Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Ewa 08:09, 13 maj 2015


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Macham
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Mala_Mi 08:42, 13 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Aska napisał(a)
Dzięki Marzenko za wyczerpującą odpowiedź co do oprysków. Bardzo mi pomogłaś... szkoda mi tylko moich funkii, poczytałam troche o wirusie host/nawet nie wiedziałam,że coś takiego dotyka te rośliny/ a czy ten wirus może zaatakować sąsiadujące rośliny? i czy wszystko należy usunąć? czy zdrowe egzemplarze wsadzić w doniczkę?...Cholipa, a koleżanka prosiła mnie o kilka sztuk, bo tak jej sie podobały,a teraz będzie,że jestem skąpiradłem

Za Madżen odpowiem... solidarność w niedoczasie.

Wirus host przenosi się tylko na hosty, dlatego po wykopaniu hosty należy zdezynfekować narzędzia i w to samo miejsce nie sadzić kolejnych. Jak nie będziesz używać narzędzi do ciecia chorych i zdrowych host to wirusa nie rozprzestrzenisz. Ale lepiej wyrzucić (najlepiej spalić) chore niż ryzykować.

Może to nie wirus tylko ..złe stanowisko. Niektóre hosty jak mają za dużo słoneczka to je przypala i wyglądają jak w chorobie grzybowej.

Prz wirusie liście są zdeformowane, inaczej ubarwione, przy chorobach grzybowych i złym stanowisku robią się inne.

Swoją drogą zawirusowane np tulipany mi się bardzo podobają
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ewa777 10:34, 13 maj 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Madżenko, wyrosły Ci ciemierniki z kłączy? U mnie z 4 wyszły 3
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Milka 12:03, 13 maj 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To ja chyba z jedną hostą coś mam, zapomniałam sfocić, taki dziwoląg, że szok!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Madzenka 21:00, 13 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mala_Mi napisał(a)

Za Madżen odpowiem... solidarność w niedoczasie.

Wirus host przenosi się tylko na hosty, dlatego po wykopaniu hosty należy zdezynfekować narzędzia i w to samo miejsce nie sadzić kolejnych. Jak nie będziesz używać narzędzi do ciecia chorych i zdrowych host to wirusa nie rozprzestrzenisz. Ale lepiej wyrzucić (najlepiej spalić) chore niż ryzykować.

Może to nie wirus tylko ..złe stanowisko. Niektóre hosty jak mają za dużo słoneczka to je przypala i wyglądają jak w chorobie grzybowej.

Prz wirusie liście są zdeformowane, inaczej ubarwione, przy chorobach grzybowych i złym stanowisku robią się inne.

Swoją drogą zawirusowane np tulipany mi się bardzo podobają

Aniu dziekuje za tak merytoryczne zastępstwo
Dla niezorientowanych:
Wirus host nie oznacza żółtych brzegów (wypalonych od slonca) lub zamierania (grzyb) lecz zdefromowane, powybarwiane, powykręcane liscie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:02, 13 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewa777 napisał(a)
Madżenko, wyrosły Ci ciemierniki z kłączy? U mnie z 4 wyszły 3


Na razie nic nie widzę bo zarośnięte tulipanami
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:03, 13 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Luki napisał(a)
Marzenko jak oglądałem tak jakoś skojarzyło mi się z Twoimi planami na przyszłość
Troszeczkę duży i ogród zbyt skromny, ale całośc piękna


Łuki piekny
Ale moj bedzie mniejszy i ale położenie idelane
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pamajo 21:03, 13 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2014
Posty: 174
Madżen możesz pokazać swoje hortensje w doniczkach?

Na początku kwietnia pierwszy raz kupiłam hortensje i nie bardzo umiem się z nimi obchodzić. Niektóre kwiaty zaczynają się "starzeć". Czy należy je wycinać? Czy w to miejsce urosną nowe?
Pytania może śmieszne ale nie chciałabym zrobić im krzywdy.

____________________
Jola
Madzenka 21:05, 13 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lojalna_ napisał(a)
Dzieki Marzenko nie bede ich załowac to jak zasadze za tydzien to moge fastigiaty w czerwcu ciachac czy poczekac do lipca ?


Jolu przede wszystkim nie miesiac ale wielkośc orzyrostów i lisci wskazuje na termin ciecia. Jeszcze niem dam sygnał. Minimum 2-3 tygodnie do ciecia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lojalna_ 21:07, 13 maj 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Dzieki Marzenko raczki mi pracuja ))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies