Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 21:01, 29 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrwać z korzeniami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kris_bialystok 08:44, 30 lip 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
trawnik (raz nawożony, nigdy nie pryskany) może nie idealny - ale chyba nie jest źle
bałem się, że jest zbyt mało zbity i gęsty, że nie będzie wyglądać ta ścieżka - ale efekt mnie zadowala!



i to dzięki Wam!
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
waldek727 09:50, 30 lip 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
No i co?
-Można?
Kto jeszcze i ile razy napisze, że inaczej się nie da, że chemię trzeba sypać garściami i lać wiadrami, że kosić trzeba przy samej glebie? Pośpiech jest najgorszym doradcą przy zakładaniu trawników.
Bravo Kris! Piękny trawnik i pomysłowa ścieżka.
Kup sobie teraz chelat żelaza i rosahumus.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
jaremy 14:57, 30 lip 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 16
Witam wszystkich.

Przeczytałem większość porad co do zakładania trawnika. W chwili obecnej działka została zgrabiona czyli powoli przymierzam się do zakupu trawy - do obsiania mam około 1000 mkw. Ogród jest mocno nasłoneczniony, ziemia klasdy IVB, nawodnienie

Wstępnie myślałem o:
Barenbrug Uniwersal
lub
Graminex Uniwersal

Znalazłem też takie coś
trawnikpolski- chodzi o uniwersal

Którą z tych trzech możedzie polecić.
Dzięki za pomoc

P.S. Zakładanie ogrodu to ciężka praca.

____________________
gemciu83 15:31, 30 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Trzeci sobie odpuść wariant, a z dwóch pierwszych to albo chcesz wysokiej jakości materiał siewny (Barenbrug) albo normalne nasiona w cenie 13-16zł, za które zapłacisz 25-30zł.
Barenbrug dasz ok 33-35zł/1kg. Potrzebujesz ok. 25-30kg czyli w 900zł z groszem się zmieścisz, a będziesz zadowolony.


Druga sprawa jak masz nawadnianie to i możesz najtańsze kupić nasiona tylko bez pastewnych traw.

Podaj etykiety lub spisz z etykiety gatunki i odmiany traw to będziesz mądrzejszy.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
jaremy 15:34, 30 lip 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 16
Wiadomo człowiek zawsze ma w głowie finanse ale z drugiej strony chce mieć dobrze. Muszę znaleźć złoty środek i stad pytanie do Was mądrzejszych w tej sprawie
____________________
Gardenarium 21:15, 30 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kris_bialystok napisał(a)
trawnik (raz nawożony, nigdy nie pryskany) może nie idealny - ale chyba nie jest źle
bałem się, że jest zbyt mało zbity i gęsty, że nie będzie wyglądać ta ścieżka - ale efekt mnie zadowala!



i to dzięki Wam!


A ja podejrzewałam,że jest to położony trawnik z rolki. Aż prześledziłam wątek Krisa. No niewiarygonde to jest. Bez jednego nawet chwaścika, idealnie nasiona rozłożone. Idealny kolor. Trawniki z siewu tak nie wyglądają jak je sieją amatorzy, co szukają porad na forum ogrodniczym. Niewiarygodne. Wspaniała robota, a podejrzewałam że robisz nas w bambuko

Tylko się czepnę, że do prostych linii rabat ten kształt mi nie pasuje.
Jakbym patrzyła na zdjęcie z ogrodu z lustrem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kris_bialystok 08:20, 31 lip 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
chwasty są - nie oszukujmy się, może na zdjęciach mniej widać bo trawa już dość gęsta i regularnie koszona

ale takie komplementy budują! dziękuję!

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gardenarium 09:50, 31 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepszy trawnik aż chce się go zjeść jak sałatę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kornel 17:10, 31 lip 2014

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
Witam . czy wie ktos z was jak dawkowac polifoske 8 na młody trawnik dwu miesieczny??
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies