Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 08:57, 29 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli nasz mocodawca chce żebyś robił coś niezgodnego z Twoim poczuciem dobrej roboty, nie rób tego. Pomimo tego, że na piśmie, gdy będą go odwiedzali znajomi, powie że to ty zrobiłeś, a nie wspomni, że on tak chciał. Raz odmówiliśmy niezgodnego ze sztuką zrobienia "połowicznego" nawadniania, tańszego, czyli co drugi zraszacz... a kto by potem tłumaczył, wykonawca chciał zrobić dobrze,,, ale ja się uparłem i zrobiliśmy źle.

O to chodzi żeby nie dać się i pokazać że jesteś profesjonalistą. Takie jest moje zdanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pablo 16:11, 01 lip 2014


Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 14
Witam,

Jakiś czas temu pisałem o zakładaniu trawnika w temacie: "Zakładany trawnik, a duży PIES".

Udało mi się odgrodzić teren i w końcu założyć trawnik. Fakt, że nie jest to duża powierzchnia, ale zasada taka sama.

Zacząłem jesienią ubiegłego roku od przekopania starego "trawnika"



Pod koniec marca br. przekopałem jeszcze raz. Wygrabiłem korzenie, kamienie itp.
Wyrówanałem teren i zostawiłem na 2 tygodnie, żeby osiadł grunt.



Nastepnie znowu przegrabiłem, wyrównałem i posiałem trawe. Początki były trudne. Myslalem że będe zakładał od nowa. Te puste miejsca pod drzewami to zasługa mrówek, które załatwiłem przed dosiewaniem.



Po ponad dwóch miesiącach od startu,dosiania,regularego koszenia, podlwewania,udało sie doprowadzić trawnik do stanu , który mnie osobiście zadowala.Sczerze to na zdjęcach wygląda lepiej niż w realu

Trawa G.Wembley.

Mam pytanie odnośnie tego czegoś na pierwszym planie.Trawe kosze na 6 cm dlatego nóż nie sięga tej koniczyny?która wije się gdzieś pomiędzy Czy to może opanowac cały trawnik?Po drugie z drzew spadają czereśnie,czy one mogą zaszkodzić pozostawione na trawie?



Pozdrawiam






____________________
W życiu piękne są tylko chwile.
gemciu83 16:42, 01 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Czereśnie gnicie ale ptaki wybiorą tyle ile dadzą radę.
Koniczyna jak zacznie sypać nasionami to przy braku opieki nad trawnikiem może go opanować. Ewentualnie oprysk Bofix lub Starane lub Chwastox Tiro 540.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Gardenarium 00:49, 02 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zbieraj czereśnie i liście, które spadną.

Może skoś nieco niżej? O jeden stopień, przekoś kawałeczek dla porównania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pablo 11:51, 02 lip 2014


Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 14
W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak wybierac to co opadnie.
Próbowałem wczesniej kosić na 4 cm, ale trawa po tym się przerzedziła i licho wyglądała. Wg producenta powinna być strzyzona od 3 do 5 cm. Jako że mam kosiarke z trzema stopniami 2/4/6, nie posostaje mi nic innego tylko zostawić jak jest, bo tak wygląda wg mnie najlepiej.

pozdrawiam
____________________
W życiu piękne są tylko chwile.
pawel200_20 08:54, 03 lip 2014

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40
Pablo napisał(a)
Witam,
Te puste miejsca pod drzewami to zasługa mrówek, które załatwiłem przed dosiewaniem.

A jak je załatwiłeś?

Pablo napisał(a)

Czy to może opanowac cały trawnik?[koniczyna]

Ja na starym trawniku-wśród i pod drzewami też mam koniczyne i jest w mniejszej lub wiekszej ilości na całym trawniku(200mkw.) Nie ma szans na załozenie tam trawnika od nowa więc jest jak jest...ale przynajmniej gęsto, zielono
Pablo 09:20, 03 lip 2014


Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 14
pawel200_20 napisał(a)

A jak je załatwiłeś?



Bros-em na mrówki. Posypałem na gniazdo i ścieżki mrówek. Po paru dniach nie było śladu w tym miejscu.
Pojawiły się za to gdzie indziej
____________________
W życiu piękne są tylko chwile.
maly12345 11:54, 03 lip 2014

Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 4
Witam wszystkich. Jestem na etapie, zakładania trawnika. Ph ziemi jest 6-6,8.
Ziemia taka jak na zdjęciu. Część trawnika jest na pełnym słońcu gdyż jest to od południa, a część przy garażu i pod drzewkami tylko do południa ma słońce.
Miejscami płycej, a miejscami głębiej pod ziemią jest glina ( od 15 do 70cm) pod powierzchnią ziemi. Jaki wybrać trawnik:

1. Agrecol Standard (BARENBRUG Uniwersalny) o składzie:
Fastuca rubra rubra - BARUSTIC 35%
Lolium perenne - BARMINTON 3%
Fastuca rubra commutata - BRIDGEPORT II 20%
Lolium perenne - BARMINTON 32%
Poa pratensis - BARON 10%


2. Agrecol EXCLUSIVE (BARENBRUG EXCLUSIVE) o składzie:
Fastuca rubra trichophylla - BARPEARL 45%
Lolium perenne - BARMINTON 30%
Fastuca rubra commutata - BRIDGEPORT II 25%

3. Graminex Universal
Kostrzewa czer. Festuca rubra ADIO 40%
Rajgas angielski NAKI 20%
Rajgas angielski MAJA 20%
Kostrzewa trzc. Festuca arudinacea FAWN 20%

4. Graminex WEMBLEY
Kostrzewa czerwona RELEVANT 35%
Rajgas angielski (BOKSER, Rokser- nie mogę doczytać się pierwszej literki) 15%
Rajgas angielski MAJA 20%
Rajgas angielski NIGA 20%
Wierchlina łąkowa EVORA 5%
Wierchlina łąkowa Geronimo 5%
gemciu83 13:34, 03 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
maly12345
Z automatu 3 odpada bo trawę pastewną ma więc po co ci pastwisko ekspansywne.

4 za dużo rajgrasu jak na suchy teren, nasłoneczniony.

1 wiechlina łąkowa potrafi być ekspansywna i mimo, że wyglądem mi się podoba nie każdy ją lubi i toleruje, a potrafi bardzooooooo szybko zająć trawnik.
Poza tym mogłaby być ta mieszanka.

Osobiście z tego co podałeś wybrałbym 2


Inna sprawa: jeżeli planujesz nawadnianie trawnika to mieszanka aż tak super nie musi być w sumie.

Jeżeli te trawy są bo są w cenie za 1kg ok.30-40zł to lepiej kup sobie czystego markowego Barenbruga, a będziesz zadowolony Watersaver i możesz wielbłądy wypasać jeszcze albo RTF.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
waldek727 19:33, 04 lip 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Na często zadawane pytania jakiej firmy wybrać mieszankę traw odpiszę krótko.
-Barenbrug
-Kiepenkerl
Kolejność nie ma tutaj żadnego znaczenia. Trawy tych firm można dobrać do każdego ogrodu i do panujących warunków. Cechuje je czystość pod względem zanieczyszczeń chwastami oraz innymi niepożądanymi gatunkami traw. Ponadto trzymają one rzeczywistą proporcję gatunków podanych na opakowaniu co rzadko zdarza się w mieszankach traw z polskich firm.
Nie jest to reklama. Przekazuję tę wiadomość tym, którzy w przyszłości nie chcą mieć dodatkowych kłopotów związanych z pielęgnacją trawnika i cenią sobie równomiernie wybarwiony trawnik.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies