Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

MartaR 23:09, 27 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Jak miło poznać (chociaż na zdjęciach) taka ogrodową artystkę piękna kobieta to i piękny ogród. Dziękuję za wszystkie wpisy i że dzielisz się z nami swoją ciężką pracą i dużą wiedzą
Madzenka 23:23, 27 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
eee_taam napisał(a)
przychodzę od kokoszki zapytałam ja o te zawilce co ich nie umiesz rozmnozyć taki zestaw zadałam ..ale ona nie umie odpowiedzieć moze ty juz masz takie doswiadczenie ze dasz radę?

"a jak one (zawilce) wygladaja teraz i potem we wrzesniu no i wczesna wiosna ? jak szybko liscie sie pojawiają ?

czy jak posadzę pod magnolia to nie będę musieć ich wykopywac i dzielic co kilka lat?"


Zgłupiałam juz, pytasz o jesienne czy wiosenne zawilce? Bo jesienne nie nadaja sie pod magnolie bo sa zbyt duze, osiagają min 1,2 M
Liscie dosyc pozno startują, w maju a kwitna od lipca (pospolite rozowe) i w sieprniu (biale)
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:26, 27 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasya napisał(a)


a to nie astrid ?

chcialam sobie porownac goethe, soul i gospel ale jesli goethe jest taka podobna do astrid to chce goethe


Astrid ma duzo ciemniejsze brzegi a środek bardziej malinowy, rosna obok siebie to moge zrobic fotke poworwnawczą jesli kwiaty wytrzymaja dzisiejszy deszcz.
Gispel była u mnie tak malinowa ze wykopałam ja z purpur i wsadziłam na rabatę z Ascot. Oprotestowała przesadzanie i rok temu nie kwitła, teraz tez nie zapowiada sie szal
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:27, 27 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
alis napisał(a)

Marzenko, Twoja J.W. Goethe już kwitnie? Moja ma dopiero pączki.


Nie ma reguły dot kwitnienia, mam krzaki z tych samych żrodeł, tych samych gatunków i potrafią mieć inny termin kwitnienia. To kwestia stanowiska, wody, słonca
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:33, 27 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasik i Alinka trzeba juz sobie robić rezerwacje w kalendarzu na 25 wrzesnia

Marto dziekuję za przemiły wpis. Okulary zwłaszcza niebieskie skrywają zmarszczki, ktore nie wiedza co to botoks
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nawigatorka 00:20, 28 cze 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Moze tym.razem bedzie nas w wojslawicach wiecej.
Leniuchowanie wskazane.trzeba pocwiczyc w koncu przed urlopem
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Madzenka 06:41, 28 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ąska ja ma. Takiego lenia, ze nawet mi sie nei chce dokończyć cięcia bukszpanów......przy ścianie wodnej jedne przycięty a drugi od tygodnia czeka na zmiłowanie
Moze M sie dzisiaj zlituje i obetnie irokezy żywopłotowi grabowemu. EURO 2016 przerwało mu prace.... Czekam juz 3 tygodnie....no ale przeciez nie tylko ogrodem człowiek żyje
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zana 06:55, 28 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Madżenka tym razem Pashmina mnie zachwyca. A masz Herzogin Christiana? Bo coś mi się kojarzy, że ją chciałaś. I cudna LFC. W mojej Lavender Ice gałązki pod ciężarem kwiatów się połamały.
Carex Montana w sobotę posadziłam! Co 50 cm, nie chce mi się ciągle przesadzać. Na efekt trzeba będzie poczekać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
07:01, 28 cze 2016
Madzenka napisał(a)


Zgłupiałam juz, pytasz o jesienne czy wiosenne zawilce? Bo jesienne nie nadaja sie pod magnolie bo sa zbyt duze, osiagają min 1,2 M
Liscie dosyc pozno startują, w maju a kwitna od lipca (pospolite rozowe) i w sieprniu (biale)


o wiosenne ale zobacz jak motylek ładnie mi je opisała http://www.ogrodowisko.pl/watek/1718-marzenia-i-plany-vs-rzeczywistosc?page=403 i wszystko jasne

Kasya 08:10, 28 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42191
Madzenka napisał(a)


Astrid ma duzo ciemniejsze brzegi a środek bardziej malinowy, rosna obok siebie to moge zrobic fotke poworwnawczą jesli kwiaty wytrzymaja dzisiejszy deszcz.
Gispel była u mnie tak malinowa ze wykopałam ja z purpur i wsadziłam na rabatę z Ascot. Oprotestowała przesadzanie i rok temu nie kwitła, teraz tez nie zapowiada sie szal


fajnie jakbys pamietala
najlepiej porownac z jednego aparatu a jesli obok siebie to juz calkiem super

patrzac na zdjecie w katalogu soul jest jasniejsza od gospel i rozowa bardziej...goethe ciemny
ale na ile kolory wiernie oddane to nie wiem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies