Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 10:19, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lorka napisał(a)
Madżenko a ja mam pytanie, dziewczyny poleciły CIebie jako specjalistkę od grabów
pomyślałam sobie ,że kupię już 3 grabiki , które na docelową rabatę przesadziłabym dopiero w przyszłym roku. Teraz wsadziłabym je tylko tak ,żeby sobie podrosły ( taniej kupić mniejsze). No i pytanie. Myślisz ,że zniosą taką przeprowadzkę? Silne to drzewa? Czy się jednak powstrzymać i dopiero kupić jak będzie gotowe docelowe miejsce dla nich?


Silne drzewa, nie obawiaj sie, moje graby były kilka razy przesadzane. Najlepiej przesadz je pozna jesienia. Tylko trzeba przesadzac z duza bryła korzeniowa.
Teraz jkup małe i tanie, posadz, formuj a za rok posadzisz na miejsce docelowe.

Oczywiscie najlepiej byłoby posadzic od razu w miejsce docelowe, bo z rok sie ukorzeniaja a naprawde porzadnie zaczynaja nabierać na masie w drugim roku. Ale jesli masz ograniczony budzet (a zawsze w ogrodzie sa jeszcze inne potrzeby) to działaj
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kondzio 10:19, 23 maj 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Madzenka napisał(a)


A ja juz drugi raz zasnęłam przy epizodzie 6 ....
hi hi hi ja wymiękam powoli z tymi filmami ale co sie nie robi dla ogrodu
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Madzenka 10:21, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lojalna_ napisał(a)
Marzenko graby juz tniemy? A w lipcu tez tniesz ?


Jolu ja moim jeszcze z 1-2 tygodnie dam, bo u mnie jeszcze taraz mocno wiotkimi gałazkami przyrastaja. Gdy te gałezie maja duze i sztywne liscie to czas na cięcie. To tak jak w bukszpanach, gdy młode przyrosty zciemnieją wtedy tniemy.
Ale jesli ręce swedzą to za tydzien juz im sie nic nie stanie. Zrób probe już dzisiaj
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lorka 10:21, 23 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Madzenka napisał(a)


Silne drzewa, nie obawiaj sie, moje graby były kilka razy przesadzane. Najlepiej przesadz je pozna jesienia. Tylko trzeba przesadzac z duza bryła korzeniowa.
Teraz jkup małe i tanie, posadz, formuj a za rok posadzisz na miejsce docelowe.

Oczywiscie najlepiej byłoby posadzic od razu w miejsce docelowe, bo z rok sie ukorzeniaja a naprawde porzadnie zaczynaja nabierać na masie w drugim roku. Ale jesli masz ograniczony budzet (a zawsze w ogrodzie sa jeszcze inne potrzeby) to działaj


Bradzo , bardzo Ci dziękuję!!
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Madzenka 10:22, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mala_Mi napisał(a)


Aniu wiem ze zabiegana jestes, tym bardziej. Ile mi ze zagladasz. Nie wyobrazam sobie dnia bez twego ogrodu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ensata 10:27, 23 maj 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Marzen, co zrobiłaś lawendzie, że przedobrzyłaś? Ja widzę, że u mnie rośnie super tam gdzie mam podsypany piach pod ziemię, a tam gdzie wilgotno, dużo gorzej.
____________________
W kolorze blue
Madzenka 10:33, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kondzio napisał(a)
hi hi hi ja wymiękam powoli z tymi filmami ale co sie nie robi dla ogrodu


Kondzio ja tak zawsze reaguje jak do mnie mowią po angielsku... Przynajmniej traktuje te filmy jak lekcje angielskiego
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:36, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ensata napisał(a)
Marzen, co zrobiłaś lawendzie, że przedobrzyłaś? Ja widzę, że u mnie rośnie super tam gdzie mam podsypany piach pod ziemię, a tam gdzie wilgotno, dużo gorzej.


Moja chyba gnije z powodu nadmiaru wody... Rok temu wymieniłam ok 30, w tym roku 20 ale staram sie utrzymywac standard ok 50 szt.

U mnie glina, mokro, dodatkowo przesadzałam lawendy, sadziłam róze i dużo wody lałam jesienia... I padły.... Ale juz nowe z szałwia i przetacznikami miniaturowymi posadzone... Na efekt kwitnienia będe musiała jednka poczekac....

Widzę tez ze w jednym kwadracie przy zraszaczach trawnika tez nie daja rady... Obwodki bukszpanowe musza jeszcze podrosnąć aby je osłaniać od nadmiaru wody ze zraszaczy w czasie wietrznej pogody. Bo niby na nie nie jest ustawiony zraszacz ale cały ale zamiera co roku...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lorka 11:52, 23 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Mam jeszcze jedno pytanie w takim razie
chciałabym posadzić te graby jako pojedyncze drzewka w takiej rabacie 150x150. Już wiem ,że będę musiała mocno przycinać, aby nie urosły za duże
szkic rabaty
Jaką odmianę być mi poleciła? Jest tego kilka i zgłupiałam

ps. przejrzałam Twój wątek z poradami i nabrałam ochotę na żywopłocik grabowy to jest zaraźliwe i już mi kiełkuje pomysł haha
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Ensata 12:39, 23 maj 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Hm, a moze przesadzanie? Ja przesadziłam 2 sztuki i wyraznie im nie służy. Masz przetaczniki miniaturowe, ooooo, poka?Ja własnie nie wiem, czy masz przetacznika, czy pustelnika jak mówi Tusiawka. Czekam aż zakwitnie, bo nie pamiętam
____________________
W kolorze blue
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies