Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 14:26, 11 lis 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mimo swieta pozbierałam troche lisci, bo mnie drażniły codziennie rano od tygodnia.
Śniegu nie ma, ale pogoda wredna . Nic nie robie ani w domu, ani w ogrodzie, leniuchuję
A za chwile podelektuje sie obadem u tesciowej a potem desrem u mamy i siostry

Co do listy prac, planów, itp mam na tyle skończony ogord, ze nie muszę nic i nie zamierzam nic planowac. Jak najdzie mnie ochota to sobie cos pozmieniam, ale jak nie to będę miec lenia i wreszcie relaksować się w ogrodzie czego wszystkim życzę
Mnie meczy nawet palniwanie w innych watkach tak mam dosc planowania w pracy, ze w domu odreagowuje. Natura dązy do równowagi !

I mam sporo innych zajec pozaogrodowych, ktore aktualnie mi zabieraja duzo czasu. Nie martwcie sie o moja energie, baterie stale naladowane

Co do roz: kopczykuje uniwerslana ziemia w workach, bo mi sie kompost jeszcze nie naprodukowal. Kopczykowanie pisalam nie wczensiej niz porzadne mrozy zapowiedzą (-5-8 lub wiecej) ale trwale. Nie jednodniowe straszenie zima. Na razie jesli pogoda pozowli pozbieram liscie, poobrywam rowniez liscie różom i zrobie oprysk miedzianem. Straszną plage grzybów mialam w tym roku. Nigdy jesienia nie robilam oprysku miedzianem ale w tym roku zamierzam zahamowac rozwój patogenow. Oczywiscie jesli pogoda pozwoli
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sonka 20:59, 11 lis 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2265
Właśnie tak, rozmawiałam ze szkółkarzem i stwierdził,że w połowie listopada obowiązkowo zrobić oprysk na grzyba, coś mówił też o szkodnikach, aaa już wiem, oprysk Promanalem w listopadzie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mikina34 22:04, 11 lis 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Marzenko,
pytałam się Ciebie swego czasu o odkurzacz ogrodowy, napisałaś żeby wstawić linki, co niniejszym czynię Podpowiedz czy coś z tego by się nadawało:
1. htps://www.topmarket.pl/odkurzacz-ogrodowy-nac-vbe300-as-ws-ch-p66062.html
2. http://www.narzedziak.pl/einhell-odkurzacz-do-lisci-gc-el-2600-e-3433290.html
3. http://www.eukasa.pl/odkurzacze-do-lisci-black-decker-gw2810/#
4. https://elektrononline.pl/odkurzacz-dmuchawa-do-lisci-2800w-0792-skil-p11654
5. http://allegro.pl/odkurzacz-dmuchawa-do-lisci-lider-3000w-3w1-i6513309419.html
Sugerowałam się tym co mówiłaś, że ma mieć przynajmniej 2600W mocy
Z góry dziękuję

edit. coś chyba pochrzaniłam, bo linki są nieaktywne ...
ale po skopiowaniu do przeglądarki działają

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Kasya 22:11, 11 lis 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42198
Ja żyje nadzieja ze u mnie kiedyś będzie wszystko skończone
U mnie wiele róż ma zdrowe błyszczące liście i ani myśli spać
To co z takimi robić ?? Tez obrywac ? za dużo...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Konieczki 22:24, 11 lis 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Madzenko jak ja Ci zazdroszcze tej rownowagi. Tak na maska. I ogrodu tak piekie dojrzalego zazdroszcze ale ciut troszeczke.
Milego odpoczynku
Ps. A i dziekuje za wszelka wierze dot.róż
____________________
Zielonym do góry... :)
inka74 07:06, 12 lis 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ja ogródka nie oglądam bo... wypoczywam . Musiałam zrobić reset od pracy, domu i ogrodu i byczę się na termach w ciepłej wodzie. Macham
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Milka 07:10, 12 lis 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dobrze, ze luz sobie zrobiłas, wyobraź sobie, ja tez. Takie dni tez potrzebne.
Mróz postraszyl, ale dalej ma byc na plusie, ale pogoda w kratkę.
Czy tę roźe od ciebie tez kopczykować?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
malkul 17:47, 12 lis 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
my tez już narty zaliczylismy u nas 11.11 pierwszy raz na białym krzyzu wyciąg działał i naśnierzyli.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Madzenka 21:01, 12 lis 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998


Po powrocie do domu szybciorem w 2 godzinki:
- zadołowałam 3 małe kulki bukszpaniwe do ziemi z donic, bo by zimą wymarzały. Do donic poszły kostrzewy, niech sobie wymarzają
- M zebrał opadłe liscie kosiarka a ja probowałam wyzbierać chociaz częśc opadłych lisci z rabat. Raczej to niewykonalne, będe jeszcze zbierać przez dwa tygodnie....
- przestawiliśmy donice z tarasu do ogrodu zimowego (bukszpany, laury wawrzynolistne, oliwkę) nie bedę ryzykowac czy przypadkiem temepratura w nocy nie spadnie do - 5 zamiast zapowiadanych -3

Za tydzien planuje zrobić oprysk miedzianem. Pewnie reszta lisci opadnie w ciagu tygodnia i rośliny, ktore mocno cierpiały na choroby grzybowe dostana dawke ochrony: brzozy, magnolie, róze, kilka bukszpanów


Z nowosci - upolowalam dzisiaj w markecie 3 białe Hippeastrum (potocznie zwane amarylisami ) reszta była czerwona ! Nakupiłam jeszcze białych stroczyków, białych cietych roz do wazonu i białych cyklamenów. To nieuchronny sygnał, ze czekam na śnieg


No i poczyniłam zakupy lampkowe jeszcze chwileczka, jeszcze momencik i będzie grizłoldowo!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:02, 12 lis 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Milka napisał(a)
Dobrze, ze luz sobie zrobiłas, wyobraź sobie, ja tez. Takie dni tez potrzebne.
Mróz postraszyl, ale dalej ma byc na plusie, ale pogoda w kratkę.
Czy tę roźe od ciebie tez kopczykować?


Irenko koniecznie ja okopczykuj! Róże sadzone jesienią od razu kopczykujemy

Zrobiłam sobie reset i co najważniejsze mama się czuje znakomicie, kolanko jak nowe
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies