Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 10:22, 01 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Juzia napisał(a)


Wykop te morrowii i rozdziel wywalając przy okazji trawska.
Później wsadź na nowo
Chyba


Juz to robiłam przy dzieleniu dwa lata temu, to jaka ka cieniutka długa cholera, ktora gdzies siedzi w korzeniach a moje morrowi maja po 30 cm średnicy. Wiec jesli mam dzielic zachwaszczona to wole podzielic czysta. I tak bedzie dziura wiec chyba dopiero wiosna to zrobie, na razie skubie


Ale dni karmnika sa juz policzone!......
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Enya73 10:28, 01 sie 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
U mnie karmnik też coś się spaskudził. Upały lipcowe mu jednak nie służyły, a teściowa zapomniała podlewać. I graby złapały szarą pleśń.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Juzia 10:30, 01 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38688
Madzenka napisał(a)


Juz to robiłam przy dzieleniu dwa lata temu, to jaka ka cieniutka długa cholera, ktora gdzies siedzi w korzeniach a moje morrowi maja po 30 cm średnicy. Wiec jesli mam dzielic zachwaszczona to wole podzielic czysta. I tak bedzie dziura wiec chyba dopiero wiosna to zrobie, na razie skubie




Albo i tak


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Milka 10:47, 01 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Madzenka napisał(a)


Oj to będzie ciezko z carlitem.... mam do wywalenia dwie morrowi variegata bo nie miżna z niej wyrwac trawy i juz całe zarosly, nie wiem co z tym zrobic, bo będe miała dzirę w nasadzeniach

Ja kostrzewe lubie własnie za ten kolor. Za rok ogolę ją albo na wiosne całkiem na łyso albo po kwitnieniu, ale golenie będzie na łyso


Ja swoje wydaję kostrzewy, ale kilka zostawiam i powiem ci, ze te co ogoliłam na łyso są najładniejsze nawet nie zakwitły
dla mnie teraz jest alternatywa, zamiast kostrzewy, owies wiecznie zielony, ma identyczny kolor i taki jest cały sezon
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:48, 01 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Madzenka napisał(a)


Miedzy trawa a hortensjami jest laurowisnia miniaturowa.... I to jest moja porazka ogrodowa , choruje drugi rok, nie przyrsta. Nie wiem czy to grzyb czy opuchlaki. A miała stanowic taki ładny murek zima gdy hortensje sa łyse....


Marzenko, kup Etnę, jak u mnie, nic nie robię i one sa idealne, nawet nic już ich nie żre
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:50, 01 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Irenka - kostrzewa Finki się obroniła, tej na przedpłociu grozi eksmisja
******

obejrzyj sobie owies wiecznie zielony, u Alinki mnie totalnie zachwycił
http://zielonyogrod-24.pl/products/Trawy-ozdobne/Owies-wiecznie-zielony-Helictotrichon-sempervirens.html
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Juzia 10:52, 01 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38688
Irenko jesteś wielka!
KOstrzewę wywaliłam już dawmo....a to może być super zastępstwo!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Konstancja30 11:08, 01 sie 2015


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Madzenka napisał(a)


Mam obok Queen of Sweden i mam nadzieje, ze bedzie miała identyczny pokroj

Polecam Alnwick bo jest bardzo zdyscyplinowana i z małymi przerwami kwitnie cały sezon. Mam ja juz 3 sezon u mnie i z roku na rok coraz bardziej ja kocham. Tne nisko kazda wiosna. Inne moje austinki to niektore sa potwory. Golden Cellebration i James Galwy maja juz po 2-2,5 M.....


potwierdzam każde słowo o Alnwick (powie mi ktos jak się to poprawnie wymawia - może wtedy zapamiętam bo nazwy tej róży ... przepięknej w postawie i kolorze ! ) ... uwielbiam ją ... u mnie przy ciut wyższej austince 'Scepter'd Isle' ... pieknie się uzupełniają ... i aktualnie obie szaleją
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Milka 11:25, 01 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Juzia napisał(a)
Irenko jesteś wielka!
KOstrzewę wywaliłam już dawmo....a to może być super zastępstwo!


Bezwzględnie jest i nie ma roboty
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ewik 15:42, 01 sie 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Milka napisał(a)


Ja swoje wydaję kostrzewy, ale kilka zostawiam i powiem ci, ze te co ogoliłam na łyso są najładniejsze nawet nie zakwitły
dla mnie teraz jest alternatywa, zamiast kostrzewy, owies wiecznie zielony, ma identyczny kolor i taki jest cały sezon


Owies fajny, ale zdecydowanie wyższy( przynajmniej mój ) i na wiosnę sporo suchych kujących trawek wybierałam.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies