Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Urszulla 08:16, 26 sie 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
20 stron na temat odmian czerwieni i malinyfajnie wyjaśnione
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
tulucy 08:21, 26 sie 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Madzenka napisał(a)

Kindziu zaraz wkleję fotki min red Leonarda. To wyjatkowo zdrowa rózą u mnie tak jak Ascot. Mimo, zę posadzona jest przy zraszaczach trawnika nie jest porażona plamistosią do tej pory. Nie jest śmieciuchem, kwiat przekwita i zasycha w oczekiwaniu na ścięcie. U mnie jest niska , nie przekracza na razie 60-80 cm w trzecim juz sezonie

Czytam i nie wierzę wychodzi na to, że mam coś innego, o mój ledwo zipie, golas bezlistny, po jednym kwiatku miał.
Chyba że tak źle znosi przesadzanie... Poczekam do przyszłego roku z wywalaniem, zwłaszcza że chociaż tylko jeden, ale kwiat piękny
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 08:31, 26 sie 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Madzenka napisał(a)


Zaczyna sie od 2-3 krzakow, potem niewiadomo kiedy masz juz 40, opamiętanie następuje po ok 100 gatunkach
juz wiem, ze aby kupic niwe , trzeba sie pozbyc innych.... Znow zamowiłam z 5

Opamiętanie nie następuje nie po 100 i nie po 150 zamówione 8, lista ciągle długa, róż nie wywalam, wywalam inne rośliny, czy raczej ograniczam je
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
chojna 09:00, 26 sie 2016

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Madżen możesz zerknąć do mnie pomóc mi zidentyfikować różę?
W różach jesteś ekspertem!
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
asiak 10:24, 26 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kochana Marzenko, mogę poprosić Cię na chwilkę do siebie?
Mam problem z różami gdzie je wsadzić? W sumie znalazłam im miejsce, ale nie wiem czy będzie dobrze? A muszę gdzieś je upchnąć
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Makao_J 11:15, 26 sie 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
tulucy napisał(a)

Opamiętanie nie następuje nie po 100 i nie po 150 zamówione 8, lista ciągle długa, róż nie wywalam, wywalam inne rośliny, czy raczej ograniczam je

Haha, to całkiem możliwe
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
kamasja 11:17, 26 sie 2016


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
Macham!
____________________
Z miłości do bukszpanów
Zagajanka 11:47, 26 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Madzenka napisał(a)


Ani zdjęcie wczesnym wieczorem w ciepłym świetle ani zimne śiwtało w domu na zdjeciahc nie oddają ich prawdziwego koloru. W rezczywistości tylko oko ludzkie dostrzega ich prawdziwy kolor. Aparat nie moze sobie z nimi poradzić

Swoja droga, czy ktos z zagladajacych tu doswiadczonych fotografow ogrodowych podpowie moze, jakie zastosowac ustawienia w aparacie, by kolor purpurowy byl bardziej realistyczny na zdjeciu?

Borykam sie z tym problemem caly czas i nawet korekty w edytorze niewiele daja. Jedyna ciemna roza, ktora dosyc dobrze wychodzi na zdjeciach to Burgundy Ice, co do innych - zawsze zajezdzaja czerwienia lub jaskrawym rozem, chociaz ludzkim okiem wygladaja zupelnie inaczej...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Filemon24 13:12, 26 sie 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Nie znam się zbytnio na trawach i tak się zastanawiam czy to dobry pomysł posadzić teraz na jesieni selserie lub molinie nie wymarzną mi zimą? jak sądzisz? czy lepiej jak coś sadzić wiosną i sie zastanawiam czy one by się nadawały do rozchodników.... mam rozkminę bo nawet dobrze nie wiem jak te trawy wyglądają hahah a zdjecia z netu są różne....
____________________
Pszczelarnia 13:37, 26 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zagajanka napisał(a)

Swoja droga, czy ktos z zagladajacych tu doswiadczonych fotografow ogrodowych podpowie moze, jakie zastosowac ustawienia w aparacie, by kolor purpurowy byl bardziej realistyczny na zdjeciu?

Borykam sie z tym problemem caly czas i nawet korekty w edytorze niewiele daja. Jedyna ciemna roza, ktora dosyc dobrze wychodzi na zdjeciach to Burgundy Ice, co do innych - zawsze zajezdzaja czerwienia lub jaskrawym rozem, chociaz ludzkim okiem wygladaja zupelnie inaczej...


To znany problem w fotografii (tylko pszczoła widzi czerwone kolory doskonale).
Ma to związek z tzw. temperatura barwową i lub balansem bieli.
Zrobić zdjęcie tej róży na tle białym/ jasno szarym i zdjąć - tzn. ręcznie ustawić balans bieli według tła.

Inna propozycja to zrobić zdjęcie tej róży w słońcu o poranku w cieniu.

Nie jestem fotografem ani nawet doświadczonym ale tak bym spróbowała.

Anda będzie wiedzieć, na pewno. Bogdzia, Wilczyca - one eksperymentują.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies