Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 21:35, 02 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ensata napisał(a)


Ascot z mojego koszyka np, Falstaff, Chopin, nie wiem jakie kolory lubisz



Co do Ascot jesteśmy zgodne. Na Falstaffa mam focha, bo mi słabo kwitnie!!! A Chopina nie mam z oczywistych względów wspomnianych wczesniej

Gdy sie pozbęde zółtków bedę miała białą rabatę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:37, 02 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mala_Mi napisał(a)


Cofam, tylko obrazki..... i powiem Ci, że jak już mam kostrzewę wyciepać to mi taki obrazek dajesz??? Wygląda obłędnie


Aniu pożyjemy zobaczymy, to dopiero drugi jej sezon, w trzecim jej los się zdecyduje. A i tak już myślę gdzie posadzić owies, który polecła Irenka

Malkul - witaj kochana
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:39, 02 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
baraga1904 napisał(a)
...u mnie na dachu karmnik padł i szpeci na całego, chociaż w zeszłym roku pięknie się rozrósł i nas zachwycał...on chyba nie lubi zbytniego słońca albo upałów...wszystko jedno, i tak pójdzie out...
...idę na przełamanie, zamówiłam Lady of Shallot, będzie za lawendą
...u Ciebie bosko, bosko, bosko...


Lady Szalet kusi mnie od dawna, Na razie do żóltej Golden Cellebration testuję białą Claire Austin, jeśli się nie uda to połaczenie bedą u mnie delikatne pomarańcze na rabacie kuchennej czyli Lady Szalet
Karmnik musi mieć wilgoć inaczej schnie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Karol99 21:41, 02 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Madzenka napisał(a)


Zraszacze w trawniku chodzą codziennie od 4 , w zaleznosci od zasięgu, sekcji itp sa ustawione od 5 do 20 min (rotacyjne na patelni)
Linie kroplujace włączałam wcozraj , mam trzy sekcje , kazda ustawiam na 2 godziny. Wszytsko zalezy jak masz ukorzenione rosliny, u mnie te ktore lrosna od kulku kat bez przesadzania nie wymagaja nawadniania bo moja glina długo i dobrze magazynuje wode. Wszytskie rosliny, ktore sadziłam jesienia lub wiosna wymagaja podlewania szlaufem bo nawet te dwie godziny lrzy słabym ukorzenieniu , suszy i upałach to za mało. Widze po orzesadzanych miskantach i hakone ze z powodu braku wody zwijają liscie. To samo z hortensjami, dlatgeogdy cos mdleje latam ze szlaufem . Ale i tak uwazam ze linie królujące sa przydatne tylko gdy jestem na urlopie i w czasie najwiekszych upałów. Strasznie duzo zużywają wody a młodym roslinom i tak jest za mało...

Gdybym nie miała takiej gliny i przy dobrze ukorzenionych roslinach wlaczalabym max 2x w tygoniu przy najwiekszych upałach, co zamierzam jutro lub pojutrze zrobic.

Włączanie Inii na krotko nic nie daje. Danusia kiedyś tez pisała, ze włącza na 2 godz.


Bardzo dziekuje za odpowiedz, duzo mi to wyjasnilo.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Madzenka 21:44, 02 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
No jak przeczytam co napisałam bez korekty pisowani.... to analfabetyzm wtórny. Lecę poprawiać a Ty wykasuj cytat, bo wstyd wieczorową porą

LInie królujące....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kasia_w 21:45, 02 sie 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Madzenko- z zasady nie lubię geometrycznych form, ale patrząc na Twój ogród zmieniam upodobania Cudownie, nastrojowo, cóż mówić

Coś za często piszesz o nowym domu, czyżby osiedle Tobie również zafundowali za płotem ?
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
waldek727 21:51, 02 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Madzenko.
A czy ogród Robaczka też Cię zainspirował w pewnym sensie do przeprowadzenia drobnych zmian w swoim ogrodzie? Chodzi mi o gatunki i odmiany roślin które widziałabyś we własnych kompozycjach.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Madzenka 21:53, 02 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kasia_w napisał(a)
Madzenko- z zasady nie lubię geometrycznych form, ale patrząc na Twój ogród zmieniam upodobania Cudownie, nastrojowo, cóż mówić

Coś za często piszesz o nowym domu, czyżby osiedle Tobie również zafundowali za płotem ?


Jeszcze nie, na razie rosnie kukurydza
Nowy dom dopiero za 10 lat
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:56, 02 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
waldek727 napisał(a)
Madzenko.
A czy ogród Robaczka też Cię zainspirował w pewnym sensie do przeprowadzenia drobnych zmian w swoim ogrodzie? Chodzi mi o gatunki i odmiany roślin które widziałabyś we własnych kompozycjach.


Robaczek, AnaAn, Monic oraz Monika z FOO i FOI zainspirowały mnie do stworzenia różanki wzdłuż podjazdu. Ale wciąż ta rabata nie spełnia moich oczekiwań.
Najbardziej inspiruje mnie Danusia i ogrody na O Ciagle podpatruje tu i ówdzie i wciaz powstaje coś nowego.... a ja nie nadązam biegac ze szlaufem....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ensata 22:02, 02 sie 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Ja obecnie nie właczam w ogole linii. W zeszłym roku zalewalam rośliny. W tym obserwuję po liściach. Ale wolę dolać z węża hortki, niż całość. Inna sprawa, ze u mnie lało non stop ostatnio
____________________
W kolorze blue
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies