Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 19:02, 12 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
tusiawka napisał(a)
Wszystko nadrobiłam, ogród jak zwykle prezentuje się świetnie.
Moje stipy zeszłoroczne wysokość mają podobną ale objętość, znacznie mniejszą.

Kiedy kwitną przetaczniki?
Mam je pierwszy raz i wyglądają na gotowe do kwitnięcia na dniach, a liczyłam, że zastąpią tulipany.


Przetaczniki wg mnie w czerwcu... Nie możliwe że juz u ciebie startują
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:03, 12 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lojalna_ napisał(a)
Marzenko chciałam Cie zapytac jak pierwszy raz pociacham graby to jak długie najlepiej zostawic gałazki , w zasadzie jak krótkie? buziolki pieknie u Ciebie ja czekam na trawe


Gabi przycinasz 30 lub 50% dlugosci gałezi. Ja preferuję 50% na młodym zywopłocie. Aktulnie tne nawet 80% bo ma sie zagęszczać a nie rosnac wszerz i wzzwyż.
Jesli bedziesz go żałować przy cięciu będzie rzadki.....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:05, 12 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Joaska napisał(a)

Oj wiem wiem, bo jak sobie pomyślę jaki ja ogród "planowałam" na początku w erze przedogrodowiskowej, ajkie początkowo miałam tutaj pomysły,a jaki ogórd tworze docelowo teraz to mnie aż ciarki przechodzą, no i okazuje się że spora część z moich nagromadzonych roślin nie ma się na razie gdzie podziać ..... bo minimalizm który chce mieć ograniczył gatunki i różnorodność do prawie minimum...


Mi sie równiez podoba minimalizm ale to wbrew mojej naturze... W domu jeszcze zniosę ale w ogrodzie nigdy w życiu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:13, 12 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aska napisał(a)
Cześć Marzenko Mam na imię Aśka i miło Cię poznać. Odesłano mnie do Twojego wątku, ponieważ jak stwierdzono jesteś specjalistą od oprysków Proszę podpowiedz mi jakie środki są skuteczne na mszyce, przędziorki,tarczki i inne dziadostwo...i czy profilatycznie robisz opryski /czytałam,że maj jest takim miesiącem/. Ostatnio też jakiś grzyb zaatakował mi hosty-posadzone w gruncie, możesz mi coś polecić. Hosty chcę przesadzić do donic,bo są na wystawie słonecznej, która im nie służy i chciałabym je "podleczyć' a później przesadzić,zastanawiam się też czy aby ta kolejność jest prawidłowa.Wiem ,że nie można reklamować tutaj konkretnych środków na grzyba i szkodniki,to proszę odpisz mi na priv. Z góry dziękuję...


Ha nie wiedziałam źem specjalistka od opryskow zaraz mnie tu zlinczują ekolodzy

Profilaktycznie stosuje tylko preparaty parafinowe ale widzę że i tak zaczynaja sie mszyce.." Wiec chyba nie będe siebie o roslin truć zanim nie wystąpi jakis problem.
Na robale ssąco-gryzące uzywam confidor lub kohinor (ta sama subtancja) , Decis, Karate. Gdy sobie nie moge poradzic tymi srodkami z przędziorkami lub szpecielami stosuje Ortus i nissorun

Hosty cierpią na wirusa , ktory deformuje ich liscie i mam zła informacje wtedy szkoda wykonywać opryski lepiej wyrzycić do smieci a najlepiej spalić...

Mam hosty wyłacznie w cieniu lub na słonecznych rabatch ale w nogach pni drzew, w słoncu beda brzydkie zwłaszcza latem.

Bez problemu piszemy o sprawdzonych środkach stosowanych w ogrodzie. To nie reklama tylko nasze doswiadczenia.
Rok temu na choroby grzybowe polecono mi Falcon, sosiwalam rowniez Amistar i z pewnoscia były skuteczniejsze niz Miedzian czy Topsin przy ataku różnorodnych grzybow.

Ale te wszystkie srodki stosuje wyłacznie gdy inwazja zagraża roslinom.... Ma jakis gasienice, mszyce ale dopoki to nie plaga to nie działam....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:14, 12 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gabisia napisał(a)


Marzenko, ja już nie znajduję słów na jakieś wyszukane komplementy na temat Twojego ogrodu!!!
Jest najbardziej energetyczny jaki znam
I najbardziej żywy, ciekawy, kolorowy, w ten elegancki, nieprzesadzony sposób!

Ja chcę przyjechać na kawę!!!!


Ha dopiero w czerwcu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:15, 12 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pszczelarnia napisał(a)


Łyljam ... . Meteoryty wyznaczają drogę na czwartek.

Ok
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Agatan24 19:32, 12 maj 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Dzięki Marzenko za rady. Z dwojga złego lepiej żeby to był grzyb bo jak mi coś podgryza wszystkie 3trzmieliny to juz byl by prawdziwy pech, a one dopiero w tym roku wsadzone.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Gardenarium 20:13, 12 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Opuchlaki lubią podgryzać trzmieliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aska 20:54, 12 maj 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 163
Dzięki Marzenko za wyczerpującą odpowiedź co do oprysków. Bardzo mi pomogłaś... szkoda mi tylko moich funkii, poczytałam troche o wirusie host/nawet nie wiedziałam,że coś takiego dotyka te rośliny/ a czy ten wirus może zaatakować sąsiadujące rośliny? i czy wszystko należy usunąć? czy zdrowe egzemplarze wsadzić w doniczkę?...Cholipa, a koleżanka prosiła mnie o kilka sztuk, bo tak jej sie podobały,a teraz będzie,że jestem skąpiradłem
____________________
Aśka
Gabisia 21:08, 12 maj 2015


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Madzenka napisał(a)


Ha dopiero w czerwcu


Marzenko, ja nawet w czerwcu mam każdziuteńki weekend zaplanowany…

Chyba szybciej w ZC w tygodniu tą kawkę wypijemy
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies