Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

tulucy 23:24, 28 sie 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Moja Maid Marion jeszcze pączki pokazuje... Za to Lady Salisbury zaczęła.
Ale u mnie dziś fotograf strajkował

Piękne masz róże
A Old Port masz gdzieś samą pokazaną? Bo nie wiem, czy ją dobrze rozpoznałam
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Sebek 23:32, 28 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Madzenka napisał(a)


Byłam widziałam Paparazii Was uchwycił


Ty to widziałaś zdjęcia u Gierczusi, dziś u Joli na sesji byłem


Piękne te róże... Jestem coraz bliżej zamówienia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MirellaB 00:01, 29 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madzenka napisał(a)
Hortensjom trochę za sucho, czekamy na deszcz. Ogrdowym dzisiaj musiałam szałer szlaufem zrobić bo zemdlały
Ciekawe ile bedę czekać aż ubiegłoroczne nabytki zrównają sie z tymi z 2012 r. x
Dzisiaj ogladałam hortesnje teściów -niemal nie podlewane niemal nie kwitną. Czyli brak kwitnienie to eweidentnie niedozywione i niepodlewane hortensje



Madżenko w przypadku moich hortensji jest zupełnie inaczej - mowa o ogrodowych tzn.są należycie dokarmione i podlewane, a trzy krzaki nie kwitną.
Zadaję sobie pytanie dlaczego? Każdego roku pięknie, obficie kwitły.
Moim zdaniem to za sprawą wiosennych przymrozków. Krzaki przemarzły. O połowę musiałam je ściąć.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:16, 29 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madżenko u mnie Weeding Piano też nie kwitnie w tym samym czasie co Artemis.
Obecnie kwitnie Artemis, a na drugie tłoczenie Weeding Piano czekam.

Wszystkie róże Piano uwielbiam. Muszę dokupić jeszcze różową

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Gardenarium 07:14, 29 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasik napisał(a)


Dotknęłaś sedna bardzo ważnej sprawy. Już jakiś czas temu doszłam do wniosku, że umiar we wszystkim jest wskazany. W gonitwie za idealnym ogrodem gubimy chwile dla których tak naprawdę go tworzymy.
Na Ogrodowisku i nie tylko zawsze będą niedoścignione wzory, ale czy to oznacza, że mamy tak gnać? Żaden chwast i kancik nie może nam przesłaniać rzeczy dużo ważniejszych.

A tak z innej beczki - z tujami coś wyszło? Mam nadzieję, że Jesteś zadowolona.


To samo ćwiczę już od dwóch lat, nie da się żyć tylko dla idealnego ogrodu. Mój ogród już idealny nie jest, co widzi każdy kto u mnie bywa
A więc czas na zwolnienie rytmu ogrodowego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Filemon24 07:17, 29 sie 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
ana_art napisał(a)

hmmmm u mnie z nieba podlewa równo, dożywione a marne jak nigdy...


nie chce się wymądrzać, ale moim zdaniem to ogólnie za wysoko je tniesz, na wiosnę obetnij je krócej i na pewno będzie lepiej
____________________
Filemon24 07:21, 29 sie 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Madzenka napisał(a)


Ja tez nie mogę uchwycić. Trzeba robić w cieniu lub o zmierzchu, wtedy w miarę naturalne sa kolory purpur

Gospel u mnie nie kwitnie..... MIała juz rozmowę dyscyplinująca i nadal nic...


heh dziwne u mnie zawsze pomaga jednej nie kwitnącej hortensji zagroziłam, że jak w końcu nie zakwitnie to ją wypie..... pomogło jak nie wiem hah
ze stożkiem się jeszcze zastanawiam
____________________
siostra9 08:13, 29 sie 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 53
Madzenka napisał(a)


BYłam u mmay i teściów a teraz podlewałam graby i nowe nasadzenia. To głupota cokolwiek latame posadzić bo człowiek wiecznie ze szlaufm biega

Zaraz beda foty

Kanciki M Trawnik bez kancików ładny ale z kancikami lepszy


Ale nasunęła mi sie dzisiaj reflesja... Wczoraj M chyba ze dwie godziny spędził przy robieniu kantów... Ma kilka dni urlopu. Czy dla kantów w trawniku powinno nam życie przeciekać przez place? Napewno nie. Nie skończyłam ciąć bukszpanów, poszłam na imprezę a dzisiaj zamiast tyrać w ogrodzie odwiedziłam rodziców


Witam
święta racja, mój ogród dopiero się kształtuje, ale tak się w to wkręciłam, że nic nie jest ważne tylko - ogród i ogród. Mój M mi powiedział, że jestem strasznie ostatnio monotematyczna . Jednak są momenty, że trzeba wyluzować to fakt.
____________________
Sylwia.
Makao_J 10:52, 29 sie 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Madzenka napisał(a)


Wklisz linak u siebie z artykułem?
Oprócz oprysku doradzam podelwanie korzeni previccurem lub alliette. Na razie wydaje mi się, ze uratowłam w ten sposób ambrowce. Jesienia gdy ogród wyłysieje bede pryskać rośliny miedzainem, wiosną powtórka.

Link jest taki file:///C:/Users/Alsen/Downloads/Instrukcja%20METODYKA%20INTEGROWANEJwersja%20ostateczna%2023%20pazdziernika%202014.pdf

Jest to bardzo obszerna praca. Na str 30 jest foto z uschniętymi tujami. To częsty widok i okazało się że to opieńka miodowa.
Od str. 31 są opisane choroby części nadziemnych roślin.
Żeby ogarnąć całą pracę trzeb by ją wydrukować.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
mikina34 13:30, 29 sie 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Makao_J napisał(a)

Link jest taki file:///C:/Users/Alsen/Downloads/Instrukcja%20METODYKA%20INTEGROWANEJwersja%20ostateczna%2023%20pazdziernika%202014.pdf

Jest to bardzo obszerna praca. Na str 30 jest foto z uschniętymi tujami. To częsty widok i okazało się że to opieńka miodowa.
Od str. 31 są opisane choroby części nadziemnych roślin.
Żeby ogarnąć całą pracę trzeb by ją wydrukować.


Może ten link będzie bardziej aktywny
https://www.minrol.gov.pl/content/download/50635/278722/version/1/file/Instrukcja%20METODYKA%20INTEGROWANEJwersja%20ostateczna%2023%20pazdziernika%202014.pdf
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies