Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Kornel 17:40, 25 cze 2014

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
Panie Waldku to nie ja napisałem tylko kolega Artur zle Pan spojrzał na wpisy
____________________
kris_bialystok 09:39, 26 cze 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
podepne się o pytanie w kwestii żółtych plam - u mnie w zasadzie większość trawnika jest żółtawa - a zielone są plamy i paski - w dziwnych kształtach

zasiane 2 maja
3 razy koszone







zastosować po całości z wyjątkiem tych ładnych zielonych miejsc nawóz z niskim azotem?

może a nisko koszę? pierwsze było na maxa w kosiarce - pozostałę 2 po tygodniu na środkowe ustawienie kosiarki 3,5-4 cm

regularnie podlewane - tym bardziej, że raczej cały czas pada deszcz


____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Arturro 10:50, 26 cze 2014

Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 16
waldek727 napisał(a)
Kornel napisał:


Kornel.
Coś mi tu nie pasuje w tych Twoich opowiastkach, a starego wróbla na plewy nie nabierzesz. Trawa po wysianiu odpowiednią wysokość (10-12cm) do pierwszego jej wzmacniającego przycięcia osiąga w piątym, szóstym tygodniu. Ty po czterech tygodniach od wysiania przymierzasz się już do trzeciego koszenia. Wygląda na to, że po dwóch tygodniach od wysiania nasion użytkowałeś kosiarkę, bo nie może być tutaj mowy o jakimkolwiek koszeniu. Czy możesz uściślić jak to naprawdę jest z Twoją pielęgnacją trawnika, aby nie wprowadzać innych użytkowników forum w błąd?

Sorrki za jakość fotki, ale nie mam za wiele zdjęć mojego młodego trawnika.
Tak wyglądała trawa po 40 dniach od wysiania tuż przed pierwszym jej przycięciem.


A obecnie nie używając nigdy do jej pielęgnacji sztucznych nawozów wygląda to tak:

Nikogo nie próbuje oszukac i przyznaje ze wczorajsze koszenie nie wiele dało ale było to trzecie moje a trawnik ma kolo 4 tygodni. Pierwsze było na 7-8 cm drugie na 5 trzecie na 5 ale to trzecie było w sumie bez sensu.Wyczytałem ze mozna kosic trawnik czesto nawet co 4 dni wtedy szybciej sie rozkrzewi byle by nie za nisko. Jeśli gdzieś robie błąd to dajcie znać Po 2 koszeniu
Kornel 20:32, 26 cze 2014

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
a to Moj trawnik narazie jeszcze nie zagescił sie ale mysle ze bedzie lepiej

____________________
zakol13 23:24, 26 cze 2014

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
@kris_bialystok
Tam gdzie te plamy ciemnozielone po prostu sypnąłeś więcej nawozu niż w innych miejscach. Często się zdarza. Na pewno nie jest to efekt złego koszenia czy złego podlewania
____________________
gemciu83 07:40, 27 cze 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
zakol13 napisał(a)
@kris_bialystok
Tam gdzie te plamy ciemnozielone po prostu sypnąłeś więcej nawozu niż w innych miejscach. Często się zdarza. Na pewno nie jest to efekt złego koszenia czy złego podlewania


Złego podlewania na pewno nie ale tam gdzie więcej podlewał, a mimo wszystko nawóz był rozsypany równomiernie to i tak trawa będzie lepiej wybarwiona i większa.
Dla mnie to wygląda jakby pod spodem instalacja wodna była

____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
waldek727 08:31, 27 cze 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Sorrki Kornel, ale miałem Wam obu odpisać na post i wkońcu pomyliłem nicki.

Arturro napisał:
Nikogo nie próbuje oszukac i przyznaje ze wczorajsze koszenie nie wiele dało ale było to trzecie moje a trawnik ma kolo 4 tygodni.


Artur. Źle mnie zrozumiałeś. Ja Ci nie zarzucałem złych intencji, tylko poprosiłem Cię o skorygowanie terminu wysiewu, wykiełkowania trawy i czasu jaki upłynął do pierwszego jej koszenia. Trawa po wysianiu ma swój odpowiedni cykl wegetacji i raczej trudno jest jej osiągnąć wymaganą do koszenia wysokość (10-12cm) po dwóch tygodniach. Ja przynajmniej pierwszy raz spotykam się z wiadomością, że czterotygodniowa trawa była już trzy razy koszona.

Arturro napisał:
Pierwsze koszenie było na 7-8 cm, drugie na 5, trzecie na 5, ale to trzecie było w sumie bez sensu. Wyczytałem ze mozna kosic trawnik czesto nawet co 4 dni wtedy szybciej sie rozkrzewi byle by nie za nisko. Jeśli gdzieś robie błąd to dajcie znać


Artur.
Obaj z Kornelem macie bardzo ładne trawniki. Dbajcie o nie z głową tak, aby nie wyniszczyć ich chemią. W pierwszym roku poświęćcie siły i środki na prawidłowe jej ukorzenianie, a nie na zdobywanie zielonej masy. Po trzecim koszeniu polecam Wam z własnego wieloletniego doświadczenia, abyście ustawili sobie już na stałę noże kosiarki na wysokości 3,5-4cm.
Powodzenia.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kris_bialystok 09:06, 27 cze 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
gemciu83 napisał(a)


Złego podlewania na pewno nie ale tam gdzie więcej podlewał, a mimo wszystko nawóz był rozsypany równomiernie to i tak trawa będzie lepiej wybarwiona i większa.
Dla mnie to wygląda jakby pod spodem instalacja wodna była




bingo! że też na to nie wpadłem - ewidentnie pod tymi widocznymi śladami (pozioma linia) idzie rozprowadzenie deszczówki po działce - rura drenażowa owinięta włókniną i obsypana żwirkiem - a ten pionowy ślad to jak teraz sobie kojarzę to rów który kopałem dość dawno - idzie tam na głębokości 50-70 cm kabel elektryczny do przyszłego oświetlenia ogrodowego

ale są też miejsca gdzie zdarzają się takie sytuacje, że nie ma nic w glebie a placki są

także wracam do pytania - posypać te żółtsze miejsca nawozem? do tej pory ani przed siewem ani po niczego nie sypałem - tylko podlewanie i koszenie


____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
gemciu83 09:11, 27 cze 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Pewnie, że zasil trawnik nawozem NPK na duże porcje N za późno troszkę bo upały i gorąco już jest ale unifoska 1 lub polifoska 6 moze byc
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
masmedia 19:58, 27 cze 2014

Dołączył: 17 cze 2012
Posty: 11
Witam,

Mam problem. Przez ostatnie 2,5 tygodnia nawoziliśmy ziemie pod trawnik (łącznie 3x12,5 t ziemi pod trawnik przywiezionej z jakiejś "łąki")
Ziemia została przesiana przez sito, wyrównana, zwałowana, podobno pod trawnik nadaje sie idelanie. Na części z około 1-2 tygodnia wstecz pojawia się już zielsko. Chciałem posiać trawę w niedzielę (za 2 dni), ale boję się, że zielsko wyjdzie wcześniej i będzie problem z wzejściem trawy. I później problem z zielskiem.

Druga opcja to poczekać z tydzień jak zielsko wzejdzie i polać herbicydem totalnym (np Roundapem) i poźniej powtórzyć jeszcze raz jak wzejdzie nowe zielsko . A następnie po okresie 2-3 tygodni od polania zielska wysiać trawę.
Co na tą chwilę jest najlepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam
masmedia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies