Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

gemciu83 19:58, 04 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Dodać należy jeszcze takie marki jak: Wolf Garten, DLF.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
maly12345 00:57, 05 lip 2014

Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 4
A czym różni się czysty BARENBRUG, od tego z firmy Agrecol? Akurat w okolicy, mam dostęp tylko do tego z Agrecol-u, a już nie chciałbym zamawiać przez internet.
Mam jeszcze drugie pytanie, odnośnie tego czy trawy Agrecol EXCLUSIVE (BARENBRUG EXCLUSIVE) lub Agrecol Standard (BARENBRUG Uniwersalny) rosną podobnie, czy któraś wolniej( czy też szybciej)?
waldek727 10:11, 05 lip 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tym, czym się różni herbata zaparzona i podana w lokalu na Cejlonie lub Sri Lance od tej kupionej w tanich sieciach sklepów spożywczych w Polsce. Nazwa niby ta sama, ale jakość inna.
maly12345 napisał:
Mam jeszcze drugie pytanie, odnośnie tego czy trawy Agrecol EXCLUSIVE (BARENBRUG EXCLUSIVE) lub Agrecol Standard (BARENBRUG Uniwersalny) rosną podobnie, czy któraś wolniej( czy też szybciej)?

To wszystko zależy od proporcji traw w danej mieszance. Przede wszystkim od ilości życicy trwałej i innych szybko rosnących traw, do kostrzew i wiechliny łąkowej.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Elim 13:30, 11 lip 2014

Dołączył: 14 kwi 2014
Posty: 17
Witam,
Zwalczyłem chwasty na działce - i w miarę możliwości wyrównałem, W tej chwili planuję potraktować to glebogryzarką ponieważ są pozostałości po starej trawie i innych roślinach, Glebogryzarką wymieszał bym też troche glinę z ziemią - bo wyrównywałem dosypując ziemi.
Proszę o info jaki skład trawy zastosować na glinę przemieszaną z piaskiem i ziemią i część działki ziemia klasy V. Teren nie podmokły nie ma z tym problemu - raczej susza w lato.
Gdzie najelpiej i najtaniej zakupić nasiona na 2,5 tyś metrów kw.
Pozdrawiam
____________________
gemciu83 13:52, 11 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Na 2500m kw potrzebujesz min. 62,5kg ! Co przy cenach w marketach/centrach/sklepach oznacza minimum 1100zł.

Co do Twojego terenu, czyli piasek, glina i brak wody.
Jeżeli nie będziesz podlewał tego cuda to żadna trawa tam długo nie wytrwa.
W czasie susz tam masz skałę, a jak popada to glina trzyma wodę.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Elim 21:09, 11 lip 2014

Dołączył: 14 kwi 2014
Posty: 17
gemciu83 napisał(a)
Na 2500m kw potrzebujesz min. 62,5kg ! Co przy cenach w marketach/centrach/sklepach oznacza minimum 1100zł.

Co do Twojego terenu, czyli piasek, glina i brak wody.
Jeżeli nie będziesz podlewał tego cuda to żadna trawa tam długo nie wytrwa.
W czasie susz tam masz skałę, a jak popada to glina trzyma wodę.



Niestety tak jest, że jak popada to ciężko przejść po tej glinie, a jak jest gorąco to niestety sucho. Piasek po przejechaniu glebogryzarką zmiesza się z gliną i ziemią. Glina jest na około 30% terenu - reszta to ziemia 5 klasy.
Niestety mam uprzedzenia do marketów i dlatego liczę na pomoc w doborze mieszanki.
W tej chwili też nie założę nawadniania.
____________________
pawel200_20 14:10, 14 lip 2014

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40
waldek727 napisał(a)
W tej chwili, aby pozbyć się już wyrośniętych chwastów zrób oprysk mieszanką octu 1l z gorącą wodą 2l i łyżeczką mydła potasowego. Taki oprysk robi się w samo południe przy prażącym słońcu, pamiętając również o osłonięciu innych roślin które mogą być narażone na uszkodzenia. Po dwu-trzy krotnym takim zabiegu powinieneś pozbyć się wszystkich chwastów.

Kupiłem 2 L octu i mydło potasowe, w tym tygodniu upały więc będe wszystko pryskał, mam tylko pytanie czy wie ktoś może czy to mydło może być przeterminowane? Niby ważność upłyneła w lutym i nie wiem czy to ma znaczenie przy takim oprysku i czy je wymienić na ważne czy sobie darować?
gemciu83 15:31, 15 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Może być data ważności to tylko termin dla konsumenta,że ma kupić coś nowego. Wartość przeterminowanego produktu tutaj mydła po 2 latach po terminie trzymanego w odpowiednich warunkach będzie taka sama.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
kris_bialystok 11:50, 18 lip 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
witam, tak jak poleciliście 11 lipca sypnąłem na trawnik pierwszy nawóz - wybór padł na Polifoskę 8

efekt po kilku dniach niesamowity żółte plamy zniknęły - trawa się mocno zazieleniła - widocznie też się zagęściła - chwastów jakby mniej widać - same plusy

moje pytanie jest o kolejne kroki - czyli pewnie na przełomie lipca/sierpnia powinienem znowu czymś zasilić - czy znów to powinien być nawóz o niskim azocie czy może tym razem póki do wiosny daleko dać coś o zwiększonym azocie? a kolejne dopiero jesienne i niskim?

przyznam się, że kusząco brzmi agrecol - szybki efekt dywanowy - ale on ma azot ponad 30



____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
gemciu83 12:41, 18 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Ten efekt to możesz wiosną jako pierwszy nawóz podać lub inny jak Salamg, Saletra amonowa.

Teraz to na Twoim miejscu w połowie sierpnia podałbym tę Polifoskę 8 i koniec z azotem w tym roku. Pod koniec września na PK tylko się nastawił już na zimę.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies