Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

abiko 13:35, 20 cze 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Powalające te róże.. no cóż jak to u Ciebie Tylko nie wiem za chiny dlaczego u mnie Gertruda ma takiego focha.. mnie nie zachwyca.. może mam pomylone sadzonki
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Hogata 13:45, 20 cze 2016


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Czy kolor róży Gertrude Jekyll i tradescant będzie dobrze wyglądał posadzone obok siebie?
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Milka 14:42, 20 cze 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale szaleństwo różane! tłok masz na rabatach
Ale wiesz co, ten żywopłot grabowy mnie zachwycił, bo juz taki dojrzały, super się prezentuje
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margarete 16:43, 20 cze 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kostki bukszpanowe superasne, nie narzekaj i te przy kuchennym tarasie i te na wjeżdzie.
Zachorowałam na Aspirin Rose...może dostane w prezencie ( urodziny są raz w roku !) ale nie wiem gdzie ja poisadzę, dopiero co skończyłam sadzenie MW i Emmy Hamilton...a ja mam mały ogródek. Ale jest śliczna.
Ty masz ją w jakim towarzystwie ?

W piątek u nas była taka wichura że zbierałam leżaki i puste wiadra z kątów ogrodu, połamało część róż, bylin...myslałam o tobie i twoim domu i ogrodzie - pamiętam ile rzy ci napsociło...tym razem czytam że omineło Wrocław - to dobrze.

Do Kasi też sie wybieramy wiec do zobaczenia !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:45, 20 cze 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zapomnuiałam napisac że mój Artemis zaszalał znowu, bedzie miał mnóstwo kwiatów, jak w poprzednich latach i to pięknych w kolorze i w tym takim pomponikowym kształcie więc na pewno uwiedzie cie swoim kwitnieniem
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Madzenka 06:40, 21 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zabalowalam wczoraj na innych wątkach i o swoim zapomniałam

Margarete - wyjatkowo u mnie nie wiało, sama byłam zdziwiona

Irenko - zywopłot po 6 latach dojrzał !

Hogata wg mnie Gertruda z Tradescant będą bardzo dobrze wyglądać

Abiko moja Getruda zbierała się przez dwa sezony, dopiero w tym roku mi się podoba, cięłam ją mocno wiocną , nie tak po austinkowemu, tylko nad 5 oczkiem bo wiotka była

Pszczelarnia - wczoraj wykopałam jednego bezlistnego , w ogóle nie wypuszczał młodych korzonków a już dwa miesiące minęły, zapasowy również. Dobrze ze jednego więćej zapobiegawczo kupiłam.

Uziemiona - dziekuje za miłe słowa. Roze wiosna (w marcu) po cieciu dostały Azofoskę a w maju Yara Miła Complex. W lipcu dostana ostatnia dawke nawozu aby dac im siłę do drugiego kwitnienia. Ale pod warunkiem ze znajde czas, kupie nawóz i nie zapomne sypnąć to trzecie nawozenie nie jest konieczne. Teraz będe znów dawac nawoz z mniejsza iloscia azotu a zdązą dawka potasu i fosforu na kwitnienie.

Kindzia na Alchymista w postaci pomyłki nie narzekaj

Ivo- w grabach posadziłam seslerie jeseinną


Zagajanka - z rózami nei odważyłam sie wyjśc za płot tylko graby i lawenda przeszły przez ogrodzenie, rozsiały się same


Justi - zdecydowanei polecam Queen of Sweden, sztywna, niska, blady niemal biały róż. Czekam jeszcze na Geofa ale doczekac sie nie moge....Alnwick jest lekko brzoskwiniowa

Kasya - dla kolejnych księżniczek warto znależć miejsce

AgataP- fajna inspiracja, do zobaczenia

Jolanka - opuchlaki lubia wszystko ...a mam ich w tym miejscu duzo, bo rosła tam bergenia, ktorą baaardzo lubia. Mimo lania nicieni jesienia jest ich w rózach najwiecej, musze na dziady wieczorem z Calypso zapolować...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:54, 21 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Filemon w Rosaplant tez zamwiałam, sadzonki były ok, np Seria Flower Circus - sadzona jesienia juz pieknie u mnie kwitnie i Lawender i Pompon

Bacowa - zatem sprawdzimy czy sie nie pomylili

MagdaBaj - lej Decisem hortensje koniecznie, u mnie tez w jednym sezonie podgryzały hortki, w tym roku przy przesadzaniu słabych egz zanalazłam je w korzeniach
Moje melble technorattanowe jesienia wyemigrują do tesciów, nie polecam tego plastikowego białego pseudoratanu. Być moze u dziewczyn w innych kolorach sprawuje sie lepiej, ale mój po 4 latach wnerwia mnie. Ja jednak nie jestem reprezentatywna, bo u mnie zadne meble ogrodowe nie sa w stanie sprostać moim oczekiwaniom po 3 latach

Mała Mi - tez mi sie ten grafit w podjezdzie podoba

Sebek - Dubaj drogi jesteś w utrzymaniu

Ren133 - pewnie Aspiryna rok- dwa w donicy wytrzyma. Rosnie do 1 M ale jest szeroka jak wszystkie okrywowe, ma rowniez 1 M szerokosci

Ciocia Gosia - Pashmina nie jest łatwa do zdobycia, ale własnie w Rosaplant kupowałam jesienia.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:55, 21 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A i ktos pytał czy Nigra czy Pissardi (sory zapomniałam odpowiedzieć ) wg Danusi trudno je rozróżnić, ja nie wiem którą mam w ogrodzie...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
justi 08:29, 21 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Dzięki Marzen za odpowiedź , nie wiem jak Ty to robisz że ogarniasz forum, nawet rankiem zaglądasz, wielki szacunek!
Queen i Geoff już na liście
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
mikina34 09:12, 21 cze 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Madzenka napisał(a)
A i ktos pytał czy Nigra czy Pissardi (sory zapomniałam odpowiedzieć ) wg Danusi trudno je rozróżnić, ja nie wiem którą mam w ogrodzie...


Ja ostatnio się dowiedziałam, ze jak zadrapiesz lekko gałązkę i pod spodem jest czerwona to nigra, jak zielona to pisardi
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies