już dumać nie będę.. Jak tylko pogoda dopisze idę sprawdzić co muszę skazać na wygnanie z tej rabaty. Graby są priorytetem

Mój żywopłot będzie na całej jednej stronie - to jakieś 40-45 metrów.
U mnie też będzie od południowej strony.
____________________
Z Pszenicznej...
Madzenka 18:42, 16 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasya napisał(a)


Pokaz jakie to nożyce


Kasiu ja mam takie tylko starszy model. Kojarze ze Aneta ma takie same. Wieloszka uzywa Gardeny i nie ma róznicy
https://www.bosch-garden.com/pl/pl/narz%C4%99dziaogrodowe/elektronarz%C4%99dzia-ogrodowe/isio-3165140630627-199947.jsp
Jednak te nozyce nie nadaja sie do ciecia lawendy i grubszych pędow. Zacina sie juz nawet przy o,5 cm pedach.
Lawendę w przypływie złości obciełam wielkimi nozycami do żywopłotu grabowego - równiez akumulatorowymi Boscha . Ale teraz muszę poszukać coś pośredniego. Chyba kupię elektryczne bo akumulatory u mnie nie dają rady......wolę biegać z przedłużaczem po moim małym ogródku
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ewakatowice 18:42, 16 lut 2016


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
u Ciebie piękna wiosna w donicach ))
zachwycam się i nieustannie podglądam ))
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Madzenka 18:42, 16 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
makkasia napisał(a)
Madżenie musowo trzeba zagospodarować donice chociaż u nas najblżisze dwa dni z ostrym mrozem w nocy zapowiadają. U Ciebie pięknie jak zwykle. Madzenie dobrego dnia życzę


U mnie dzisiaj ma byc -4 , będe przykrywać donice.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:44, 16 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zielona napisał(a)
Sprzątanie pod różami to jest wyzwanie. Niby robię to ostrożnie, ale zawsze jestem podrapana. Za każdym razem mam też nowe ślady na kurtce
Brak kory na różance to samo dobro dla krzaków, ale niestety trudniej utrzymać czystość w sezonie. Wysypałam korę /bardzo cienką warstwę/ w ubiegłym roku, by optycznie uporządkować rabatę. Dzisiaj wszystko wyrzucam bo nie sposób pozbyć się liści, nie usuwając ściółki. Trzeba produkować odpowiednie ilości kompostu i zacząć tylko nim ściółkować. Będzie ładnie, pożytecznie i praktycznie

Miłego dnia, ranny ptaszku


Ostatnio róże mi czapkę zdjęły, gdy wybierałam liście Nie cierpię tego... Ciągle jestem podrapana i pokuta..... Kompost produkuję zamiast kory. Nie ma nic ładniejszego niż ściółkowaniu kompostem.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:46, 16 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
AgataP napisał(a)
No i już dumać nie będę.. Jak tylko pogoda dopisze idę sprawdzić co muszę skazać na wygnanie z tej rabaty. Graby są priorytetem

Mój żywopłot będzie na całej jednej stronie - to jakieś 40-45 metrów.
U mnie też będzie od południowej strony.


Będe więc zagladać i podziwiac jak rosnie
Nieskromnie powiem, ze dzieki mojemu źywopłotowi graby stały sie popularne na tym forum
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:47, 16 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ren133 napisał(a)


Dla mnie to mordęga tak wcześnie rano wstać Podziwiam Cię Ja o siódmej wstaję


Moja pierwsza praca po studiach zaczynała sie o 7:00. Odsypaialam potem na fotelu po południu ale po tylu latach przywykłam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies