Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

ivo 08:14, 20 cze 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Madżenko a w tych kostkach z grabami to jaka seslerię posadziłaś jesienną ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
jolanka 08:18, 20 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Madzenka, takie porównania kwiatów róż, jakie robisz to cudowna sprawa. Dopiero wtedy widać różnice w odcieniach, kształtach i wielkości Nie wiedziałam, że opuchlaki róże tez lubią
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
AgataP 08:23, 20 cze 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Madzenka napisał(a)


Agata jutro zrobie dla Ciebei zdjecia tej trawy

Ja trzcinnikow nie lubie, wg mnie znakomicie by wygladała ze wspomnianymi przeze mnie miskantami.


Super, trzcinniki są o tyle dobre, że wczesną wiosną już je widać kępkami, a teraz kwitną. Będę miała nad czym dumać

Jak się więc uda to widzimy się u Kindzi

aha tym się sugerowałam jeśli chodzi o zestawianie,

https://pl.pinterest.com/pin/370984088036483268/
____________________
Z Pszenicznej...
Kasya 09:08, 20 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42237
Madzenka napisał(a)


Moja ma piekne sztywne pędy, kwitnie mega obficie, jest żarówą i w ogóle cudna jest. Daj jej rok, zachwyci CIę


no i gdzie ja moglabym zrobic jeszcz ejedna rabatke rozaną ? ech...chyba za plotem juz
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Zagajanka 09:16, 20 cze 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasya napisał(a)


no i gdzie ja moglabym zrobic jeszcz ejedna rabatke rozaną ? ech...chyba za plotem juz

Hihi, ja juz tak robie - kilka historycznych jednokrotnie kwitnacych tam wyladowaly, bo wyrzucic szkoda.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
justi 09:24, 20 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Madżenaka, czy masz jakiś pomysł, która z róż będzie spełniała moje wymagania:
- jasnopudrowa różowa, majtkowa nie wpadająca w morelę!
- w miarę niska
- zwarty krzak
- sztywne niepokładające się pędy
- pełny piwoniowy kwiat
Szukam takich róż w necie, ale nie ma to jak ktos podpowie z własnego doswiadczenia. Wszystkie które kupiłam chciałam niskie a się okazuje, że nawet pnącą mam.

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Kindzia 09:56, 20 cze 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
justi napisał(a)
Madżenaka, czy masz jakiś pomysł, która z róż będzie spełniała moje wymagania:
- jasnopudrowa różowa, majtkowa nie wpadająca w morelę!
- w miarę niska
- zwarty krzak
- sztywne niepokładające się pędy
- pełny piwoniowy kwiat
Szukam takich róż w necie, ale nie ma to jak ktos podpowie z własnego doswiadczenia. Wszystkie które kupiłam chciałam niskie a się okazuje, że nawet pnącą mam.


Jak kiedyś kupowałam wielkokwiatową a Alchymist z tego urósł...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
uziemiona 11:35, 20 cze 2016


Dołączył: 18 wrz 2015
Posty: 393
Konstancja30 napisał(a)
Madżenka pokaz różany sobie oglądam raz po raz ... oczywista oczywistość, że róże zachwycają ... to wiemy i jak skupujemy .. i jak sadzimy ... i jak kaleczymy łapki w nich grzebiąc dla porządku (znaczy tu o mnie) ... ale mieć królowe to jedno a obsadzić je w tak cudownie przenikających się tonacjach to już zupełnie isza inszość ... natomiast wkomponowanie ich w ogród tak by współgrały z bogactwem rabatowych nasadzeń i tworzyły zgrabną całość to już mistrzostwo !!! rozpatrując w kategoriach Euro i okrągłej piłki ... porównując do "orłów naszych " to mi wychodzi iż jesteś Lewym komponowania i czarowania różami


Już to Małgosia cytowała, ale ja też muszem! W samo sedno Iza i jak dobrze, że jesteś!
Madżenko Twój wątek to nie pendolino tylko jakiś japoński poduszkowiec, i w dodatku ponaddźwiękowy.
Ogród powala, a rabata z różami i kostrzewami przy podjeździe- madżenieee!

I proszę zdradź czym karmisz róże?
____________________
Joanna nadmorski
Pszczelarnia 13:22, 20 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Madzenka napisał(a)
Nawigatora i Bogdziu każde moje graby tak na początku wyglądały. W tym roku szału nei bedzie. Teraz sie maja ukorzeniać, za rok będa iśc w liscie. Bez obaw, mam graby od 2010 roku i wiele róznych rzeczt juz widziałam. Za chwile dam im płynny florowit bo są posadzone w słabej glebie.
Buki przez 1,5 roku nie wiele lepiej wygladały a teraz juz całkiem ładne są z nich purpury.


Ja swoje zareklamowałam.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:25, 20 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Madzenka napisał(a)


Teraz to Artemis trudniej dostępny niz rok temu Munstead Wood


Jest u Chodunów.

Edit: kostki i graby, i trawa - miód.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies